۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۳:۱۹
کد خبرنگار: 1254
کد خبر: 84364118
۰ نفر

برچسب‌ها

پلیس پایتخت بر لزوم بینش و بصیرت رسانه‌ای تاکید کرد

تهران- ایرنا- جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ تاکید کرد: در جامعه امروز لازم است در حوزه فضای مجازی همه افراد به‌ویژه جوانان و نوجوانان بینش و بصیرت رسانه‌ای داشته باشند؛ چراکه شناختن سره از ناسره در این فضا به آسانی قابل شناسایی نیست.

به گزارش ایرنا از روز شنبه پایگاه خبری پلیس، سردار "حمید هداوند" در اولین قرارگاه فضای مجازی این فرماندهی با تاکید بر اینکه اهمیت فضای مجازی برکسی پوشیده نیست، بیان داشت: امروز داشتن سواد رسانه‌ای موضوعی است که می‌تواند زمینه توفیق یا عدم توفیق یک فرد یا مجموعه‌ای را در پی داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه فضای مجازی امروز بخش جدا نشدنی و لاینفک زندگی بسیاری از انسان‌ها شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر بسیاری از اتفاقات و جرائم در فضای مجازی به وقوع می‌پیوندد و حتی به نوعی می‌توان گفت که مجرمان در حال کوچ از محیط حقیقی به فضای مجازی هستند.

این مقام انتظامی افزود: در حوزه فضای مجازی، پلیس در حال حاضر نسبت به بسیاری از سازمان‌ها پیشرو و پیشتاز است و تلاش داریم که اجازه ندهیم فضای مجازی محیط امنی برای مجرمان باشد.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ افزود: چابکی و سرعت عمل و هوشمندی لازم در امور سایبری می‌تواند پلیس را در انجام ماموریت‌های پیش‌رو در فضای سایبری یاری رساند که برای این امر در حال حاضر در پلیس فتا جوانان زبده و متعهدی در حال انجام وظیفه هستند.

جانفشانی و شجاعت شهدا تا ابد ستودنی است
هداوند همچنین در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید مدافع حرم، شهید "حسن عبداله‌زاده" بیان داشت: از شهیدان هشت سال دفاع مقدس تا شهیدان مدافع حرم و وطن، همه و همه عزت و سربلندی را برای ما به ارمغان آوردند و جانفشانی و شجاعت آن‌ها تا ابد ستودنی است، و یاد و نام این عزیزان همواره بر تارک این مرز و بوم خواهد درخشید.

وی افزود: شهدا در میدان مبارزه نشان دادند اجازه نخواهند داد که دشمنان به مرز و بوم و حریم و حرمت کشور ما چشم طمع داشته باشند.

این مقام انتظامی تصریح کرد: شهدای ما با خون پاک و مطهر خود درخت تناور نظام و انقلاب را آبیاری کردند و با حصاری از امنیت و آرامش حدود و شعور این مرز و بوم را مشخص و تثبیت کردند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha