اهمیت انتخاب آگاهانه‌ برای ساخت آینده میهن اسلامی

تهران- ایرنا- بیانیه‌۳۲۰ چهره قرآنی کشور حاکی است از یکایک مردم عزیز و صبور ایران خواسته‌اند مثل همیشه و با شور انقلابی در انتخابات پیش‌رو شرکت کرده و با انتخاب آگاهانه‌ خود، در ساخت آینده میهن اسلامی مشارکت کنند.

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا، در متن بیانیه ۳۲۰ چهره قرآنی کشور درخصوص انتخابات ۱۴۰۰ آمده است: إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَی أَهْلِهَا وَإِذَا حَکَمْتُمْ بَیْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْکُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا یَعِظُکُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ کَانَ سَمِیعًا بَصِیرًا.

اکنون پس از ۱۴ قرن به برکت مجاهدت صالحان و خون های ایثارگران، نعمت و موهبت عظیم حکومت اسلامی به ایستگاه انقلاب اسلامی ایران رسیده است. این بار جمهوری اسلامی ایران آن کلمه‌ طیبه‌ای است که همچون درختی چهل ساله قد کشیده است و از یک سو پنجه در پنجه کفر و استکبار ظالم و از سوی دیگر سایه‌سار مستضعفان و محرومان جهان شده است. درود خداوند بر رهبر کبیر انقلاب حضرت روح الله‌الموسوی‌الخمینی (ره) که فرمودند: مسأله حفظ نظام جمهوری اسلامی در این عصر و با وضعی که در دنیا مشاهده می‌شود و با این نشانه‌گیری‌هایی که از چپ و راست و دور و نزدیک نسبت به این مولود شریف می‌شود، از اهم واجبات عقلی و شرعی است که هیچ چیز به آن مزاحمت نمی‌کند. (۲۲ بهمن ۱۳۶۳).

سلام و تحیت الهی بر روح سرباز رشید اسلام شهید قاسم سلیمانی که فرمود: بدانید جمهوری اسلامی حرم است و این حرم اگر ماند، دیگر حرم‌ها می‌مانند. اگر دشمن، این حرم را از بین برد، حرمی باقی نمی‌ماند، نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی(ص) امروز خادمان قرآن و ادامه‌دهنده گان مکتب خمینی کبیر معتقدند جلوه عمومی و تام و تمام حفاظت و صیانت از حرم نظام اسلامی در دو موضوع اطاعت از رهبری عزیز حضرت امام خامنه‌ای حفظه‌الله و شرکت در انتخابات ۱۴۰۰ خلاصه می‌شود.
بر این اساس جامعه‌ی قرآنی و آحاد ملت شریف ایران را به نکات ذیل توجه می‌دهیم؛

۱. از یکایک مردم عزیز و صبور ایران دعوت می‌کنیم مثل همیشه و با شور انقلابی در انتخابات پیش‌رو شرکت کرده و با انتخاب آگاهانه‌ خود، در ساخت آینده میهن اسلامی مشارکت کنند.

۲. کاندیداهای محترم ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا را به رعایت تقوای الهی و اخلاق قرآنی دعوت می‌کنیم و گوشزد می‌کنیم آن چه در قسمت‌هایی از مناظرات تلویزیونی گذشته و گاهی در صفحات مجازی برخی کاندیداها (فارغ از هر جناح و گروهی) صورت پذیرفت، مصداق بی‌اخلاقی سیاسی است. نامزدهای محترم بدانند جامعه قرآنی و مردم فهیم ایران اسلامی با چشمی بصیر، گفتار و رفتار شما را رصد می‌کنند و معتقدند در نهایت این دعواها و توهین‌ها و بی‌اخلاقی‌ها به جامعه اسلامی سرریز می‌شود و نه تنها به انتخاب اصلح کمک نخواهد کرد بلکه با دلزدگی مردم نسبت به خود مواجه خواهید بود. بنابراین رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیر با نمایندگان مجلس شورای اسلامی فرمودند: هر وقتی نامزدها در مناظرات تلویزیونی روش اهانت و توهین و تهمت و تخریب طرف مقابل و ترساندن مردم از رقیب را دنبال کردند کشور به نحوی ضرر کرد. (۶ خرداد ۱۴۰۰).

۳. در شرایط پیش‌رو هر صدا و هر قلمی که دنبال دلسرد کردن مردم در انتخابات است، قطعاً از جانب افرادی است که اگر خائن نباشند، جاهل‌اند. تأکید می‌کنیم با هیچ استدلال و حجت عقلی و شرعی نمی‌توان صلاح و خیر مملکت را در عدم مشارکت و یا کاهش مشارکت مردم در انتخابات دانست.

در پایان از خداوند متعال علو درجات بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران و طول عمر مقام معظم رهبری حفظه‌الله را خواستاریم و امیدواریم با لطف و عنایت باری تعالی مردم عزیز و غیور ایران بار دیگر با حضور پرشور خود در انتخابات مکر دشمنان را نقش بر آب کنند.

اسامی تعدادی از شخصیت‌های قرآنی که این بیانیه به امضاء آنان رسیده است به شرح ذیل است: ابوالفضل بهرام‌پور، احمد ابوالقاسمی، احمد لیایی، اکبر خاکسار هرندی، امیر حجت مرادی، ایمان صحاف، بهزاد احمدی، جواد پناهی، جواد شیخ اکبری، حسن ربیعیان، حسن محمدی، حسین اسدی، حسین بهبودی، حسین خاکساری، حسین رفیعی، حسین قادری، حسین محمدی هزاوه، حوریه عقبائی، داوود تک‌فلاح، رحیم خاکی، رحیم وظیفه شعاع، رضا سلامت‌پناه، روح‌الله راسل، زینب بهجت‌پور، سمیه حاجعلی، سید علی سرابی، سید مصطفی حسینی، سید ناصر رضوی، شهریار پرهیزکار، صالح اطهری‌فرد، عباس سلیمی، عبدالرسول عبائی، علی حبیبی، علی صبوحی، علی قاسمی، علی مقنی، علیرضا شاهسونی، غصون مسلمی، غلامحسین سمیعی‌فرد، غلامرضا شاه‌میوه، فرشته مسجدی، فهیمه سادات موسوی‌نیا، قاسم جهان‌آرا، قاسم رضیعی، قاسم عزیززاده گرجی، کریم دولتی، لاله افتخاری، مجتبی ایزدی، مجید عربی، محمدرضا پورمعین، محمد انجم‌شعاع، محمد بابایی مجرد، محمد بادپا، محمدتقی میرزا جانی، محمد حاج ابوالقاسم، محمدحسین محمدزاده، محمدرضا ستوده‌نیا، محمدرضا شهیدی‌پور، محمدصادق نصراللهی، محمد عباسی، محمدعلی خواجه پیری، محمدعلی دهدشتی، محمد مسعود اسماعیلی، محمدمهدی بحرالعلوم، محمود لطفی‌نیا، مرتضی بشیری، مرتضی خدمتکار، مرتضی مختاری، مریم ایزدی، مسعود جیریایی، مسعود رضائی، مسعود سیاح‌گرجی، مصطفی اصفهانیان، معصومه وجدانی، منصور آقامحمدی، منصور قصری‌زاده، مهدی اخوان‌صباغ، مهدی امیدیان، مهدی دغاغله، مهدی رحیمی، مهدی رضایی، مهدی ساعد، مهدی شایق، مهدی غلام‌نژاد، مهدی قره‌ شیخ‌لو، مهری خدیری، نجمه شبانی قهرودی، وحید بهرام‌پور، هادی آرزم، هادی صلح‌جو و هاشم روغنی.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha