تردد از هرمزگان و سیستان و بلوچستان به سمت کرمان ممنوع شد

کرمان- ایرنا- استاندار کرمان با اشاره به سیر صعودی شیوع ویروس کرونا در استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان گفت: این دو استان در وضعیت خطرناکی قرار دارند و تمامی ورودی های این دو استان به شهرستان های ما باید بسته شود ‌و ماشین ها برگردانده شوند.

به گزارش ایرنا، علی زینی وند روز شنبه در ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: درگزارشات اعلام شده کشوری وضعیت کروتا رو به نزول اعلام شده ولی  استان های هرمزگان و سیستان بلوچستان وضعیت نگران کننده ای دارند که کرمان به دلیل مجاورت با این استان ها یک وضعیت شکننده دارد.

وی افزود: ما مجبوریم محدودیت ها را ادامه دهیم زیرا وضعیت بهتر نشده است و ما دراین خصوص به شدت نگران هستیم. 

استاندار کرمان  با اشاره به اینکه انواع جهش یافته ویروس کرونا وجود دارد تصریح کرد: ما می دانیم که کرونا تمام نشده است و ممکن است پس از واکسیناسیون با نوع دیگری درگیر شویم.

وی اعلام کرد: ما می خواهیم ورودی استان هرمزگان و سیستان و بلوچستان به شهرستان های ما بسته شود و به طور جدی پیگیری شود، دانشگاه های علوم پزشکی به طرح شهید سلیمانی تمرکز کنند زیرا این هفته فرمانداری ها و نیرو های امنیتی درگیر انتخابات هستند.

این مسئول خاطرنشان کرد: نگرانی ما از انتخابات شورا هاست که به شدت رقابتی است و جلسات خانگی برگزار می کنند، فرمانداران ملزم اند تا به درستی نامزدها را تفهیم و توجیه کنند.

 بعد از انتخابات مراقب جشن ها و تجمعات باشیم

استاندار کرمان یادآور شد: ضروری ترین دوره کار فرمانداری ها الان است و دیگر دور کاری نداریم و باید هر آنچه نیرو و توان دارند به کار گیرند.

وی در پاسخ به درخواست شهرداری کرمان در خصوص بازگشایی شهربازی افزود: در شهربازی ها به تشخیص کارشناس، وسایل تجمعی و ملتزم نشستن چند نفره با اخذ تعهد مجوز دهند، مجوز نیز از ستاد کرونا گرفته شود.

زینی وند با اشاره به ممنوعیت تردد از استان های همجوار پرخطر گفت: اگر ساکن کرمان نیستند و برای ییلاقات می آیند حتی اگر در کرمان خانه خریده باشند، باید ورودی ها بسته شود و ماشین ها برگردانده شوند، زیرا استان های هرمزگان و سیستان و بلوچستان خطرناک اند.

وی در خاتمه یادآور شد: اگر میتینگ های انتخاباتی در جنگل و پارک ها برگزار می شود، محدوده آن مشخص باشد و با نظر بهداشت صندلی گذاشته شود، ما با این کار مخالف نیستیم.

انتخابات با تمام دستور العمل های بهداشتی برگزار می‌شود 

محمد صادق بصیری نی معاون سیاسی استاندار  کرماندر این نشست گفت: وضعیت استان کرمان همانند هفته گذشته ۱۰ شهرستان در وضعیت زرد، ۱۳ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند و وضعیت استان شکننده است.

وی افزود: ستاد استانی را با رویکرد منطقه ای برگزار کردیم که در آن جلسه برای تعطیلات نیمه خرداد ممنوعیت تردد را تصویب کردیم که موثر نیز بود.

بصیری با اشاره به دستورالعمل بهداشتی انتخابات ۲۸ خرداد ماه تصریح کرد: ستاد ملی کرونا دستورالعملی ابلاغ کرده و ضوابط اجرایی و بهداشتی را بیان کرده است از جمله پیش بینی شعب سیار اخذ رای در مناطق پر تراکم، و برای افراد در قرنطینه، اگر جلسه ای باشد باید در طرح قالب هوشمند برگزار شود. 

وی ادامه داد: ممنوعیت تجمعات و انتخاباتی اعلام شده است همچنین استامپ حذف شده و دستگاه های احراز هویت زیاد شدند در همین راستا پهنای باند را افزایش دادیم،  ضمانت نامه اجرایی و چگونگی برخورد با متخلفین امروز جز مصوبات جلسه است و آن را ابلاغ خواهیم کرد.

بصیری با اشاره به مطلوب بودن وضعیت واردات واکسن در کشور تاکید کرد: ستاد ملی کرونا اعلام کرد که وضعیت واکسیناسیون نگران کننده نیست.

این مسئول با اشاره به طرح حمایتی از مشاغل به شدن آسیب دیده خاطرنشان کرد: این مشاغل استاندارد هایی دارند که نیاز به حمایت دارند بخشی از آن حمایت مالیاتی، بانکی و بیمه ای است به طوریکه موجرین املاک موقوفه و هزینه برق و گاز نیز امهال می شود همچنین افزایش اجاره بها همانند پارسال است و اضافه نشده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha