شورای ائتلاف برای انتخاب شهرداران مازندران برنامه‌ریزی کرده است

ساری – ایرنا - رئیس ستاد انتخابات جبهه انقلاب اسلامی مازندران از برنامه‌ریزی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در این استان برای اثرگذاری در انتخابات شورای شهرها و مجلس خبرگان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری خبر داد و گفت که یکی از اهداف این شورا انتخاب شهردار انقلابی برای شهرهای مازندران است.

به گزارش ایرنا، شکرالله رضا زاده شرمه روز شنبه در نشست خبری برنامه های شورای ائئلاف را برای حمایت از نامزدی سید ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری ، اعلام فهرست نامزدهای مورد حمایت ائتلاف در شورای شهرهای مازندران و معرفی نامزد مد نظر در انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان تشریح کرد.

وی با اشاره به تشکیل دفاتر ۲۲ گانه در شهرستان‌های مازندران ، اظهار کرد: شورای انقلاب بر اساس ضرورت انتخاباتی و کار میدانی سیاسی وارد عرصه شده و قطعا پس از انتخابات نیز در عرصه حضور خواهد داشت. شورای ائتلاف مقعطی نیست و قرار نیست حیات مقطعی داشته باشد. کاملا بر اساس ضرورت انتخاباتی و ضرورت کار میدانی سیاسی ورود می‌کنیم و انتخابات یکی از این ماموریت‌هاست. چون خود را مکلف به فعالیت در عرصه سیاسی می‌دانیم.

مشارکت در مدیریت شهرهای مازندران

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار ایرنا مبنی بر چگونگی فعالیت ائتلاف در حوزه شوراهای اسلامی شهر ، اظهار کرد: حضور در عرصه انتخابات شوراهای شهرها یکی از موضوعات مد نظر شورای ائتلاف برای فعالیت است و به عنوان شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی بر اساس تصمیمات داخلی و هیات رئیسه و اعضای شورای، به موضوع انتخاب شهردار انقلابی فکر می‌کنیم.

رئیس ستاد انتخابات جبهه انقلاب اسلامی مازندران خاطرنشان کرد: معتقدیم که یکی از چالش‌های جدی شهرهای ما که برای شهروندان مشکلات زیادی را ایجاد کرده نبود شهردار انقلابی است. اگرچه بسیاری از شهرداران هم عملکرد خوبی داشتند که باید تقدیر کرد ، اما اگر در شهری اثرات عمرانی و رفاهی دیده نمی‌شود از نظر ما به خاطر نبود یک شهردار انقلابی است. بر همین اساس در همه شهرستان‌ها اعم از شهرستان‌هایی که لیست انتخاباتی ارائه می‌کنیم و شهرستان‌هایی لیست نمی‌دهیم برای انتخاب شهردار انقلابی در دوره ششم شوراها تلاش خواهیم کرد.

شورای ائتلاف برای انتخاب شهرداران مازندران برنامه‌ریزی کرده است

تلاش برای افزایش مشارکت انتخاباتی و انتخاب اصلح

رضازاده درباره برنامه‌ریزی این ائتلاف برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اولویت اصلی ما در حال حاضر تلاش برای افزایش مشارکت انتخاباتی است. ما امروز مکلفیم در عرصه انتخابات و افزایش مشارکت تلاش کنیم. به تعبیر مقام معظم رهبری اهم تلاش برای حضور حداکثری و مهم انتخاب فرد اصلح است. این که بعد از انتخابات چه اتفاقاتی خواهد افتاد خیلی به ما ارتباطی ندارد. به عنوان یک بازیگر مهم می‌توانیم مشورت داشته باشیم ، اما پساانتخابات شرایط و وضعیت خاص خودش را خواهد داشت. ما امروز مکلف به انجام وظیفه برای حضور حداکثری و انتخاب اصلح هستیم.

وی در پاسخ به این پرسش که در صورت پیروز نشدن نامزد مد نظر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مازندران در ریاست جمهوری چه عملکرد و برنامه‌ای خواهند داشت، اظهار کرد: اگر نامزد مد نظر ما رأی نیاورد تمکین می‌کنیم.

این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: ما آمدیم وارد یک میدان شدیم و قواعد میدان را هم پذیرفتیم. پس باید به همه چیز تن دهیم. قرار نیست که حتما برنده باشیم. شاید طرف مقابل برنده رقابت شود. جبهه انقلاب اسلامی خود را مکلف می‌داند که به قواعد بازی در نظام مقدس جمهوری اسلامی پایبند بماند. به همین دلیل هر عزیزی که با رأی مردم انتخاب شود از نظر ما هم رئیس‌جمهور و مورد احترام است.

تعدد ستادهای انتخاباتی رئیسی در مازندران نقص است

رضازاده درباره تعدد ستادهای انتخاباتی حامی سید ابراهیم رئیسی در مازندران نیز که از سوی یکی از خبرنگاران مطرح شد تصریح کرد: تعدد ستادهای انتخاباتی از نظر من هم یک نقص است و اتفاق خوبی نیست. بهتر بود که در استان فصل‌الخطابی داشتیم و بر اساس نیازمندی‌های ستادی کمیته‌های متعدد را تعریف می‌کرد. ستاد انتخابات ریاست جمهوری شورای ائتلاف نیروهای اتقلاب که شکل گرفت ما به جای صدور ابلاغ‌های متعدد ۲۰ کمیته تعریف کردیم. این یعنی همه صنوف را دیدیم. کاش این اتفاق می‌افتاد و امروز شاهد تعدد ستادها در استان نبودیم.

وی افزود: جبهه انقلاب خود را چه با ابلاغ و چه بی‌ابلاغ مکلف به حضور در عرصه انتخابات می‌داند. به همین دلیل شخصی که از دفتر آقای رئیسی ابلاغ دارد فصل الخطاب است و خود ملزم به تعبیت از این مجموعه می‌بینیم. از هر نوع هماهنگی و همراهی که بتواند ستادها را تجمیع کند استقبال می‌کنیم.

فعالیت انتخاباتی نمایندگان مجلس

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مازندران درباره فعالیت انتخاباتی نمایندگان مجلس در ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری بویژه در ستادهای انتخاباتی سید ابراهیم رئیسی نیز گفت: به هر حال نمایندگان مانند یک شهروند حق انتخاب دارند. در واقع نماینده مجلس در جایگاه یک کنش‌گر فعالی در عرصه سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و سایر حوزه‌ها قرار دارد و باید کنش‌گری کند. حضور نمایندگان هم صرفا به ستاد آقای رئیسی محدود نمی‌شود. نمایندگان متعددی از مجلس در ستاد سایر نامزدهای ریاست جمهوری حضور دارند. کما این که برخی نمایندگان اصلاح‌طلب نیز حامی آقای رئیسی هستند.

رضازاده در پاسخ به این پرسش که آیا این رفتار حامیانه در صورت پیروزی نامزد مورد حمایت آن‌ها تداخلی در نقش نظارتی نمایندگان بر دولت آینده ایجاد نمی‌کند، تصریح کرد: اگر عملکرد حامیانه نماینده با این نگاه باشد که پس از روی کار آمدن دولت جدید حامی دولت باشد، قطعا با آن مخالفیم.

وی خاطرنشان کرد: اگر نماینده‌ای از نامزدی حمایت کند و آن نامزد به پاستور برود مسئولیت نماینده برای نظارت را از بین نخواهد برد. جریان انقلاب قائل به نظارت است و معتقدیم که نمایندگان مجلس در عین حال که می‌توانند کنش‌گری سیاسی داشته باشند، باید وکیل مردم باشند.

ائتلاف لکنت زبان ندارد

این فعال سیاسی درباره احتمال بروز برخی لابی‌گری‌ها و رفتارهای سیاست‌زده و خارج از عرف ساختار سیاسی و مدیریتی توسط نامزدها و اشخاص مورد حمایت این ائتلاف نیز گفت: شورای ائتلاف در عین حال که از برخی چهره‌ها در حوزه نمایندگی مجلس و شورای شهر اعلام حمایت می‌کند، در انتقاد به افراد هنگام بروز رفتارهای سیاسی غیرقابل تایید نیز لکنت زبان ندارد و صریح و سریع نظر خود را اعلام خواهد کرد. ما سعی‌مان را می‌کنیم که به انتخاب درست کمک کنیم، اما اگر جایی در مورد برخی افراد ضرورت احساس شود رسما بیانیه می‌دهیم و تبری می‌جوییم.

رئیس ستاد انتخابات جبهه انقلاب اسلامی مازندران ضمن اعلام حمایت از سید ابراهیم رئیسی برای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، برخی رفتارهای تبلیغاتی نامزدها علیه حجت‌الاسلام رئیسی را غیرحرفه‌ای عنوان کرد و درباره احتمال وقوع موج‌های انتخابااتی در روزهای اتی برای رقبای این نامزد گفت: ما هم معتقدیم بعد از مناظره سوم جنگ روانی اصلی آغاز خواهد شد. باید در این زمینه تدبیر کنیم و البته امیدواریم رقیب با رویارویی جوانمردانه وارد میدان رقابت انتخاباتی شود و در رقابتی سالم هر نامزدی که برنده شد با هم به فکر توسعه کشور باشیم.

دبیر شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی مازندران در پایان این نشست فهرست مد نظر این تشکیلات برای شورای شهرهای ساری، بابل، نوشهر، تنکابن و گلوگاه را اعلام کرد و گفت: در سایر شهرها نیز رایزنی‌ها برای رسیدن به فهرست مورد تایید ائتلاف در حال انجام است که طی روزهای آتی اعلام خواهد شد. همچنین برای انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان نیز با احترام به دیگر نامزد این انتخابات در مازندران که از چهره‌های فرهیخته و ارزشمند استان است، نامزد مد نظر ائتلاف آیت‌الله محمدحسن گلی شیردار است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha