معاونت علمی ریاست جمهوری به جایگاه اصلی خود بازگشته است

تهران-ایرنا- رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در توسعه فعالیت های دانش بنیان در کشور انصافا خوب کار کرده و این معاونت با اقداماتی که در این حوزه انجام شده، به جایگاه اصلی خود بازگشته است.

به گزارش ایرنا، سید جواد ساداتی نژاد روز شنبه در مراسم رونمایی از چهار طرح‌ فناورانه حوزه آب در محل ساختمان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به صورت مجازی برگزار شد، افزود: یکی از دغدغه‌های مجلس کاربردی نشدن فناوری‌های تولید شده در معاونت و وزارت علوم در راستای رفاه مردم است. نگران کاربردی نشدن خروجی فعالیت‌های دلنش بنیان در زندگی مردم بودیم؛ چرا که این طرح‌ها با هرینه‌های بالا اجرایی شدند و مردم باید این فناوری ها را در کشور لمس کنند. 

وی تاکید کرد: در این دوره از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این امر اتفاق افتاد و جمع جهادی کار کردند.

ساداتی نژاد ادامه داد: از افتخارات دوره مدیریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری این بود که نوآوری و خلاقیت را رشد دادند.

وی با اشاره به اجرای سامانه آب شیرین کن در بوشهر یادآور شد: این امر نشان داد که معاونت علمی برای رفع مشکلات مناطق محروم از شرکت های دانش بنیان مدد گرفته است.

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای توسعه فناوری‌های مرتبط با شیلات باید جدی‌تر عمل شود، اظهار داشت: کشور دارای ۶۴۰۰ کیلومتر ساحل است، ولی به درستی از آن استفاده نشده است.

وی از ایستادگی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری باوجود کار شکنی ها در زمینه آب ژرف قدردانی کرد و گفت: ایران در منطقه ای خشک قرار دارد، آب مایه حیات ایرانیان است، توجه به موضوع آب ژرف یک اتفاق  معجزه وار برای مناطق کویری کشور در آینده است.

آمادگی استانداری بوشهر برای حمایت  از واحدهای فناور حوزه آب

در این مراسم همچنین ستوده معاون عمرانی استانداری بوشهر با تاکید بر اینکه توجه به فعالیت های دانش بنیان تبدیل به فرهنگ در کشور شده است، گفت: با اقدامات انجام شده در استان بوشهر این فعالیت‌ها پیگیری می‌شود به گونه‌ای که سه سامانه آب شیرین کن در بوشهر راه اندازی شده است.

وی از آمادگی این استانداری در حمایت از واحدهای فناور و اجرای طرح‌های پایلوت درحوزه آب خبر داد.

چهار طرح فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و خلاق در حوزه آب، امروز با حضور سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری رونمایی و به بهره‌برداری رسید.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha