۲ ایستگاه مترو در تهران افتتاح خواهد شد

تهران- ایرنا- مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه اعلام کرد: ایستگاه‌های مترو شهرک آزمایش و باقرخان این هفته بطور همزمان و با حضور رئیس جمهوری بصورت ویدئو کنفرانسی افتتاح خواهد شد.

به گزارش ایرنا از اعلام روز شنبه شرکت راه آهن شهری تهران و حومه، علی امام در این باره گفت: بعد از افتتاح ایستگاه مرزداران در اردیبهشت ماه سال جاری، نوبت به بهره برداری از ایستگاه شهرک آزمایش رسیده است تا به این ترتیب محدوده میانی خط ۶ مترو تکمیل شده و عملکردی یکپارچه و پیوسته پیدا کند.

به گفته وی، ایستگاه مذکور در منطقه ای پرترافیک و متراکم از منطقه ۲ و همجوار با بزرگراه های شیخ فضل الله نوری وجلال آل احمد واقع شده است، این ایستگاه عمیق ترین ایستگاه خط ۶ بوده و با استفاده از ورق های کامپوزیت رنگی و نورپردازی خاص روی سقف و دیواره ها، جلوه بصری ویژه ای پیدا کرده است.

امام ادامه داد: با افتتاح ایستگاه شهرک آزمایش، ‌ شهروندان ساکن محله کوی نصر و شهرک آزمایش با استفاده از شبکه حمل و نقل ریلی زیرزمینی، دسترسی آسانی به محدوده مرکزی و جنوب شهر (از جمله بازار تهران) پیدا خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: ایستگاه دیگری که در هفته جاری به بهره برداری می رسد «باقرخان» در خط ۷ است؛ این ایستگاه به جهت مجاورت با بیمارستان امام خمینی (ره) با نکوداشت جانفشانی های شهدای سلامت (دوران شیوع بیماری کرونا) افتتاح خواهد شد.  

مدیرعامل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه تاکید کرد: ایستگاه باقرخان با قرار داشتن در محدوده خیابان های ستارخان و باقرخان، بزرگراه های شهید چمران و شهید نواب صفوی و تونل توحید، قطعا طیف وسیعی از مسافران را جذب خود خواهد کرد؛ نکته حائز اهمیت اما ‌قرار گرفتن ایستگاه باقرخان در نقطه شروع طرح ترافیک و طرح زوج و فرد است که این امکان را به شهروندان می دهد تا با استفاده از مترو به مقاصد خود در داخل محدوده های طرح ترافیک مراجعه کنند.

به گفته وی، در تأمین تأسیسات و تجهیزات ایستگاه هایی که اخیرا تکمیل و افتتاح شده سعی کردیم تا حد امکان از محصولات داخلی استفاده شود که  این تجهیزات شامل آسانسورها، پله های برقی، فن های هواساز است.

امام یادآور شد: عملیات اجرایی احداث هر دو ایستگاه شهرک آزمایش و باقرخان از سال ۱۳۹۴ آغاز شده بود که بهار امسال به طور همزمان شاهد بهره برداری از آنها خواهیم بود.

به گزارش ایرنا، ناوگان مترو تهران و حومه در هفت خط و حدود ۱۳۰ ایستگاه فعال است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha