مهرعلیزاده: جمهوریت یعنی رای و نظر مردم در کشور حاکم باشد

همدان- ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: جمهوریت یعنی رای و نظر مردم در کشور حاکم باشد.

محسن مهرعلیزاده عصر شنبه در گفت‌ وگوی ویژه تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری با مردم استان همدان که از طریق شبکه استانی سینا(سیمای استان همدان) پخش شد، افزود: عقل و دین باید در جامعه حاکم باشد و جمهوریت به معنای رای، نظر و فکر مردم است و اگر این نباشد افتاده ایم و از ایرانیت و اسلامیت خبری نیست. 

 وی خاطرنشان کرد: بازگرداندن موقعیت و جایگاه تاریخی آذربایجان در توسعه و تجارت و سهم آن در حکمرانی در تراز ملی، لزوم جلوگیری از خام‌فروشی محصولات معدنی به ویژه مس و ایجاد صنایع پایین دستی مانند صنایع پایین دستی مس و اشتغالزایی از مهمترین اهداف پس از تشکیل دولت زندگی است. 

وی تخصیص بودجه برای احیای دریاچه ارومیه، حمایت از حقوق اقوام به ویژه اصل ۱۵ قانون اساسی در به رسمیت شناختن حق تحصیل و تدریس به زبان مادری، لزوم حضور جدی و اثرگذار نخبگان استانهای ترک نشین در سطوح مدیریتی و تصمیم گیری کشور را از دیگر برنامه های خود عنوان کرد. 

نامزد سیزدهمین دوره  انتخابات ریاست جمهوری جلوگیری از غارت سرمایه های ملی ترک نشین و واگذاری به افراد فاقد اهلیت مانند کشت و صنعت مغان و ماشین سازی تبریز را از برنامه های خود عنوان کرد.

مهرعلیزاده خاطرنشان کرد: بازگرداندن صنایع مادر به  استانهای ترک نشین، تقویت کریدور شرق به غرب کشور و رونق گردشگری و ترانزیت کالا و خدمات از اهمیت بالایی برخوردار است. 

وی گفت: تخصیص بودجه مناسب انتقال ارس به ارومیه، استفاده از مدیران بومی و تقویت گمرکات و پایانه مرزی، بازارچه مشترک ایران - ترکیه و آذربایجان و مناطق آزاد، حمایت از صنایع بومی و سنتی به ویژه صنعت فرش و احیای قابلیت صادراتی در برنامه های اصلی است. 

مهرعلیزاده اظهار داشت: مردم ایران تاریخ‌ساز و بزرگ و بزرگوار هستید و در دهه های اخیر غیرت و مردانگی در حفظ کیان کشور و حفظ مرزها و حفظ تمامیت ارضی کشور را به نمایش، گذاشتید. 

وی تاکید کرد: شرایط کشور مناسب نیست من به داشتن ایرانی با همت و با غیرت امیدوارم. 

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: آنچه نداریم برنامه عملیاتی قابل عمل برای اداره کشور در دوران ها و دولت ها بوده است و حاصل کار امروز در بخش عظیمی از جامعه فقر و تنگدستی و فاصله درآمد و هزینه خانوارها و شکاف نارضایتی است. 

مهرعلیزاده با اشاره به خدمات دولت اصلاحات در کشور، گفت: دولت من دولت سوم اصلاحات است و به عنوان استاندار و معاون در آن دولت آمده ام همان راه را برای جوانان امروز دوباره احیا کنم.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ۲۸ خرداد ماه امسال برگزار می‌شود.

سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سیدابراهیم رئیس‌الساداتی مشهور به رئیسی، علیرضا زاکانی، سیدامیرحسین قاضی‌زاده هاشمی، محسن مهرعلیزاده و عبدالناصر همتی هفت نامزد انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha