انتخاب کشتی‌گیران برای المپیک از پیش اعلام شده بود

تهران - ایرنا - سرمربی تیم ملی کشتی آزاد گفت: برنامه‌ها جهت انتخاب ملی‌پوشان از پیش اعلام شده بود. آخرین مرحله انتخابی نیز رقابت‌های بین‌المللی زیلکوفسکی در لهستان بود که کشتی‌گیران با توجه به عملکردشان به تیم ملی راه یافتند.

به گزارش ایرنا، غلامرضا محمدی روز شنبه در گفت و گویی در مورد نحوه انتخاب تیم اعزامی به المپیک توکیو اظهار داشت: از ۲ سال گذشته کار برای شناسایی نفرات به منظور حضور در المپیک توکیو آغاز شد و رقابت‌های مختلفی از جمله مسابقات جهانی، قهرمانی آسیا، گزینشی المپیک، تورنمنت‌های بین‌المللی، انتخابی تیم ملی، جام تختی، لیگ و انتخابی درون اردویی ملاک کار بود و در این مدت تمامی نفرات مدعی و کسانی که می‌توانستند به تیم ملی کمک کنند مورد بررسی قرار گرفتند.

وی ادامه داد: تمامی برنامه‌های ما جهت انتخاب ملی‌پوشان از پیش اعلام شده بود و طبق همان برنامه‌ها نسبت به انتخاب کشتی‌گیران اقدام کردیم و آخرین مرحله نیز رقابت‌های بین‌المللی در لهستان بود که کشتی‌گیران با توجه به عملکردشان به تیم ملی راه یافتند.

محمدی در مورد انتخاب نفرات به منظور حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ تصریح کرد: با توجه به اینکه کمتر از ۲ ماه پس از المپیک این مسابقات برگزار می‌شود، کار ما از رقابت‌های جام تختی تهران آغاز شده و در ادامه راه نیز تورنمنت‌های بین‌المللی را پیش رو داریم.

وی افزود: در چند روز آینده نحوه اجرای چرخه انتخابی برای انتخاب نفرات به منظور حضور در رقابت‌های جهانی ۲۰۲۱ نروژ را به صورت مکتوب و از طریق سایت رسمی فدراسیون کشتی اعلام می‌کنیم و همانند چرخه انتخابی المپیک، نسبت به اجرای آن اقدام خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زمان تا رقابت‌های جهانی محدود است و بازی‌های المپیک نیز بالاترین سطح رویداد کشتی در جهان محسوب می‌شود، تصمیم کادر فنی این است،  هر کشتی‌گیری که موفق به کسب مدال در المپیک شود، بدون برگزاری انتخابی و به صورت مستقیم به جهانی ۲۰۲۱ نروژ نیز اعزام خواهد شد.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha