نامزد مجلس خبرگان: غایبان روز انتخابات خود را به انزوا می‌کشانند

مشهد- ایرنا- نامزد دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی گفت: کسانی که انتخابات را به سبب نابسامانی‌ها و شرایط دشوار کنونی کشور، تحریم کرده و قصد دارند در پای صندوق رای حاضر نشوند، در واقع خود را به انزوا می‌کشانند.

آیت‌الله عباس شاه‌رفعتی شنبه شب در برنامه تبلیغات انتخاباتی خود در شبکه صدای خراسان رضوی افزود: امام راحل (ره) شرکت در انتخابات را واجب خواندند و مراجع عظام تقلید نیز فتوا به وجوب می دهند، از سوی دیگر این حق تک تک مردم ایران است که در تعیین سرنوشت خود سهیم و نماینده ای داشته باشند که حرف و خواسته آنان را به گوش مسوولان برساند و مانع از بروز انحرافات شود.

وی با اشاره به انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: سه وظیفه مجلس خبرگان رهبری، انتخاب رهبری، نظارت بر بقای شرایط رهبری و برکناری رهبری نظام جمهوری اسلامی است لذا به جهت وظیفه خطیری که دارد از جایگاه رفیعی برخوردار است.

وی ادامه داد: مجلس خبرگان رهبری حلقه وصل بین جمهوریت و اسلامیت و ولایت در نظام است، نمایندگان این مجلس به انتخاب مردم برگزیده می شوند و سپس رهبری را که ولایت مردم را برعهده دارد انتخاب می کنند.

این نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: نمایندگان این مجلس توسط مردم انتخاب می شوند و از سوی مردم بر عملکرد رهبری نظارت دارند و این امر نظارت مردم را بر عالی ترین مقام در نظام جمهوری اسلامی ایران ممکن می کند، لذا نباید اهمیت انتخابات مجلس خبرگان رهبری را کمتر از انواع دیگر انتخابات دانست.

آیت الله شاه رفعتی با تاکید بر لزوم دقت و توجه ویژه به جایگاه انتخابات مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: از افتخارات نظام و قانون اساسی جمهوری اسلامی، این است که رهبری نظام از لحاظ مسوولیت جزایی و سیاسی و قضایی با تمامی آحاد ملت مساوی است، برخلاف بسیاری از کشورها مثل آمریکا که رییس جمهوری مصونیت قضایی دارد.

وی افزود: در کنار وظایف اصلی مجلس خبرگان رهبری، یک وظیفه فرعی نیز برعهده این مجلس است که رهبری در یکی از دیدارهای اخیر خود با اعضای مجلس خبرگان رهبری بر آن تاکید نمودند و آن نظارت نسبت به عملکرد مسوولان کشوری و استانی است که اگر جایی تخلفی دیدند، تذکر دهند و جلو انحرافات را بگیرند.

وی بیان کرد: زیبنده نظام جمهوری اسلامی ایران نیست که در آن فساد اقتصادی، اختلاس، رانت خواری، فساد فرهنگی و اجتماعی وجود داشته باشد، شما مردم عزیز و شریف و بزرگوار شایسته این هستید که در سایه نظامی زندگی کنید که عدالت  و رفاه و امنیت در آن باشد.

این نامزد انتخابات مجلس خبرگان رهبری گفت: اصل و اساس حکومت در اسلام به اقامه عدل است و اینکه ظلمی صورت نگیرد، حکومت با ظلم و فساد پایدار نمی ماند بلکه حکومت با عدالت پایدار می شود چون اصل و اساس ولایت و حکومت براساس اقامه عدل است که اعتماد مردم را جلب می کند.

آیت الله شاه رفعتی اظهار داشت: یقین دارم که مردم خراسان رضوی همچون گذشته، حضور پرشوری در این انتخابات خواهند داشت و با انتخاب فرد اصلح شگفتی می آفرینند، زیبنده خراسان رضوی نیست که در جوار بارگاه منور رضوی و در حالی که سالانه پذیرای میلیونها زائر است، فقیری داشته باشد بلکه این استان شایسته امنیت و توسعه یافتگی و برخورداری از رفاه کامل است.

به گزارش ایرنا،  نخستین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری برای انتخاب یکی از نمایندگان خراسان رضوی در این مجلس، دوم اسفند ۹۸ همزمان با انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد و آیت الله محمدتقی مصباح یزدی به نمایندگی این استان در مجلس خبرگان برگزیده و جایگزین آیت‌الله سید محمود هاشمی شاهرودی، نماینده فقید خراسان رضوی در این مجلس شد.

دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی به منظور تعیین جانشین آیت الله مصباح یزدی، که دی ماه پارسال رحلت کرد،  ۲۸ خرداد امسال همزمان با سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی در پنج هزار و ۵۹ شعبه اخذ رای مستقر در ۸۷ شهر و ۲ هزار و ۵۲۳ روستای این استان برگزار می شود.

عباس شاه رفعتی، سیدمحمدرضا مدرسی مصلی و غلامرضا مقیسه سه نامزد تایید صلاحیت شده نهایی از میان ۱۲ نامزد ثبت نام شده برای انتخابات میان‌دوره ای مجلس خبرگان رهبری در خراسان رضوی هستند.

استان ۱۱۸ هزار و ۸۵۱ کیلومتر مربعی خراسان رضوی با وسعتی معادل هفت درصد مساحت کشور و با ۳۳ شهرستان، ۶ کرسی از مجموع ۸۸ کرسی نمایندگی مجلس خبرگان رهبری را در اختیار دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha