۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۲۱:۰۶
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 84364089
۰ نفر

برچسب‌ها

آذربایجان ۱۵ اسیر نظامی  را به ارمنستان تحویل داد

باکو – ایرنا – وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان به تازگی در باره تحویل ۱۵ اسیر نظامی به ارمنستان در مقابل دریافت نقشه مناطق مین گذاری شده در شهرستان آزاد شده "آقدام" در قره باغ خبر داد .

  به گزارش ایرنا به نقل از واحد مطبوعاتی وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان این اسیران نظامی امروز ( شنبه ) در مرز مشترک این کشور و گرجستان و با حضور مقامات مربوطه گرجی به ارمنستان تحویل داده شد .

  نقشه مناطق مین گذاری شده شامل ۹۷ هزار مین ضد تانک و ضد نفر در شهرستان آزاد شده " آقدام " می باشد .

  وزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان در رابطه با مساعدت های مسوولات گرجستان از جمله " ایراکلی گاریباشویلی" نخست وزیر این کشور ، میانجیگری " النتونی بلینکن " وزیر امور خارجه آمریکا  و " شارل میشل " رییس شورای اتحادیه اروپا و رییس سوییسی سازمان امنیت و همکاری اروپا در این زمینه ابراز قدردانی کرد.

  جمهوری آذربایجان در جریان درگیری های نظامی ۴۴ روزه سال گذشته توانست سرزمینهای خود  از اشغال نیروهای ارمنستان در قره باغ آزاد کند .

  این درگیری های نظامی ۲۰ آبان ماه سال گذشته با امضای بیانیه سه جانبه روسای جمهوری آذربایجان ، روسیه و  نخست وزیر ارمنستان به پایان رسید .

  در حال حاضر یکی از مشکلات عمده دولت باکو در راستای بازسازی سرزمینهای آزاد شده ، پاکسازی این سرزمینها از مین و  مهمات منفجر نشده است و به گزارش منابع رسمی جمهوری آذربایجان پس از پایان جنگ در قره باغ بیش از یکصد نفر از شهروندان نظامی و غیر نظامی این کشور بر اثر انفجار مین در این سرزمینها جان باختند .

  جمهوری آذربایجان ارمنستان را به مین گذاری گسترده این سرزمینها متهم می کند .

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha