یوسفی و میرزازاده به فینال راه یافتند، حذف قاسمی

تهران- ایرنا- امین میرزازاده و علی اکبر یوسفی نمایندگان وزنهای ۱۳۰ کیلوگرم رقابتهای جام پیت لازینسکی در مرحله نیمه نهایی با برتری مقابل حریفانی از آلمان و ازبکستان به فینال راه یافتند.

به گزارش ایرنا، مسابقات پنج وزن نخست رقابت های بین‌المللی کشتی فرنگی جام پیت لاسینسکی که جزء سیستم رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی برای بازی های المپیک توکیو و مسابقات جهانی ۲۰۲۱ نروژ محسوب می شود.، از ظهر  امروز (شنبه) در شهر ورشو لهستان در حال برگزاری است.

در رقابت‌های پنج وزن نخست سه نماینده کشورمان در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به میدان رفته اند که نتایج آن ها پس از برگزاری مسابقات مقدماتی به شرح زیر است:

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم  در بالای جدول علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۵ بر صفر روماس فریدریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه یک بر یک هیکی نابی دارنده مدال های طلا، نقره و برنز جهان از استونی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله با نتیجه ۲ بر یک، ادوارد پاپ از آلمان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت.

 در آن سوی جدول نیز امیر قاسمی منجزی در دور نخست مقابل مامینجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان با نتیجه ۸ بر صفر مغلوب شد و با توجه به شکست این حریف مقابل میرزازاده، از دور رقابت ها کنار رفت. امین میرزازاده نیز در دور اول با نتیجه ۲ بر یک از سد یاسمانی آکوستا فرناندز دارنده مدال برنز جهان از شیلی گذشت. وی در دور دوم مقابل مانتاس کنیستاتاس از لیتوانی با نتیجه یک بریک به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله مقابل مامینجان عبداله یف قهرمان بازی های آسیایی از ازبکستان با نتیجه ۳ بر ۲ به برتری دست یافت و حریف یوسفی در دیدار فینال شد.

رقابت های رده بندی و فینال پنج وزن نخست امشب برگزار می شود.

با توجه به اعلام کادر فنی، رقابت های لهستان انتخابی المپیک ۲۰۲۱ توکیو برای نمایندگان کشورمان محسوب می شود.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha