شرکت‌های خلاق و دانش‌بنیان از بسته‌های حمایتی سهم مساوی خواهند برد

تهران- ایرنا- نماینده مجلس شورای اسلامی بر حمایت گسترده از شرکت‌های خلاق تاکید کرد و گفت که این شرکت‌ها دوشادوش شرکت‌های دانش‌بنیان از تمام بسته‌های حمایتی مصوب بهره‌مند خواهند شد.

به گزارش روز شنبه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سمیه رفیعی نقش زیست‌بوم صنایع نرم و خلاق در پیشبرد کلان اقتصادی کشور را مورد تاکید قرار داد و  افزود: به همین دلیل، در تلاش هستیم تا در قوانین در دست بررسی مجلس، شرکت‌های خلاق نیز در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان از تمام حمایت‌ها برخوردار باشند.

وی بیان کرد: با توجه به نگاه بسیار مثبت مجلس و اعتقاد قلبی آنها در این نهاد به حوزه فناوری و توسعه زیست بوم نوآوری، مطمئن هستم که قوانین حمایتی در این حوزه با رای بالای تصویب خواهد شد.

نماینده مردم تهران، اسلامشهر، ری و شمیرانات گفت: مجلس اهتمام بسیار ویژه‌ای به این موضوع دارد و تمام توان خود را بسیج کرده است تا این شرکت‌ها در حوزه تقنینی مشکلی نداشته باشند.

وی افزود: همچنین در زمینه اجرا نیز برای تخصیص هر چه بهتر حمایت‌ها، در تلاش هستیم تا با انجام وظایف نظارتی مجلس، سطح پشتیبانی از این مجموعه‌های نوآور را افزایش دهیم.

این عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی، در ادامه اظهارکرد: در کنار شرکت‌های دانش‌بنیان شرکت‌های خلاق قرار دارند که هر چند شاید به اندازه شرکت‌های دانش‌بنیان شناخته شده نباشند، اما آنها در حوزه‌های گسترده‌ای مانند کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، بازی،  اسباب بازی و سرگرمی، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، صنایع دیداری و شنیداری، طراحی، یادگیری، چاپ و نشر، گیاهان داروئی و طب سنتی، هنرهای تجسمی و نمایشی و سایر صنایع خلاق و فرهنگی، فعال هستند.

رفیعی افزود: شرکت های خلاق نیازمند حمایت‌های وسیعی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha