۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۷:۴۱
کد خبرنگار: 2062
کد خبر: 84363896
۰ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

جلیلی: لازمه تحقق جهش عظیم در ایران، جهادی بزرگ است

مشهد- ایرنا- سعید جلیلی گفت: کشور نیازمند جهشی بزرگ است و لازمه تحقق این جهش عظیم، جهادی بزرگ و همه‌جانبه است.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری عصر شنبه در برنامه تبلیغاتی خود در سیمای استانی خراسان رضوی اظهار داشت: زمانی که بحث از جهاد بزرگ برای جهش ایران اسلامی می کنیم لازمه این جهاد را جهش در خراسان رضوی و مشهد مقدس می دانیم.

وی با اشاره به اینکه مردم خراسان رضوی مفتخر به همجواری با امام رضا(ع) هستند، خطاب به مردم این استان اظهار کرد: توفیق همشهری و هم استانی بودن با شما را دارم و به همین دلیل در جریان مسائل استان هستم، با فرصتها و نیز مشکلات آشنایم، اما در هشت سال گذشته در دولت سایه تلاش بزرگی را با کمک جوانان این مرز و بوم شروع کرده‌ام.

این نامزد ریاست جمهوری افزود: در این تلاش مسائل کشور را با کمک اقشار و افراد توانمند شناسایی کرده ایم و در جای جای میهن با مسائل و مشکلات از یک سو و با فرصت ها و ظرفیتها از سوی دیگر از نزدیک آشنا شده‌ام.

وی ادامه داد: در هشت سال گذشته در استانها و شهرهای مختلف جلسات و بازدیدهای مختلفی داشته ایم و در خراسان رضوی نیز در نقاط مختلف حضور یافته و آشنایی خود را بیشتر کرده ام لذا امروز اگر صحبت از چهار سال آینده می کنیم مهم این است که چه رویکردی را می خواهیم دنبال کنیم.

وی اظهار کرد: صرف رویکرد حل مشکلات در چهار سال آینده بسیار حداقلی است زیرا کشور ما ظرفتیهای فراوانی دارد و مردم خراسان رضوی این حقیقت را به خوبی می دانند.

جلیلی با اشاره به اینکه مردم ما در برهه های مختلف توانسته اند نقش آفرینی داشته باشند، افزود: مردم مشهد و خراسان رضوی به خوبی به یاد دارند و حماسه های فرزندانشان در لشگر امام رضا (ع) و پنج نصر را به یاد دارند.

وی با اشاره به حماسه آفرینی شهید برونسی، شهید علیمردانی، شهید ابوعلی در کنار دیگر شهدای عزیز این خطه، گفت: مردم خطه خراسان، مردمانی از خود گذشته، توانمند و خلاق هستند.

وی اظهار کرد: شهر مشهد یک شهر جهانی است و با توجه به مزین بودن به وجود مرقد امام رضا(ع) باید دارای برنامه جامع برای پیشرفت و توسعه باشد که جنبه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و غیره را در کنار هم محقق کند و محوریت حرم رضوی در آن به خوبی دیده شود.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: متاسفانه توسعه مشهد در سال های اخیر ضعیف، غلط و ناقص بوده است و به جای توسعه همه‌جانبه به جنبه‌های ضعیف تجاری بسنده شده است و حال آنکه مشهد شهر بازارها و پاساژها نیست بلکه توسعه در این شهر باید در شان این شهر و مردمانش باشد.

سعید جلیلی ادامه داد: برای توسعه خراسان رضوی و برای پیشرفت مشهد برنامه جدی و موثری دارم.

وی با اشاره به فرصت های بی بدیل کشاورزی در خراسان رضوی گفت: بازاریابی و کمک به ایجاد بازارهای صادراتی وظیفه دولت است و تنها در این مسیر است که شاهد رشد مشهد خواهیم بود.

این نامزد ریاست جمهوری در ادامه با فرصت خواندن وجود دالان ارتباطی چابهار- سرخس، همسایگی با کشورهای افغانستان و ترکمنستان، ورود سالانه میلیونها زائر به خراسان رضوی از جمله چهار میلیون زائر عراقی به مشهد تا قبل از شیوع کرونا، اظهار کرد: روزی شاهد تمام شدن مساله کرونا در کشور خواهیم بود و در آن روز است که باید از این ظرفیتها و فرصتها برای رشد و توسعه مشهد، استان و در نهایت کشور در ابعاد مختلف بهره برد و لازمه این رشد وجود برنامه است که خوشبختانه در این زمینه برنامه موثری تدوین کرده ایم.

جلیلی، جهش صادرات را جزو لازمه‌های رشد اقتصادی خراسان رضوی دانست و گفت: ۲ مرز دوغارون و سرخس در حقیقت دو مرز راهبردی هستند که نه تنها برای جهش صادرات بلکه برای تعمیق روابط با دو کشور همسایه می توان از آنها بهره برد؛ میزبانی از میلیونها نفر از اتباع کشور افغانستان خود نشان از این دارد که چگونه با کشوری که تا این حد نزدیکی فرهنگی،  زبانی و غیره داریم اما در روابط اقتصادی و اجتماعی با آنها عقب مانده‌ایم.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: در ۸ سال گذشته سایه به سایه تحولات کشور را دنبال کرده‌ام و کارهای خوبی را با پشتیبانی جوانان، افراد توانمند، اساتید، دانشگاهیان و افراد متخصص در زمینه های مختلف انجام داده‌ام.

جلیلی افزود: حرکت ارزشمند جوانان خراسان رضوی با عنوان" باشگاه کشاورزان جوان" الگویی بی بدیل و مفید برای تمام کشور است و به خوبی نشان داد جوانان توانمند و با استعدادی هستند که می توانند روستای خود را با داشتن برنامه و طرح جامع نجات دهند و نه تنها جلو مهاجرت به شهرها را بگیرند، بلکه مهاجرت معکوس از شهرها به روستا را نیز رقم بزنند.

وی از روستای «کرم‌آباد» تربت‌حیدریه به عنوان روستایی موفق در خراسان رضوی نام برد که جوانان این روستا سند پیشرفت روستا را نوشته و آن را تبدیل به یک روستای الگو کرده‌اند و افزود: این جوانان من را نیز عضو افتخاری شورای راهبردی روستای خود کرده‌اند و بدون آنکه در انتظار حرکت و کمک فرمانداران و بقیه مسوولان باشند، خود به داد روستایشان رسیده‌اند.

وی ادامه داد: عملکرد این روستا در استانهای خوزستان، هرمزگان و کرمانشاه به عنوان یک الگو مطرح شده است.

وی اظهار کرد: شما خراسانی‌ها تجربه موفقیتهای فراوانی را دارید و این امر می تواند همچنان ادامه یابد.

جلیلی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید برای اعتلای کشور کار واقعی انجام داد، افزود: جهش ایران نیازمند کار واقعی است و کار واقعی را مردان و زنانی می توانند انجام دهند که از توانمندی و ظرفیت بالایی برخوردارند.

انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری، ششمین دوره‌ شوراهای اسلامی و میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری روز ۲۸ خردادماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha