رییس کمیسیون صنایع مجلس:دولت آینده به مطالبات بخش خصوصی بیشتر توجه کند

مشهد- ایرنا- رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: یکی از پیشنهادهای ما به رییس جمهوری آینده، توجه بیشتر به مطالبات بخش خصوصی و استفاده از نظرات این حوزه در معرفی حداقل ۵ وزیر کابینه به مجلس است.

به گزارش روز شنبه اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی مشهد،  عزت الله اکبری تالارپشتی، در نشستی با اعضای کمیسیون‌های صنعت و معدن این اتاق افزود: بخش خصوصی در اقتصاد کشور نقش مهمی دارد و باید از نظرات این بخش در قوانین اقتصادی استفاده شود.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: مجلس نیز در قانون‌گذاری ها پذیرای نظرات بخش خصوصی است و در اصلاح قانون معادن از نظرات این بخش استفاده می کند.

اکبری با بیان اینکه در بازاریابی خارجی هم باید از حضور تجار و بازرگانان استفاده کرد، افزود: ما در ۱۴۰ کشور سفیر و نماینده تام الاختیار داریم و اگر هر یک از آنها برای یک قلم کالا زمینه سازی صادراتی انجام دهند، ۱۴۰ قلم کالا بازار صادراتی خود را پیدا می کند. معتقدم برای این کار باید بخش خصوصی و اتاق بازرگانی را وارد ماجرا کرد.

وی ادامه داد: ما تجار مقیم در کشورهای دیگر داریم و باید از ظرفیت آنها استفاده کنیم که این کار هزینه ای برای کشور ندارد و سود بسیاری به دنبال خواهد داشت.

وی یادآور شد: یکی از طرح های ما در مجلس یازدهم متمرکز بر بحث حمایت از تولید است که شامل چند بخش می شود، نخست اینکه هیچ واحد تولیدی به هیچ عنوان نباید پلمب شود؛ دوم اینکه خط مجازات در کشور ما در حوزه اقتصاد، صنعت و تولید عوض شود، اگر فعال اقتصادی کار خلافی انجام داده و جرم او برای قاضی اثبات شده است، در هنگام مجازات، نباید زندانی شود بلکه باید کاری اقتصادی انجام دهد؛ به طور مثال، کارخانه ای دیگر ایجاد کند.

رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اهمیت موضوع مطالبه گری در سطح جامعه، بیان کرد: متاسفانه روحیه مطالبه گری و پیگیری امور با هدف مشارکت‌گری در جامعه ما به سطح پایینی تقلیل یافته است و حال آنکه همه باید مطالبه گر باشیم.

وی افزود: یکی از مطالبات جوانان در کشور ما، تسهیل شرایط ازدواج است. دولت باید نظام جامع تامین اجتماعی داشته باشد. نیازهای جوانی که درصدد ازدواج است، باید در آن نظام پیش بینی و تامین شود.

اکبری با بیان اینکه هدایت نقدینگی به سمت زیرساخت باید از سوی دولت انجام گیرد، خاطرنشان کرد: در این زمینه رییس جمهوری به عنوان عالی‌ترین مقام اجرایی کشور باید پاسخگو باشد. او باید در میدان کار باشد و همه را در این زمینه بسیج کند.

این نماینده مجلس تاکید کرد: هیچکس نباید جرات نادیده گرفتن مردم را داشته باشد. امیدواریم رییس جمهور بعدی دولتی مقتدر و کارآمد تشکیل دهد و کشورمان ساماندهی شود. ایران ما امروز جز مدیریت ناکارآمد، مشکلی ندارد.

اکبری در بخش دیگری از سخنانش به برخی تصمیمات دولت در حوزه واردات خودرو اشاره و تاکید کرد: نظرم این است که آزادسازی واردات خودرو نباید اتفاق بیفتد زیرا معتقدیم این واردات یا باید از مجرای خودروساز و یا از مجرای قانونی دیگری صورت بگیرد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha