آیت الله مکارم شیرازی: کاندیداها وعده‌هایی که در توانشان است را بدهند

قم - ایرنا - آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید گفت: کاندیداهای انتخابات باید وعده‌هایی که می‌توانند انجام دهند و یا در توان آنها است را بدهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آیت الله مکارم، این مرجع تقلید در پاسخ به‌سوال یکی از مقلدان خود مبنی بر اینکه در رقابتی که بین کاندیداها وجود دارد و وعده‌های که داده می‌شود، تا چه اندازه کاندیداها مجازند وعده دهند؟ آیا مجازند وعده فراتر از اختیاراتشان بدهند؟ آورده است: قطعا جایز نیست وعده‌های فراتر از اختیار بدهند، یا دروغ بگویند، یا کاری که می‌دانند نمی‌شود آن را مطرح کنند.

وی اضافه کرده است: ما اسم این را تدلیس می‌گوییم، نوعی تدلیس است، یعنی خلاف گویی و کار را بر مردم مشتبه ساختن این کار جایز نیست. کاندیداها باید وعده‌هایی بدهند که می‌توانند انجام دهند یا در توان آنها هست که انجام بدهند.

آیت الله مکارم شیرازی ادامه داده است: بعضی جاها می‌توانند بگویند امیدوارم بتوانم فلان کار را بکنم، در صورتی که واقعا امیدواری باشد. اگر امیدوار نباشد، بگوید امیدواریم، آن هم دروغ و تدلیس است. بنابراین باید وعده‌هایی بدهند که امکان انجام آن را داشته باشند.‌

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و نخستین میان دوره مجلس یازدهم و دومین میان دوره پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha