معلمان برای تحقق مشارکت حداکثری به میدان انتخابات بیایند

کرج- ایرنا- رییس شورای هماهنگی ستادهای انتخاباتی سید ابراهیم رییسی دراستان البرزگفت: معلمان برای تحقق مشارکت حداکثری و انتخاب اصلح به میدان انتخابات ۲۸ خرداد ماه ۱۴۰۰ بیایند تا حماسه ای دیگر خلق شود.

حسن شوندی عصر روز شنبه درافتتاح ستاد فرهنگیان حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی در استان البرز اظهارداشت: معلمان درجامعه نقش پیوندی و تاثیر گذاری دارند که مهمترین هدف آنان اعتلای تعلیم و تربیت و توسعه کشوراست لذا در این دوره از انتخابات کوشش کنند تا سطح مشارکت خانواده آموزش و پرورش دراین همایش سیاسی ملی بالا باشد.

وی با اشاره به اینکه این قشرهمواره الگویی مهم برای رشد فرهنگی، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، بهبود روش ها، فرآیند و ساختار آموزش و پرورش درکشور ارائه داده  و تلاش می کند تا ایران اسلامی در عرصه های مختلف به رشد و بالندگی برسد، خاطرنشان کرد: دراین انتخابات مهم نیزبه میدان می آیند تا یاد امام و شهدا از جمله شهید مقاومت حاج قاسم سلیمانی بار دیگر در ذهن جهانیان حک شود.

شوندی  بیان داشت: معلمان همواره به رغم مشکلاتی که دارند، تلاش برحفظ فضای سیاسی کشوررا دارند.

وی تصریح کرد: حضور فرهنگیان در انتخابات ۲۸ خرداد پررنگ و غرورآفرین خواهد بود زیرا معلمان درجامعه نقش مهم و تاثیر گذاری دارند.

وی اضافه کرد: فرهنگیان دراین دوره از انتخابات همانند انتخابات گذشته می کوشند تا مشارکت خانواده آموزش و پرورش دراین همایش سیاسی ملی بالا باشد.

شوندی از معلمان به عنوان پیشتازان در مشارکت سیاسی یاد کرد و یادآورشد: در حوزه مشارکت مردم در انتخابات نیز فرهنگیان به نسبت سایر اقشار حضور پررنگ‌تری دارند.

وی علت مشارکت و حضور پررنگ فرهنگیان در پای صندوق‌های رای را جایگاه والای این قشر در جامعه و سابقه حضور آنان درعرصه‌های مختلف انقلاب ذکر کرد.

شوندی  ادامه داد: فرهنگیان در شکل‌گیری انقلاب اسلامی، پیروزی انقلاب، دوران دفاع مقدس و عرصه‌های تعیین کننده دیگر جزو اقشار تاثیرگذار بوده‌اند به همین دلیل پیشتاز هستند.

وی انقلاب اسلامی را به نوعی انقلاب فرهنگی دانست وافزود: فرهنگیان خود را صاحبان انقلاب می‌دانند و در هر عرصه سیاسی، مدنی و اجتماعی مربوط به سرنوشت کشور، حضور پررنگ دارند.

رییس شورای هماهنگی ستادهای انتخاباتی سید ابراهیم رییسی دراستان البرزگفت: علاوه براین در برگزاری انتخابات مختلف، نامزدهای انتخاباتی به دنبال جلب نظر و رای فرهنگیان هستند و فرهنگیان نیز به عنوان گروه مرجع و قابل اعتماد مردم، هدایتگر انتخاب آنان به شمار می‌روند.

وی افزود: چنین شرایط و دلایلی موجب شده است هم فرهنگیان با قوت وارد عرصه شوند و هم مردم به فرهنگیان به عنوان گروه مرجع توجه کنند لذا برای روشنگری به مردم برای رییس جمهوری جهادی و انقلابی درفرصت باقی مانده تا برگزاری انتخابات حضوری فعال داشته باشند.

شوندی تاکید کرد: مشارکت مردم برای حفظ امنیت و ثبات کشورامری ضروری است که فرهنگیان درهر دوره از انتخابات به این رسالت خطیرعمل می کنند اما دراین دوره برای تشکیل دولت توانمند و مردم قوی از هیچ کوششی دریغ نکنند.

استان البرز ۵۰ هزار فرهنگی شاغل و بازنشسته دارد.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به همراه ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا، میان‌دوره‌ای مجلس یازدهم شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری، ۲۸ خردادماه امسال برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha