استاندار: ۴۰ هزار نفر در کرمانشاه کار برگزاری انتخابات را برعهده دارند

کرمانشاه - ایرنا - استاندار کرمانشاه با اشاره به آمادگی استان برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد، گفت: ۴۰ هزار نیروی اجرایی کار برگزاری این رویداد مهم را در استان برعهده دارند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هوشنگ بازوند عصر شنبه در ستاد انتخابات استان کرمانشاه که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، ضمن تبریک فرا رسیدن میلاد حضرت معصومه (س) و گرامیداشت روز دختر، اظهار داشت: انتخابات تکلیفی ملی است و وظیفه همه مدیران فراهم کردن ساز و کارهای لازم برای حضوری هرچه پرشورتر در این عرصه مهم و سرنوشت ساز است.

وی با بیان اینکه هم اکنون هیچ موضوعی به اندازه انتخابات در کشور حائز اهمیت نیست، افزود: هر مدیری که در این راستا کوتاهی کند قطعا با وی برخوردهای لازم و قانونی صورت می گیرد چرا که بی خیالی و کم کاری در عرصه انتخابات از هیچ کس پذیرفته نیست.

بازوند با اشاره به متفاوت بودن شرایط کشور برای برگزاری انتخابات نسبت به دوره های گذشته، گفت: امسال رسانه های بیگانه و بسیاری از افراد وطن فروش برای عدم مشارکت مردم و حضور آن ها پای صندوق های رای همصدا شدند تا به اهداف و مقاصد خود دست پیدا کنند.

استاندار کرمانشاه ادامه داد: در چنین شرایطی ما مدیران و دست اندرکاران برگزاری انتخابات موظف و مکلف هستیم به گونه ای برنامه ریزی کنیم که سختی و دشواری برای عموم ملت غیور و با بصیرت کشورمان که پای صندوق های رای حاضر می شوند، ایجاد نشود.

۳۴هزار رای اولی در استان

وی همچنین بر انتخاب افراد باتجربه و کارآزموده از سوی فرمانداری ها به عنوان نماینده تاکید کرد و گفت: هر قدر این افراد با تجربه تر عمل کنند شرایط برای برگزاری انتخاباتی سالم با مشارکت حداکثری فراهم می شود، در مقابل اگر نماینده فرماندار نتواند مدیریت لازم را در شعبه داشته باشد ممکن است با مشکلاتی مواجه شویم.

بازوند با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار نفر در استان کرمانشاه کار برگزاری انتخابات ریاست جمهورری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را برعهده خواهند داشت، از آماده شدن یک هزار و ۹۴۲ شعبه رای متشکل از ۹۸۲ شعبه روستایی و ۹۵۳ شعبه شهری خبر داد.

مدیر ارشد کرمانشاه، افراد واجد شرایط رای دادن در استان را نیز حدود یک میلیون و ۵۷۷ هزار نفر عنوان کرد و گفت: ۳۴ هزار نفر این افراد رای اولی ها هستند.

وی در عین حال از شرکت توزیع برق استان هم خواست تا از هم اکنون تمهیدات لازم برای روز برگزاری انتخابات را داشته باشد که شاهد قطعی برق و معطل شدن مردم در شعبه های رای گیری نباشیم.

بازوند در پایان حضور نمایندگان نامزدهای انتخابات شورای شهر را در شعبات اخذ رای به جهت جلوگیری از ازدحام و بی نظمی و همچنین عدم رعایت پروتکل های بهداشتی ممنوع اعلام کرد.

ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری همزمان با سراسر کشور در روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ در استان کرمانشاه نیز برگزار خواهد شد.

در این انتخابات یک میلیون و ۵۷۷ هزار و ۶۳۹ کرمانشاهی حق رای دارند که از این تعداد ۷۸۰ هزار و ۳۲۲ نفر زن و ۷۹۷ هزار و ۳۱۷ نفر مرد هستند.

استان کرمانشاه ۲ میلیون نفر جمعیت ساکن در ۱۴ شهرستان، ۳۵ شهر، ۳۲ بخش، ۸۸ دهستان و هزار و ۷۶۹ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha