واکاوی حریفان تیم هندبال شاملی کازرون در جام باشگاه های آسیا 
تیم شهید شاملی کازرون نماینده ایر ان در جام باشگاه های اسیا

شیراز -ایرنا- تیم نیروی زمینی شهید شاملی کازرون در نخستین بازی از بیست و سومین دوره رقابت های هندبال مردان باشگاه های آسیا به مصاف مظهر عربستان می رود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، تیم شهید شاملی  که در گروه A این رقابت ها قرار دارد باید به مصاف العربی قطر،  السالمیه کویت، المظهرعربستان و  النجمه بحرین برود.

کشورهای عربی  به ویژ قطر در سالهای گذشته پس از فوتبال روی هندبال هم سرمایه گذاری کلانی کرده اند و افتخارات خوبی هم  در سطح ملی و باشگاهی در آسیا دست پا کرده اند.

آنها با گرفتن بازیکنان خوب خارجی و همچنین استفاده از مربیان بین المللی هم اینک در اسیا حرف اول ر ا می زنند و لیگ های معتبری هم  راه انداخته اند که می توان به لیگ ستارگان قطر اشاره کرد که تیم السد این کشور با کسب چهار عنوان باشگاهی در اسیا ، پر افتخارترین تیم این قاره هستند و الکاظمیه کویت هم با ۲ عنوان قهرمانی یکی از بهترین تیم های آسیاست.   

المظهر عربستان 

تیم المظهر عربستان  نخستین حریف تیم شهید شاملی است، این تیم در چهاردهمین دوره این رقابت ها از سد السد قطر گذشت  و عنوان قهرمانی را ازآن خود کرد تا حریفی سخت برای شاملی یکی از نماینده های ایران در بیست و سومین دوره  این رقابت ها باشد.

هر چند این تیم عربستانی پس از کسب عنوان قهرمانی در اسیا چهره پر فروغی نداشت اما اخیرا نیز این تیم با سر مایه گذاری بیشتر به دنبال کسب تکرار عنوان قهر مانی هستنتد.

السالمیه کویت 

السالمیه کویت دومین  حریف تیم شاملی کازرون است، کویتی ها درسال های گذشته روی هندبال خیلی سر مایه گذاری کردند و افتخاراتی هم در سطح قاره هم در ملی و هم در باشگاهی از ان  خود کردند .

تیم السامیه کویت ۲ دوره به فینال جام باشگا های اسیا راه یافته که در هر  دوره  که در سال ، ۲۰۰۱ و ۱۹۹۹ برگزار شد به عنوان نایب قهرمانی بسنده کرد و در رده بندی هم در این سال ها رتبه های اول تا ششم داشته اند.

النجمیه بحرین

اما سومین دیدار شهید شاملی برابر تیمی از بحرین است که این تیم هم در سال ۲۰۱۷ به فینال آسیا راه یافت و تیم ملی این کشور هم با کسب قهرمانی در اسیا جواز حضور در المپیک ۲۰۲۱ توکیو را کسب کرده  است.

به نظر می رسد بحرینی ها هم روی این رشته سرمایه گذاری خوبی کرده اند تا در المپیک حضوری موفق داشته باشند و تیم النجمه هم در جام باشگاه های اسیا ۲۰۲۱  شهرجده  عربستان هم مدعی هستند .

العربی قطر

آخرین حریف تیم شاملی کازرون در مرحله گروهی تیم العربی قطر است که این دیدار ۲۷ خرداد ماه بر گزار می شود.

تیم العربی  در دوره گذشته جام باشگاه های اسیا با گرفتن چندین بازیکن مطرح خارجی به مقام قهرمانی دست یافتند  و در این جام هم برای کسب تکرار قهرمانی برنامه های خوبی طرح ریزی کرده اند.

 لیگ ستار گان، امیر کاپ و قطر کاپ  سه جام مطرحی است که در این کشور برگزار می شود، سعید بر خورداری دروازه بان تیم ملی ایران که در اسپانیا بازی می کرد یکی از بازیکنان خارجی تیم العربی است که مصاف این دروازه بان ایرانی  با بازیکنان تیم شهید شاملی می تواند یکی از جذاب ترین دیدارهای این گروه باشد.  

  بدین ترتیب  اگر نگاهی به سابقه تیم های عربی در لیگ قهرمانان آسیا داشته باشیم ، می بینیم که حریفان تیم شهید شاملی بارها عنوان قهرمانی اسیا را کسب کرده اند و همیشه مدعی بودند از این رو کار نماینده ایران در گروه  A اسیا و انهم در نخستین دروه به مراتب سخت است.

شهید شاملی کازرون 

اما تیم شهید شاملی کازرون نماینده کشورمان پس از گذراندن اردو وانجام چند بازی تدارکاتی راهی عربستان شد تا در نخستین حضور خود بتواند از هندبال ایران دفاع کند هر چند کارشان سخت است.

تیم های هندبال مردان و بانوان شهید شاملی چند سالی است  که با استفاده از بازیکنان بومی روی این رشته توپی در استان فارس خوب سرمایه گذاری کرده است و حاصل این حضور کسب یک مقام قهرمالی و یک نایب قهرمانی در رده مردان و یک عنوان نایب قهرمانی هم در رده بانوان است تا یکی از تیم های موفق در لیگ برتر در۲ سال گذشته باشند.

این تیم قرار بود برای شرکت در این رقابت های اسیایی چند بازیکن کمکی را به تیم اضافه کند  اما  این اتفاق نیفتاد و در اخرین روزهای اعزام تیم، انها بدقولی کردند و دست تیم کشورمان را در حنا گذاشتند.

نماینده کازرون در جام باشگاه های اسیا در حالی که می توانست در این رقابت ها با ۱۶ بازیکن راهی جده شود اما با ۱۳ بازیکن جوان حضور یافت.

 برای تیم شهید شاملی در اولین دوره حضور خود در آسیا می تواند تجربه خوبی  باشد تا بتوانند در سال ۲۰۲۲ هم که سهمیه اسیا را کسب کرده اند با برنامه ریزی بهترو بدون دغدغه مالی حضوری موفق داشته باشند.    

بیست و سومین دوره رقابت‌های هندبال جام باشگاه‌های مردان آسیا  از ۲۲  لغایت  ۳۱ خرداد به میزبانی جده عربستان بر گزارمی شود.

مس کرمان و نیروی زمینی شهید شاملی کازرون دو نماینده ایران در این مسابقات هستند که برای نخستین بار عازم این رویداد می‌شوند.

تیم های العربی قطر، شاملی کازرون ایران، السالمیه کویت، المظهرعربستان و النجمه بحرین در گروه A قرار دارند و در گروهB هم  الوحده عربستان، تیم اوزبک ازبکستان، تیم القطن یمن، مس کرمان ایران، الدحیل قطر و الکویت کویت شرکت دارند.

در پایان مرحله گروهی نیز از هر گروه تیم های اول و دوم راهی مرحله نیمه نهایی این رقابت ها می شوند تا در ۳۱ خرداد ماه تکلیف قهرمان بیست و سومین دوره مشخص شود .

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha