استاندار سمنان: شیوه‌نامه‌های بهداشتی در تبلیغات انتخاباتی رعایت شود

سمنان- ایرنا- استاندار سمنان با اشاره به فرصت تبلیغات نامزدهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در روزهای آتی، گفت: شیوه‌نامه‌های بهداشتی مربوط به کرونا باید متناسب با رنگ‌بندی در استان دقیق رعایت شود.

به گزارش ایرنا، علیرضا آشناگر روز شنبه در حاشیه نشست ستاد مقابله با کرونای استان سمنان در استانداری به رسانه ها افزود: این هفته اوج تبلیغات انتخاباتی در پیش است و تبلیغات به طور طبیعی تجمعاتی را به همراه دارد و متناسب با این نیز دستورالعمل هایی در این زمینه ابلاغ شده است.

وی بیان کرد: در محیط های بسته هیچ جلسه ای به جز جلسات ستادی نباید برگزار شود و در مناطق نارنجی تجمعات نباید بیشتر از ۲۰ نفر باشد.

استاندار سمنان یادآور شد: اجتماعات بر اساس دستورالعمل ابلاغی باید با رعایت فاصله اجتماعی و شیوه نامه های بهداشتی باشد.

وی با اشاره به پیش‌بینی‌ها برای برگزاری انتخابات ۲۸ خرداد در استان سمنان افزود: زمینه های لازم برای اخذ رای مردم در استان فراهم است و تامین مسایل بهداشتی و رفع دغدغه های مراقبتی در برابر کرونا برای انتخابات پیش‌بینی شد.

آشناگر ادامه داد: به کارگیری ناظران بهداشتی و رعایت کامل شیوه نامه های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی در شعبه های رای گیری مورد تاکید است.

افزایش کرونا با ثابت ماندن رنگ‌بندی در استان سمنان

استاندار سمنان گفت: رنگ بندی شهرستان های استان در این هفته طبق اعلام کشوری همچنان مانند گذشته است و تغییری ندارد.

وی افزود: در ارزیابی عملکرد مقابله با کرونا، در استان سمنان شیب سرایت کووید۱۹ هفته گذشته قدری تند شد و مردم باید نهایت مراقبت را داشته باشند تا استان دچار مشکل جدی نشود.

پنج شهرستان سمنان، شاهرود، دامغان، گرمسار، و مهدیشهر در وضعیت نارنجی کرونایی و شهرستان های میامی، آرادان و سرخه در وضعیت زرد قرار دارند. 

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد: با فوت ۱۱۵ نفر دیگر از هموطنان مبتلا به کووید ۱۹ در شبانه روز گذشته، تعداد جان‌ باختگان این بیماری در ایران به ۸۱ هزار و ۹۱۱نفر رسید.

به گزارش ایرنا، مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز شنبه اعلام کرد: از دیروز تا امروز (بیست ودوم خرداد ۱۴۰۰) و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۷ هزار و ۴۰۴ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شد که ۹۰۵ نفر از آنها بستری شدند و مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به سه میلیون و ۲۰ هزار و ۵۲۲ نفر رسید.

وزارت بهداشت در این اطلاعیه افزود: تاکنون دو میلیون و ۶۴۰ هزار و ۲۸۱ نفر از بیماران، بهبود یافته یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند. سه هزار و ۴۸۳ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ نیز در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستان ها تحت مراقبت قرار دارند و ۲۱ میلیون و ۴۳۵ هزار و ۹۰۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha