قاضی زاده هاشمی: دنبال انقلاب در روش اداره کشور هستیم

زنجان - ایرنا - نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: ما دنبال انقلاب در روش اداره کشور هستیم، اگر مردم تصمیم بگیرند به نسل نو و تازه نفس ها رأی بدهند، حتما اتفاقات خوب و مفیدی می افتد.  

به گزارش ایرنا، سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی روز شنبه در برنامه تبلیغاتی تلویزیونی که از سیمای مرکز زنجان پخش شد، افزود: مردم استان زنجان مردمی متدین، امام حسینی و انقلابی هستند ولی به دلیل شیوع کرونا که می شد بهتر از این مدیریت شود، توفیق خدمت رسیدن حضوری و چهره به چهره با مردم عزیز، سلب شده است.

وی در بخش دیگری از سخنان به مشکلات ساکن بودن در شهرستان ها اشاره کرد و اظهار داشت: من مشکلات شهرستانی بودن را درک می کنم چون خودم از یک شهرستان درجه سه هستم، برای هرکاری از جمله پی گیری درمان و تحصیل نیاز به تردد از شهرستان ها وجود دارد، متاسفانه خیلی از خدماتی که باید در شهرستان ها باشد، امکان دسترسی به آنها میسر نیست.

قاضی زاده هاشمی گفت: درستش این است که اگر می خواهیم کشور رشد کند و آباد شود، باید کاری کنیم تا همه مردم در موطن و سرزمین خودشان بمانند و خدمات لازم را دریافت کنند. اکنون همه چیز را در تهران و برخی کلان شهرها جمع کردیم، تهران پایتخت سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، هنری و تفریحی شده و نتیجه این وضعیت خالی از سکنه شدن یک بخش دیگری از کشور است که مسائل مختلفی را ایجاد می کند.

وی خاطرنشان کرد: دولت سلام به دنبال این است که این چرخه را تغییر دهد، ما باید دنبال این باشیم به جای وصله و پینه کردن، روندها و و رویکردها را عوض کنیم.

قاضی زاده هاشمی با بیان اینکه استان زنجان در مرکزیت شمال غرب کشور قرار گرفته است، گفت: این استان دیار خط شکنانی که افتخار ملت ایران هستند، عارفان بزرگی از این دیار پا به عرصه وجود گذاشته اند، من در محضر آیت الله خوشوقت و آیت الله موسوی بودم و خودم را در رشد و تربیت دینی مرهون زنجانی ها می دانم.

وی ادامه داد: ما بعد از طرح بیانیه گام دوم انقلاب، با همت جوانان با غیرت کشور، کارهای جدی در این حوزه انجام دادیم تا به آنچه باید، برسیم، مشکل کشور این نیست که این جناح یا آن جناح سرکار باشد، در انتخابات دعوا سر ۱۳ هزار و ۷۰۰ مدیر اجرایی است که بیایند و بروند، هر چند برخی اتوبوس های این مدیران رنگ عوض می کنند و هر روزی به رنگی در می آیند، مساله ما، مساله آدم ها نیست، مساله اصلی روش اداره، نوع حکمرانی و نوع نگاه به مردم در اداره امور است، اینکه مدیران قیم هستند یا کارگزار، وکیل مردم هستند یا سرپرست مردم.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: سعی ما این است که تا در روش اداره کشور بازبینی کنیم تا امور به مردم واگذار شود، در طراحی ما همه شهرستان ها پایتخت می شوند و بر اساس اصل ۱۲۷، دولت اختیارات اجرایی اش را به فرمانداران شهرستان ها تفویض می کند و البته فرمانداران را نیز نسبت به مردم پاسخگو می کنیم.

وی با بیان اینکه در دولت ما مسوولان استان با نظر و پیشنهاد نخبگان استان انتخاب می شوند، افزود: اگر یک سوم شهروندان عدم رضایت از مدیری داشته باشند، آن مدیر عزل می شود، روش کسب نظر مردم نیز از طریق یک سامانه انجام می شود که احراز هویت افراد در آن به صورت دقیق صورت می گیرد.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود به ظرفیت های استان زنجان در زمینه های مختلف اشاره کرد و گفت: این استان ظرفیت های فوق العاده معدنی دارد و معدن بزرگ سرب و روی انگوران به عنوان بزرگ ترین معدن خاورمیانه در این استان واقع است که معدن گردشگری نیز می باشد.

قاضی زاده هاشمی به ظرفیت کشاورزی استان زنجان اشاره کرد و افزود: هر چند در برخی مناطق این استان از جمله در شهرستان زنجان محدویت هایی در بهره برداری از منابع آبی داریم، ولی سدهای بزرگی داریم که از منابع آنها درست استفاده نمی شود، باید توسعه آبخیزداری در زنجان مدنظر باشد، بخش عمده ای از زنجان مستعد سیل خیزی است که با این نوع اقدامات می توان از آن جلوگیری کرد.

وی افزود: استان زنجان در مسیر شبکه ریلی واقع شده ولی تراکم راههای ریلی استان کم است، برای توسعه ارتباطات باید زیرساخت های ریلی را تقویت کنیم.

قاضی زاده هاشمی گفت: شهرستان ابهر نیز ظرفیت های معدنی و توسعه معادن را دارد.

قاضی زاده هاشمی اظهار داشت: شهرستان خدابنده دارای دشت های وسیع و ظرفیت کشاورزی است و جایگاه مهمی در تولید گندم دارد، کشت کشاورزی در این منطقه به صورت دیم است، متاسفانه مهاجرت زیادی از این شهرستان داریم، ما باید با توجه به ظرفیت های موجود زمینه اشتغال را در این منطقه فراهم کنیم.

وی افزود: در شهرستان خرمدره نیز ظرفیت جنگل کاری وجود دارد و می توان مزارع چوب را در این منطقه توسعه داد.

قاضی زاده هاشمی گفت: در شهرستان طارم نیز که ظرفیت های گردشگری و جنگل کاری دارد، می توان به توسعه صنعت چوب نیز توجه کرد، باید در این شهرستان به فکر آب بند ها و سیل بند ها نیز باشیم چراکه این منطقه نیز در خطر سیل قرار دارد.

وی ادامه داد: در شهرستان ماهنشان نیز که دارای ارزش تنوع مواد معدنی است، می توان بحث جنگل کاری و صنعت چوب را دنبال کرد، این شهرستان نیز متاسفانه سیل خیز است و باید به آبخیزداری در آن توجه شود.

قاضی زاده هاشمی گفت: در شهرستان ایجرود ما با مشکل فرسایش خاک مواجه هستیم، این شهرستان امکانات محدود دارد با این که جاذبه های گردشگری دارد ولی در اولویت قرار نگرفته است.

وی ادامه داد: شهرستان سلطانیه زبرساخت های خوبی در حوزه گردشگری دارد، متاسفانه از میراث فرهنگی سلطانیه به درستی مراقبت نمی شود، این شهرستان دارای دشت های وسیع است، با بهره وری آب می توان کشت دیم را در این شهرستان به کشت آبی تبدیل کرد.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه روش اداره کشور روش صحیحی نبوده است، گفت: اکنون نهضتی شکل گرفته است، من نه به عنوان یک کاندیدا، بلکه به عنوان نماینده یک جریان فکری برای ساخت ایران قدرتمند و بدون تبعیض با رویکرد جدید پا به میدان گذشته ام و امیدوارم با همت بلند شما مردم به نتیجه برسم. به همین دلیل دولت سلام به همه سلام می گوید، به آینده، به مردم، به تمامی اقوام و مذاهب و گروههای مختلف اجتماعی سلام می گوید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha