نگاهی به وعده‌ها و شعارهای نامزدهای انتخابات شوراها در شیراز

شیراز- ایرنا- نامزدهای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز، شنبه در سومین روز از فرصت قانونی تبلیغات انتخاباتی از فضای مجازی و شیوه سنتی با نصب اعلامیه و پارچه‌نوشته‌های حاوی شعارهای انتخاباتی و همچنین با درج آگهی در مطبوعات محلی بهره گرفته‌اند.

بنا بر فهرست اعلام فرمانداری شهرستان شیراز، ۳۸۴ داوطلب شورای اسلامی در شهر شیراز در بررسی‌های هیات‌های اجرایی و نظارت بر انتخابات شوراها مورد تایید قرار گرفته‌اند و تا ۲۴ ساعت قبل از آغاز رای گیری انتخابات فرصت دارند که برنامه‌های خود را به اطلاع شهروندان برسانند.
در شهر شیراز ۶۲۹ نفر برای انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی این شهر ثبت نام کرده بودند.
انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز قرار است در ۸۳۲ شعبه اخذ رای برگزار شود که این آمار نسبت به دوره قبل و با هدف رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی ۲۲ درصد رشد نشان می‌دهد.

نگاهی به شعارها
"پایان شعار" از عناوین جالب توجه در میان تبلیغات نامزدهای انتخابات شورای شهر شیراز است که یکی از نامزدها در تبلیغات خود استفاده کرده است.
در میان عناوین نامزدهای انتخابات شورای شهر ششم شیراز، عناوینی همچون دکتر و مهندس بسیار است و در مواردی هم عنوان سرهنگ و ... نیز دیده می‌شود.
برخی نامزدها انتخابات در شعر و ادب از ادبیات و جملات خاصی برای جلب توجه شهروندان در تبلیغات انتخاباتی استفاده کرده‌اند.  "حاشا که به جز درد تو حرفی بزنم!"، "ای دل اگر خداشناسی" و "ایستاده‌ام چو شمع، مترسان زآتشم" از جمله این عبارات است.
شایسته سالاری در مدیریت شهری، مدیریت واحد مبلمان شهری، خدمت صادقانه، متعهد،‌متخصص،‌تجربه دار و مشورت پذیر، اندیشه زیبا شهری زیباتر، متخصص مردمی و حامی ورزشکاران و جوانان از جمله شعارها و عباراتی است که نامزدهای انتخابات شورای شهر ششم شیراز برای معرفی خود از آنها بهره گرفته‌اند.

یکی از نامزدها وعده داده که اراضی جبل دراک را تعیین تکلیف می کند.
بانوان شیرازی نیز در میان تبلیغات انتخابات شورای شهر ششم دیده می‌شوند. یکی از بانوان داوطلب در تبلیغات خود گفته است که شهر را معماران و شهرسازان می سازند. وی خواهان رأی مردم به متخصصان معماری و شهرسازی شده است.

نگاهی به لیست‌ها
شورای اسلامی شهر شیراز ۱۳ عضو دارد و تاکنون برخی فهرست‌های انتخاباتی نیز منتشر شده که در این میان می‌توان به لیست مشترک شورای ائتلاف و شورای وحدت نیروهای انقلاب اسلامی (اصولگرایان) اشاره کرد. در این فهرست، سه عضو شورای شهر چهارم شیراز، دو معاون اسبق شهرداری و افراد دیگری با  تخصص‌های مختلف حضور دارند.
۲ فهرست انتخاباتی دیگر نیز با عناوین ائتلاف ایران ما ۱۴۰۰ و شورای متخصصین انقلابی (شما) در تبلیغات شورای شهر ششم شیراز دیده می‌شود که پیشینه فعالیت داوطلبان این فهرست‌ها، به اصولگرایی گرایش زیادی دارد.
در لیست "شما" که با شعار متخصصین مردمی پا به عرصه انتخابات گذشته است، چهار معاون اسبق شهرداری شیراز، سه عضو شورای چهارم و چند متخصص شهرسازی از جمله فرزند یکی از نمایندگان کنونی مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی دیده می‌شود.
لیست ائتلاف ما نیز به دبیری غلام‌مهدی حق‌دل چهره اصولگرا و رئیس شورای شهر چهارم شیراز شکل گرفته است و ۱۰ مرد و سه بانو را با شعار دیده بان ارزش‌های گام دوم انقلاب را در معرض انتخاب شهروندان قرار داده است.
ترکیب گرایش سیاسی اعضای کنونی شورای اسلامی شهر شیراز در دوره پنجم (کنونی) متشکل از ۱۲ عضو اصلاح‌طلب و یک عضو اصولگراست.

برخی از اعضای اصلاح‌طلب شورای پنجم شیراز که در قالب لیست امید به این شورا راه یافتند در مرحله بررسی صلاحیت‌ها از رقابت بازماندند و برخی دیگر نیز موفق به کسب تاییدیه حضور خود در انتخابات شورای ششم شدند که تاکنون اصلاح‌طلبان، فهرستی برای انتخابات شورای ششم شیراز ارائه نکرده‌اند.

پیش‌تر رئیس جبهه اصلاحات استان فارس از ناتوانی این جبهه در معرفی لیست مورد نظر به دلیل عدم تایید صلاحیت چهره‌های مورد نظر سخن گفته بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha