استاندار خوزستان:  رسالت ما رفع مشکلات و گره گشایی از امور مردم است

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان با بیان این که مدیران قوم گرا و باند باز جایی در بدنه اجرایی استان جایی نخواهند داشت، تاکید کرد: رسالت ما رفع مشکلات مردم است، ما آمده ایم تا گره ای از مشکلات مردم باز کنیم.

قاسم سلیمانی دشتکی روز شنبه در نشست بررسی مشکلات شهرستان شادگان در استانداری اظهار داشت: استان خوزستان از ظرفیت‍‌های خدادادی و امکانات ملی بی‌نظیری برخوردار  است، خوزستان مادر و منبع درآمد ملی است  و درصد بالایی از درآمدهای ملی چه در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و چه در حوزه کشاورزی و تجاری در این استان متمرکز شده است، با وجود برخورداری خوزستان از ظرفیت‌ها و امکانات ملی مشکلات نیز دارد که البته در طول چند سال گذشته اقدامات خوبی برای رفع  این مشکلات صورت گرفته است.

وی با تاکید بر ضرورت چابکی سیستم اجرایی و سیستم مدیریتی در بخش‌های مختلف دولتی، شرکت‌های نیمه دولتی و شرکت‌های خصوصی  گفت: یکی از مشکلات ما بروکراسی شدید اداری است  و در برخی قسمت‌ها بی توجهی وسیع اداری است که این مساله باید برطرف شود و بارها به  دستگاه‌های اجرایی این موضوع را اعلام کرده‌ام.

استاندار خوزستان ریشه برخی دیگر از مشکلات استان را در مسایل مدیریتی دانست و گفت: یک دسته از مدیران مشغول کار خارج از سیستم هستند، بخش دیگری از مشکلات مربوط به مدیرانی است که مشکلات را  به مرکز منعکس نمی کنند در حالی که باید همه مشکلات را به صورت جدی منعکس و پیگیری کرد و تا برطرف نشدن آنها از پا ننشست و دسته دیگر از مدیران غرق در مسایل قومی و باندبازی ها شده اند، این ها همان کسانی هستند که به استان ضربه زده اند و باید بساطشان جمع شود.

سلیمانی دشتکی افزود: مدیرانی که تفکر قوم گرایی و باندی دارند باید جای خود را به مدیران انقلابی و  جهادی که درد مردم را می فهمند بدهند، ما مدیرانی را که تنها به فکر تثبیت خودشان هستند نمی خواهیم ، مسوولان اموربه گونه ای عمل کنند که موجب دلگرمی مردم شوند.

استاندار خوزستان گفت: مدیرانی که به فکر باند بازی و اختلاف افکنی هستند حواسشان را جمع کنند،  حتی اگر یک روز از کار من در استان مانده باشد اینگونه افراد را از مسئولیت مرخص می کنم.

 در این نشست موانع پروژه های مختلف  شهرستان شادگان  و مشکلات سرمایه گذاران با حضور مدیران متولی بررسی و برنامه زمان بندی برای رفع این مشکلات مشخص شد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha