فرماندار تیران: مدیریت منابع محلی به توانمندی شوراها وابسته است

اصفهان-ایرنا- فرماندار تیران و کرون گفت: مدیریت منابع مالی و سرمایه‌ای محلی به توانمندی اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا وابسته است.

به گزارش ایرنا، مجید حُججی ظهر روز شنبه در نشست شورای اداری تیران و کرون در محل فرمانداری این شهرستان افزود: برخی از اختلاس، سواستفاده و ناکارآمدی مدیریت شهری و روستایی در منطقه خود گلایه دارند که اصلاح این موضوع به مشارکت در انتخابات و رای به افراد اصلح و توانمند نیاز دارد.

وی بیان کرد: در طول دولت تدبیر و امید، اعتبارات شهری و روستایی افزایش یافته و مدیریت این منابع مالی و دارایی‌ها به نیروهای توانمند در شوراها و انتخاب شهرداران و دهیاران فعال و متعهد نیاز دارد.

فرماندار تیران و کرون ادامه داد: انتخاب افراد دلسوز، توانمند، متخصص و امیدوار به آینده برای مدیریت محلی لازم است و پارلمان شهری و روستایی از جمع چنین افرادی باید تشکیل شود.

به اعتقاد وی، ایجاد دلسردی بین مردم برای حل مشکلات چاره‌ساز نیست بلکه باید در کنار همدیگر تلاش کنیم و صحنه انتخابات یک فرصت برای اعتلای سطح زندگی شهر و روستای مردم است.

حججی با اشاره به اقداماتی که دولت در این سال‌ها در بخش های مختلف کشور از جمله تیران و کرون انجام داده است، تصریح‌ کرد: در حال حاضر بیش از چهار هزار میلیارد ریال پروژه شهری در این منطقه در حال اجراست و محرومیت‌زُدایی در حوزه گازرسانی، انتقال آب، اصلاح شبکه‌های آبرسانی روستایی و فعالیت مخابراتی و برق رسانی صورت گرفته است.

وی معتقد است وقتی درآمد نفتی ایران از سه میلیون بشکه در روز به یکصد هزار آن هم بصورت غیرنقدی می‌رسد، مشکلات هم ایجاد می‌شود اما مسوولان با وجود جنگ اقتصادی برای رفع چالش‌های کشور تدبیر کرده‌اند و نباید بدون درنظر گرفتن شرایط سخت تحریم و کرونا، عملکرد دولت را ارزیابی کرد.

نماینده دولت در تیران و کرون اضافه کرد: نقد منصفانه برای مدیریت اجرایی سازنده است اما تخریب و انتقاد، متفاوت بوده و لازم است برای کاهش سوتفاهم‌ها مسوولان ادارات و نهادهای این شهرستان، اطلاع رسانی دقیقی از عملکرد خود برای مردم داشته باشند.

نشست شورای اداری تیران و کرون برای کسب آمادگی جهت برگزاری انتخابات و ارائه دستورالعمل‌های لازم برگزار شد.

تیران و کرون با ۷۲ هزار نفر جمعیت در ۴۵ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان با انتخابات ریاست جمهوری ۲۸ خرداد در سراسر کشور برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha