حسرت برای «شهرجردی»؛ شکست کاراته ایران در پاریس

تهان- ایرنا- «ابوالفضل شهرجردی» کاتاروی کشورمان هم از رسیدن به سهمیه المپیک بازماند تا تیم چهار نفره کاراته ایران با عملکردی ضعیف و شکست به کار خود در مسابقات پاریس پایان دهد.

به گزارش ایرنا؛ آخرین رقابت کاراته گزینشی المپیک توکیو از روز گذشته (جمعه) در شهر پاریس فرانسه آغاز شده است.

ایران چهار نماینده در این مسابقات داشت که در روز نخست، «فاطمه صادقی» و «امیر مهدی‌زاده» از رسیدن به سهمیه بازماندند.

امروز (شنبه) نیز «ابوالفضل شهرجردی» در بخش کاتای انفرادی مردان و «رزیتا علیپور» در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم بانوان روی تاتامی رفتند که علیپور با عملکردی ضعیف از دور مسابقات کنار رفت.

شهرجردی که در رقابت‌های نوبت عصر عملکرد فراتر از انتظاری داشت و خود را به مرحله نهایی رسانده بود، امشب برای قرار گرفتن در بین سه نفر برتر و کسب سهمیه المپیک به مصاف حریفانی از آمریکا، کره‌جنوبی و چین تایپه رفت.

وی در مرحله نهایی، ابتدا برابر آریل تورس از آمریکا قرار گرفت و با حساب ۲۴.۴۴ مقابل ۲۵.۶۶ شکست خورد. وی سپس برابر هی‌جون از کره‌جنوبی هم با امتیاز ۲۵.۲۶ مقابل ۲۲.۹۸ مغلوب شد.

شهرجردی در بازی سوم و سرنوشت ساز برابر تا وانگ از چین‌تایپه قرار گرفت و این مسابقه را هم با نتیجه ۲۴.۲۸ برابر ۲۵.۶۲ شکست خورد تا با قبول سومین شکست متوالی از کسب سهمیه المپیک بازبماند.

با این اوصاف تیم چهار نفره کاراته ایران با عملکردی بسیار ضعیف در مسابقات پاریس به کار خود ادامه داد و دست خالی مسابقات را ترک کرد.

این در حالی است که تیم چهار نفره ایران را ۱۶ نفر در پاریس همراهی کردند.

کاراته ایران پیش از این توسط «حمیده عباسعلی»، «سارا بهمنیار»، «بهمن عسگری» و «سجاد گنج‌زاده» به چهار سهمیه المپیک توکیو رسیده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha