عضو هیات رییسه مجلس: دنیا به نتیجه انتخابات ایران چشم دارد

کاشان - ایرنا - نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه و عضو هیات رییس مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات یک آزمون بزرگ برای ملت ایران است و دنیا به نتیجه آن چشم دارد.

حسینعلی حاجی دلیگانی شنبه شب در یک همایش انتخاباتی در اردستان افزود: مردم باید رییس‌جمهوری انتخاب کنند که به قانون پایبند و مدافع حقوق قشر مستضعف جامعه باشد.

وی با بیان اینکه‌ در دوران گام دوم‌ انقلاب قرار داریم، خاطرنشان کرد: امروز فرصت مناسبی است تا با انتخاب فرد اصلح، نامزدی را برای رییس جمهوری انتخاب کنیم که مشکلات کشور را رفع کند.

به گفته وی، از نظر جمهوریت و دمکراسی همه مسوولان بی واسطه و با واسطه منتخب مردم هستند و از نظر دینی هم باید زیر ساخت کشور برپایه اسلام باشد.

عضوهیات رییسه مجلس شورای اسلامی به ویژگی‌های رییس جمهوری اشاره کرد و گفت: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در سخنان اخیر خود به این موضوع به خوبی اشاره کردند و باید دانست رییس جمهوری مسوول اجرای قانون اساسی است و طبق قانون اساسی نفر دوم کشور محسوب می‌شود و از جایگاه بالایی برخوردار است.

وی با ببان اینکه‌ انتخابات یک روز برگزار می شود ولی نتیجه آن سال‌ها باقی می‌ماند، افزود: مردم یک روز کشت می‌کنند ولی میوه آن را چهار سال برداشت خواهند کرد و اگر محصول درست کشت شود سال‌ها از آن برداشت می‌شود، از این رو اگر مردم پرشور و فعال باشند و انتخاب خوب انجام دهند آثار مثبت آن سال ها برای کشور باقی می‌ماند و اگر درست انتخاب نکنند موضوع برعکس خواهد شد.

حاجی دلیگانی با اشاره به اینکه برخی‌ها از تحریم انتخابات سخن می‌گویند، گفت: شرکت نکردن در انتخابات اوضاع را درست نمی‌کند و از سویی، هدف دولت بعدی سر و سامان دادن به وضعیت اقتصادی و اجرای عدالت در جامعه است.

وی با بیان اینکه کشورمان رییس جمهوری با جرات می‌خواهد تا اوضاع را ساماندهی کند، افزود: انتخابات یک حق است که هر ایرانی می تواند از آن استفاده کند، البته یک تکلیف هم هست و ما در مقابل شهدا مسوولیت داریم و باید برای قدردان از آنان و حفظ نظام در انتخابات حضور فعال داشته باشیم.

نماینده شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر درصد حضور مردم در انتخابات بالاتر باشد، اقتدار، امنیت و عزت کشور افزایش خواهد یافت.

وی اضافه کرد: درست است ما در داخل گرفتار هستیم، اما در خارج کشور اهداف انقلاب به خوبی محقق می شود و همین نفود انقلاب، آمریکا را مجبور کرد نیروهای خود را از منطقه خارج کند و
در فلسطین و یمن جریان انقلاب در حال پیروزی است.

نماینده شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی گفت: لیبرالیسمی کردن اقتصاد به نام اسلام ظلم به اقتصاد کشور بوده که اجرا شده است.

حاجی‌ دلیگانی با اشاره به انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا اظهار داشت: قرار است این انتخابات همزمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود و با انتخاب اعضای شوراها تمامی امکانات عمومی در اختیار این افراد قرار داده می شود، از این رو منتخبان باید امانت‌داری کنند.

وی تصریح کرد: اعضای شوراها در شهرداری‌ها و دهیاری‌ها وظیفه دارند درآمدها را در مسیر صحیح و عمران حوزه مسوولیت خود هزینه کنند، از سویی آنان شهردار و دهیار را تعیین می کنند، از این رو مردم باید افرادی امانتدار و با برنامه را انتخاب کنند.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال‌شرقی اصفهان قرار دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha