از کلاهبرداری میلیاردی در ارث تا نجات جوانی از خودکشی در پایتخت

تهران- ایرنا- پلیس فاتب امروز /شنبه/ از دستگیری ۱۶ کلاهبردار، سارق و قاچاقچی، کشف یک تن برنج و ۳۰۰ میلیون تومان کالای قاچاق، و توقیف سه دستگاه ماینر غیرمجاز خبر داد.

به گزارش ایرنا از پایگاه خبری پلیس، رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات تهران بزرگ از پرونده‌ای خبر داد که شاکی آن با فردی که ادعای مهارت در ارز دیجیتال داشت، در فضای مجازی آشنا شده و برای او ۲۳۰ میلیون تومان واریز کرده است اما نامبرده دیگر پاسخگوی تماس‌های او نیست‌.

سرهنگ "داود معظمی گودرزی" افزود: کاراگاهان هویت واقعی وی و مخفیگاه او را در محله‌های شرقی تهران شناسایی و سپس دستگیرش کردند.

به گفته وی، متهم پس از انتقال به پلیس فتا به ۱۰ فقره کلاهبرداری با همین ترفند اعتراف و اذعان داشت به بهانه سوددهی بیشتر ارزهای دیجیتال کلاهبرداری می‌کرده است.

این مقام سایبری با اشاره به اینکه کارشناسان ارزش ریال اموال کلاهبرداری شده را یک میلیارد تومان محاسبه کرده‌اند گفت: ساده‌ترین و مؤثرترین راه برای مقابله با اقدامات مجرمانه مجرمان سایبری، افزایش سطح آگاهی کاربران نسبت به موضوعات مختلف فضای مجازی بوده و این مهم جز با احساس مسئولیت و برنامه‌ریزی و صرف زمان کافی محقق نخواهد شد.

گودرزی به کاربران فضای مجازی توصیه کرد: توصیه‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و همواره مراقب ترفند کلاهبرداران و سودجویان باشند و در صورت مشاهده موارد مشکوک موضوع را از طریق سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir اعلام کنند.

از کلاهبرداری میلیاردی در ارث تا نجات جوانی از خودکشی در پایتخت
کلاهبرداری مادر و دختر برای ارث بیشتر

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: بیست و ششم بهمن ماه سال گذشته مردی به این پایگاه مراجعه و اظهار داشت، پدرم مالک کارخانه صندلی‌سازی بوده و مدتی‌ست که فوت کرده و اموال زیادی به ارث گذاشته است.

سرهنگ کارآگاه "علی فرخ‌پور" افزود: شاکی ادامه داد به تازگی متوجه شدم که مادرم با همکاری خواهرم با استفاده از اسناد عادی و رسمی صوری و یا باطل شده ملک پدری‌ام در "تهران‌پارس" را به نام خود منتقل کرده و خواهرم نیز خودرو پدرم را فروخته است.

وی ابزار داشت: در بررسی کارآگاهان به دست آمد که همسر متوفی با همکاری کارمند دفتر خانه‌ای با استفاده از سند وکالت نامه رسمی که بعد از فوت متوفی باطل شده است ملک متوفی را به نام خود منتقل کرده و همچنین دختر متوفی با تنظیم قولنامه صوری خودرو متوفی را فروخته است.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه در اثنی بررسی‌های کارآگاهان مشخص شد که کارخانه صندلی‌سازی متوفی نیز به همین شیوه به نام همسر وی منتقل شده است، ادامه داد: نتیجه تحقیقات کارآگاهان به مرجع قضائی منعکس و دستگیری متهمان و همدستانشان اخذ و آن‌ها در مخفیگاهشان دستگیر شدند.

فرخ‌پور گفت: در این رابطه چهار متهم دستگیر و کارشناسان ارزش ریال اموال کلاهبرداری شده را بیش از ۵۰ میلیارد تومان اعلام کردند.

به گفته وی، متهمان انگیزه خود را از ارتکاب کلاهبرداری رسیدن به اموال بیشتری از ماترک متوفی اعلام کردند.

سرقت یک و نیم میلیاردی پرستار خانه

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: بیستم فروردین ماه مرد مسنی با مراجعه به این پایگاه اظهار کرد، مدتی‌ست خانمی را از طریق فضای مجازی برای پرستاری و نظافت منزلم استخدام کردم. روز گذشته پس از حضور در منزلم یک استکان چای به من تعارف و من هم غافل از اینکه وی در داخل آن داروی بیهوشی ریخته است، نوشیدم. پس از به هوش آمدن متوجه شدم کارت عابر بانکم به مبلغ ۶۰۰ میدیون تومان به همراه تعدادی از اموال با ارزش منزلم سرقت شده است.

سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" افزود: در بررسی‌های پلیسی مشخص شد متهم با همکاری راننده یک دستگاه خودروی ۲۰۶ پس از بی‌هوش کردن مال‌باخته، سرقت را انجام داده است و از محل متواری شده‌اند.

وی ابراز داشت: با شناسایی مالک خودرو و مخفیگاه وی در محله "نواب" پس از هماهنگی‌های قضائی هر ۲ متهم در مخفیگاهشان دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنان تعدادی اموال سرقتی کشف شد.

این مقام انتظامی تصریح کرد: متهمان در تحقیقات اولیه به پنج فقره سرقت به همین شیوه اعتراف کرده و توضیح دادند، پس از جلب اعتماد مال‌لاختگان و به دست آوردن رمز کارت عابر بانکشان سرقت‌ها را انجام داده‌اند و با همکاری همدست دیگرشان که خانم میان سالی است طلا و سکه خریده‌اند.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ خاطرنشان کرد: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی این خانم نیز در حوالی "سید خندان" دستگیر و کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را بیش از یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرده‌اند.

دستخال در پایان گفت: متهمان با قرار صادره روانه زندان شدند و کشف جرئیات پرونده و جرائم احتمالی این سارقان در دستور کار کارآگاهان قرار دارد.

از کلاهبرداری میلیاردی در ارث تا نجات جوانی از خودکشی در پایتخت
انهدام باند سارقان خودرو در "یوسف آباد"

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو در "یوسف آباد" موضوع به طور ویژه در دستور کار تیم تجسس کلانتری ۱۲۵ این منطقه قرار گرفت و ماموران با اقدامات پلیسی و چک کردن دوربین‌های مداربسته سارقان خودرو را که اعضای یک باند حرفه‌ای سرقت خودرو بودند را شناسایی کردند.

سرهنگ "جلیل موقوفه ای " ادامه داد: با شناسایی مخفیگاه متهمان، چهار سارق حرفه‌ای در یک عملیات پلیسی دستگیر و پس از اعتراف به سرقت انواع خودرو به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان در سطح پایتخت، به مرجع قضائی ارجاع شدند.

به گفته وی، در بازرسی از مخفیگاه متهمان یک دستگاه خودروی سرقتی، کشف شد. ‌

اعتراف ۲ برادر به سرقت از مغازه و پشت بام‌ها

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: سی و یکم اردیبهشت ماه پرونده‌ای از کلانتری ۱۲۱ "سلیمانیه" با موضوع سرقت از آرایشگاه مردانه به دادخواهی مالک آرایشگاه به همراه متهمی، به این پایگاه ارجاع شد.

سرهنگ کارآگاه "علی کنجوریان" افزود: گزارش پرونده حاکی از آن بود، ساعت ۱۲ و ۴۰ دقیقه سی‌ام اردیبهشت ماه شخصی به گشت انتظامی کلانتری مراجعه و اظهار داشت، در داخل مغازه‌ام مشغول به کار بودم که فردی معتاد وارد سالن شد و اظهار کرد، برای پیرایش آمده است که به دلیل شلوغی آرایشگاه به او گفتم نیم ساعت دیگر مراجعه کند.

وی اظهار داشت: مالک مغازه که با خروج فرد معتاد متوجه سرقت یک دستگاه ریش تراش از داخل مغازه‌اش شده بود، بلافاصله به تعقیب وی پرداخته و موفق می‌شود ضمن دستگیری فرد معتاد، ریش تراش خود را کشف کند.

این مقام انتظامی با اشاره به این که متهم مدعی شد ریش تراش را در کنار سطل زباله کشف کرده بود، گفت: در بررسی سوابق متهم مشخص شد که وی چند فقره سابقه کیفری در خصوص سرقت دینام کولر از پشت بام منازل و مغازه‌ها دارد.

کنجوریان تصریح کرد: متهم در تحقیقات تکمیلی به ۲۴ فقره سرقت از پشت بام درمدت چهار ماه با همکاری برادرش اعتراف و کارآگاهان تاکنون ضمن دستگیری برادر وی، تمامی مال‌باختگان را شناسایی کرده‌اند.

از کلاهبرداری میلیاردی در ارث تا نجات جوانی از خودکشی در پایتخت
کشف سه دستگاه ماینر غیرمجاز در جنوب تهران

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ اعلام کرد: کارآگاهان این پلیس از نگهداری تعدادی دستگاه ماینر قاچاق در یکی از ساختمان‌های مسکونی در "شهر ری" مطلع و پس از بررسی دریافتند فردی در محل مسکونی‌اش و کابل‌کشی غیرمجاز به داخل آپارتمان، تعدادی ماینر در این ساختمان نگهداری و استخراج ارز می‌کند.

سرهنگ "علی ولی‌پور گودرزی" ادامه داد: پس از تکمیل تحقیقات ضمن هماهنگی قضائی از این مکان بازدید و سه دستگاه ماینر غیرمجاز کشف شد.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه ارزش این دستگاه‌ها توسط کارشناسان ۴۰ میلیون تومان برآورد شده است، گفت: در این رابطه یک متهم دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.

از کلاهبرداری میلیاردی در ارث تا نجات جوانی از خودکشی در پایتخت
دستگیری سارقان نیسان با یک تن برنج

رئیس کلانتری ۱۲۵ "یوسف آباد" اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت خودرو نیسان با یک تن بار برنج در شهرک غرب، موضوع به طور ویژه در دستور کار تیم تجسس این کلانتری قرار گرفت و مشخص شد ۲ سارق پس از سرقت خودروی نیسان، آن را در مخفیگاهشان نگهداری می‌کنند.

سرهنگ "حسین مافی" ادادمه داد: با شناسایی مخفیگاه متهمان ماموران کلانتری ۱۲۵ یوسف آباد با هماهنگی‌های قضائی سارقان حرفه‌ای را در یک عملیات پلیسی دستگیر و پس از اعتراف به مرجع قضایی معرفی شدند.

به گفته وی، در بازرسی از مخفیگاه متهمان خودروی سرقتی نیسان همراه با یک تن با برنج به ارزش ۴۰۰ میلیون تومان کشف شد.

وانت حامل کالای قاچاق توقیف شد

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ بیان داشت: کارآگاهان پایگاه جنوب این پلیس در راستای انجام وظایف ذاتی و هنگام کنترل خودروهای عبوری به یک دستگاه وانت در محور جاده قدیم "تهران – قم" مشکوک و آن را برای بازرسی متوقف کردند.

سرهنگ "علی ولی‌پور گودرزی" گفت: ماموران در بازرسی دقیق از خودرو، ۶۰ طاقه پارچه و ۹۰۰ کیلوگرم گردو قاچاق فاقد بارنامه و مجوزهای گمرکی کشف کردند.

وی با بیان در این خصوص یک متهم دستگیر و به مرجع قضائی معرفی شد یادآور شد: کارشناسان ارزش ریالی اموال کشف شده را ۳۰۰ میلیون تومان محاسبه کرده‌اند.

پلیس ناجی جان مرد جوان در غرب تهران

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: ساعت ۱۶ و ۱۰ دقیقه چهارشنبه ماموران گشت انتظامی کلانتری ۱۴۰ "باغ فیض" در حال گشت‌زنی در بلوار "همیلا" متوجه مردی جوان می‌شوند که از بام یک ساختمان نیمه‌کاره در حال خودکشی بود.

سرهنگ "جلیل موقوفه‌ای" تصریح کرد: ماموران پلیس در بررسی‌های اولیه به دست آوردند، این مرد جوان، راننده جرثقیل ساختمان نیمه‌کاره است و به دلیل مطالبات مالی و عقب‌افتادگی حقوق خود قصد خودکشی از ساختمان نیمه کاره‌ای به ارتفاع ۳۰ متر را دارد.

وی گفت: بلافاصله رئیس و ماموران این کلانتری وارد عمل شده و با ارائه خدمات مشاوره‌ای و با بهره‌گیری از مهارت‌های عملیات روانی طی مدت زمان ۷ ساعت، مرد جوانی که قصد خودکشی را داشت منصرف و بدین ترتیب به وی حیات مجدد می‌دهند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha