پنجمین دوره جایزه قیصر امین‌پور فراخوان داد

تهران- ایرنا- فراخوان پنجمین دوره جایزه کتاب سال دفتر شعر جوان (قیصر امین‌پور) برای شناسایی استعدادهای جوان و معرفی آثار آنان به جامعه منتشر شد.  

به گزارش گروه فرهنگی ایرنا از دفتر شعر جوان، جایزه کتاب سال شعر دفتر جوان از سال ۸۷ به یاد قیصر امین‌پور (۱۳۳۸ تا ۱۳۸۶) شاعر نام‌آشنا، آغاز به کار کرد ولی بعد از مدتی به دلیل تغییر مدیر عامل وقت دفتر شعر جوان (محمدرضا عبدالملکیان) برگزاری آن متوقف شد و از سال ۹۶ با مدیریت جدید برگزار می‌شود.

بر اساس این خبر شاعران متولد سال ۶۹ و ۶۹ به بعد که در سال ۹۹ کتاب شعر چاپ کرده‌اند، خود یا ناشران آثار آنها از امروز شنبه (۲۲ خرداد) تا ۱۵ شهریور ۱۴۰۰ وقت دارند با ارسال آثار خود (از هر کتاب چهار جلد) به دفتر شعر جوان به نشانی: تهران، خیابان شریعتی، خیابان شهید کلاهدوز، نبش خیابان نعمتی، خانه شاعران ایران، دفتر شعر جوان در این جایزه شرکت کنند. کتاب‌هایی که برای شرکت در این جایزه ارسال می‌شوند باید مجموعه مستقل شاعر، چاپ اول و به خط و زبان فارسی باشند. 

پنجمین دوره جایزه قیصر امین‌پور فراخوان داد

هدف دفتر شعر جوان از برگزاری این جایزه معرفی شعر و شاعر خوب به جامعه است و آثار ارسالی محدودیتی از نظر موضوع و قالب شعری ندارند. همه کتاب‌های شعر چه در قالب‌های کهن و چه قالب‌های نوین، نیمایی و سپید در این داوری بررسی می‌شوند.

قیصر امین‌پور از شناخته‌شده‌ترین شاعران معاصر است که آثار زیادی از جمله آینه‌های ناگهان، تنفس صبح، دستور زبان عشق، گل‌ها همه آفتابگردان اند طی بیش از سه دهه فعالیت شاعری از او به جا مانده است. وی علاوه بر سرودن شعر و نویسندگی استاد دانشگاه نیز بود و جلسات مختلف ادبی را از ابتدا در حوزه هنری و بعد دفتر شعر جوان راه انداخت و اداره کرد. توجه به شاعران جوان و نوجوانان علاقه‌مند به شعر و هدایت آثار آنان از عمده فعالیت‌های زنده‌یاد امین‌پور بود.

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha