حجت الاسلام رییسی : تحریم ها باید رفع شود

بجنورد-ایرنا- بجنورد-ایرنا- نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: با قدرت دنبال رفع تحریم ها هستیم و با تمام توانایی و استفاده از ظرفیت کشور این کار را عزتمندانه دنبال می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی درگفت و گو تلویزیونی با مردم استان خراسان شمالی رفع  اشتغال، مسکن و ازدواج را مهمترین وظیفه دولت بیان کرد و اظهارداشت : دولت باید با رفع مشکل اشتغال و مسکن زمینه را برای ازدواج جوانان فراهم کند و دولت ما در صورت انتخاب از سوی مردم اولویت خود را برای رفع مشکل مسکن و اشتغال قرار خواهد داد.
وی خاطرنشان کرد : دولت ما مشکل مسکن و اشتغال را در کشور بر طرف می کند و ازدواج نیز باید از سوی جوانان صورت گیرد و شعل و مسکن شما جوانان با ماست و ازدواج نیز با شماست.

حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی با بیان اینکه مسکن 50 درصد از هزینه ساخت واحدهای مسکونی را تشکیل می دهد افزود: شهرستانهای شیروان، فاروج، راز  و جرگلان و بجنورد ارای  زمین های زیادی برای ساخت مسکن هستند و تنها باید این زمین ها آزاد و تسهیلات لازم برای مسکن در اختیار این مناطق قرار گیرد تا مشکل مسکن در این استان برظرف شود.

نامزد سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ادامه داد: دولت موظف است که سالانه 200 هزار مسکن روستایی را بهسازی یک میلیون واحد مسکن را احداث کند در حالی که هم اکنون  سالانه 300 هزار واحد تولید کرده است.

حجت الاسلام رییسی عنوان کرد: جوانان استان با حس و امید به آینده و مشارکت در انتخابات به هر دلیلی که تردید دارند حضوری فعال داشته باشند و یقین داشته باشند که بی مسکنی و مشکلات معیشتی مردم حل شدنی است.

وی افزود: حضور جوانان در انتخابات این بحران بی اعتمادی به دولت را باید به سرمایه اجتماعی تبدیل کند و حالت سرخوردگی و نا امیدی در جامعه باید تمام شود تا دنیایی امید در کشور ایجاد شود.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد : دولت خدمتگذار باید این گره ها را برطرف کند چرا که این گره ها حل شدنی است، ولی نباید این مشکلات درونی را به تحولات خارجی متصل کنیم.

 حجت الاسلام رییسی  بیان کرد: امروزه دسترسی مردم به برخی از کالاهای اساسی تبدیل به آرزو شده که باید این مشکلات را درک  کرد و نمونه این بحران را در تولید و توزیع مرغ مشاهده کردیم و دلالانی که بدون نظارت در بازار جولان می دادند.

وی در ادامه ارز دو نرخی را فساد آور دانست و گفت: ارز دونرخی نمی تواند به اقتصاد ما کمک کند، چرا که با خود رانت و فساد را به همراه می آورد.

وی در این گفت و گوی تلویزیونی با مردم خراسان شمالی ابراز امیدواری کرد که  با کمک مردم سنی و شیعه خراسان شمالی مشکلات استان را برطرف و مردم ایران عزتمندانه در کنار هم زندگی کنند.این خبر در حال تکمیل شدن است.

توجه به اقتصاد خراسان شمالی 

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خراسان شمالی را قطب کشاورزی دانست و گفت: همچنین استان دارای صنایع بزرگی از جمله پتروشیمی، آلومینیوم، کارخانجات پنبه پاک کنی و سایر موارد است که خوشبختانه فعال هم هستند، اما باید وضعیت استان از موجود بهتر شود.

حجت الاسلام رییسی  با بیان اینکه چرا هم اکنون کشاورزان از وضعیت فعالیت خود  ناراضی هستند اظهار داشت: هم اکنون هم  باغداران  و مصرف کننده از وضعیت موجود ناراضی هستند که باید این وضعیت ساماندهی شود.
وی  با بیان این که بیش از ۵۷ رقم محصول در استان تولید می شود گفت: حوزه کشاورزی باید دانش بنیان شود و مورد پژوهش قرار گیرد تا باعث افزایش بهره وری شود.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مسئله آب را یکی از مشکلات خراسان شمالی دانست و افزود: اخیرا به این استان سفری داشتم که در جریان مسایل و مشکلات آن قرار گرفتم.

وی بر مدیریت بحران آب تاکید کرد و اظهار داشت: هم اکنون مسئله کمبود آب نیست، بلکه باید این  مهم مدیریت شود، چنان که در آستان قدس طرحی را اجرا کرده بودیم که با یک چهارم آب، تولید را نیز چندین برابر کردیم.

حجت الاسلام رییسی به دوران خدمت در آستان قدس نیز اشاره کرد و اظهار داشت: در آن دوران نگاه تنها خراسان رضوی نبود، بلکه هر سه استان مورد توجه قرار می گرفت.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بر توجه به احیای قنوات در سطح استان نیز تاکید کرد و افزود: در سال های گذشته به این مهم در شهرستان های استان توجه شده بود، در دورانی که در آستان قدس بودیم به جزء خراسان رضوی به همسایگان آن نیز توجه داشته ایم.

رییسی در بخش دیگری از سخنانش بر ایجاد ارتباطات با کشور های دیگر به منظور افزایش تبادلات تجاری نیز تاکید کرد و اظهار داشت: این زمینه در این استان باید با کشور ترکمستان فراهم شود تا راهی به سمت کشورهای آسیای میانه باشد، ارتباط ها باید گسترده تر شود.

وی با بیان اینکه این استان باید به عنوان دروازه تجاری و صادراتی باشد افزود: هم اکنون  این استان از نظر زیر ساختی عقب است که باید در این زمینه بیشتر تلاش شود.

این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  بر فعالیت گسترده ارتباطات هوایی و ریلی در استان تاکید کرد و اظهار داشت: ایجاد ارتباطات ریلی در این منطقه را آغاز کرده بودیم، تلاش می کردیم تا از این منطقه به سمت مشهد ارتباط ریلی ایجاد کنیم تا مقدمات سفر زیارتی را تسهیل کنیم، اما  ناتمام باقی ماند.

حجت الاسلام رییسی بر کشت گیاهان دارویی در استان تاکید کرد و اظهار داشت: حتی می توان با گسترش این محصول برابر با نفت درآمد ایجاد کرد در برخی از کشور ها هم اکنون این اجرایی شده است.
وی با اشاره به گسترش شهرک های صنعتی  افزود: چرا باید برخی از صنایع ، هم اکنون نیمه فعال و یا تعطیل باشند، کارخانجات را برای ایجاد اشتغال و تولید رونق خواهیم داد.

نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بیکاری را یکی از مشکلات کشور دانست و افزود: هم اکنون جوانان با موضوع بیکاری و مسکن مواجه شده اند که این دو موضوع را برطرف کنیم مسئله ازدواج نیز خود فراهم خواهد شد.

حجت الاسلام رییسی با بیان این که هم اکنون ۴۰ درصد ظرفیت صنایع معطل است اظهار داشت: در صورتی که به صنایع توجه کنیم ،بخش زیادی از مشکلات بیکاری برطرف خواهد شد.
این نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری رونق اقتصاد مجازی را از برنامه های دولت آینده خود اعلام کرد و افزود: هم اکنون در کشورهای پاکستان و هندوستان با فعال شدن فضای سایبری و مجازی ایجاد درآمد زیادی شده است که ما نیز می توانیم به این مهم رونق دهیم.

وی  توجه به حوزه گردشگری، بهره گیری از اقتصاد جنگل و دریا را از دیگر برنامه های خود در حوزه رونق اقتصادی بیان کرد و از رونق مسکن به عنوان پیشران صنایع یاد کرد و اظهارداشت : مسکن می توان به صنایع پیشران تبدیل شود، گسترش این صنعت اشتغال زیادی ایجاد خواهد کرد.
حجت الاسلام رییسی در پایان این گفت و گوی حدود ۱۵ دقیقه ای با گرامی داشت یاد و خاطره آیت الله حبیب الله مهمان نواز نماینده فقید مردم استان خراسان شمالی در خبرگان رهبری و امام جمعه بجنورد یاد و خاطره این عالم بزرگ را گرامی داشت.

آیت الله حبیب الله مهمان نواز که پدر معنوی  مردم خراسان شمالی از معظم له یاد می شود، ۲۷ اردیبهشت سال ۹۷ پس از تحمل یک دوره بیماری به ملکوت اعلی پیوست.
ایشان چهار دوره نمایندگی مردم استان خراسان و خراسان شمالی را در خبرگان رهبری و حدود ۴۰ سال نیز امام جمعه شهر بجنورد را عهده دار بود.
سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا، میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی به طور همزمان ۲۸ خردادماه سال جاری برگزار می شود.
 

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha