امنیت غذایی کشور با تلاشگران عرصه کشاورزی تامین می‌شود

تهران - ایرنا - وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: هفته جهاد کشاورزی یادآور مجاهدت و جان فشانی عزیزانی است که در سنوات گذشته باحضور درعرصه تولید، دردفاع از کیان ایران سرافراز از جان و مال خودگذشتند و با ثبت واژه سنگرسازان بی‌سنگر، امنیت غذایی کشور را تامین کردند.

به گزارش روز شنبه ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «کاظم خاوازی» در پیام خود آورده است: هفته جهاد کشاورزی ۲۱ تا ۲۷ خرداد ماه یادآور مجاهدت و جان فشانی عزیزانی است که در سنوات گذشته علاوه بر حضور در عرصه تولید، در دفاع از کیان ایران سرافراز از جان و مال خود گذشتند و واژه سنگرسازان بی سنگر را برای خود ثبت کردند و امروز جانشینان شایسته آن خوبان با پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و حضور در میدان تولید، امنیت غذایی کشور را تامین می کنند.

در متن این پیام آمده است: تاکید بر نقش کشاورزی در اقتصاد کشور از آرمان ها و انگیزه های بنیادین انقلاب اسلامی و برخاسته از اندیشه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و از آرمان های انقلاب بوده و سیاستگذاران و برنامه ریزان کشور را به تمرکز، پشتیبانی و حمایت بیشتر از کشاورزی و اقشار مختلف به ویژه در جامعه روستایی وا داشته است.

وی در ادامه تاکید کرده که چه زیبا و دلنشین است آن هنگام که کشاورز پُرتلاش، با افتخار به حاصل دسترنج خود می‌نگرد و خاضعانه به واسطه تولید محصولی برای عزت و سربلندی و تامین امنیت غذایی کشور، شکر خداوند روزی‌رسان مهربان را به جا می‌آورد.

خاوازی افزوده که خداوند را شاکریم در سالی که گذشت با کمک دست اندرکاران و همکاران عزیز، بخش کشاورزی توانست در حوزه های متنوع کاری خود و متناسب با جایگاه نقش اول در چشم انداز توسعه همگام با اجرای سیاست ها و برنامه های پیشنهادی مصوب، گام های اساسی و مهمی را در جهت رشد تولید و امنیت غذایی و همچنین حمایت از توسعه پایدار مشاغل در مناطق روستایی و عشایری بردارد.

به گفته وزیر جهاد کشاورزی، تاسیس نهاد جهاد سازندگی به فرمان امام راحل در ۲۷ خردادماه ۱۳۵۸و هفته جهاد کشاورزی (۲۱ الی ۲۷ خرداد ماه) یادآور مجاهدت و جان فشانی عزیزانی است که در سنوات گذشته علاوه بر حضور در عرصه تولید، در دفاع از کیان ایران سرافراز از جان و مال خود گذشتند و واژه سنگرسازان بی سنگر را برای خود ثبت کردند و امروز جانشینان شایسته آن خوبان با پشتیبانی ها و مانع زدایی ها و حضور در میدان تولید، امنیت غذایی کشور را تامین می نمایند.

وی در ادامه تاکید کرده که اینجانب ضمن گرامیداشت و تبریک هفته جهاد کشاورزی، این ایام فرخنده را به تمامی کشاورزان نستوه و فداکار، تلاشگران عرصه جهاد کشاورزی، تولیدکنندگان، بهره برداران، سربازان میدان کار و تلاش و سازندگی، کارشناسان و متخصصان بخش کشاورزی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نمایم.

خاوازی ادامه داد: امید است با تأسی از رهنمودهای حکیمانه مقام معظم رهبری و در راستای اهداف و سیاست های دولت تدبیر و امید در جهت خدمت رسانی به مردم، افزایش تولید تا مرحله خوداتکایی محصولات کشاورزی و اجرایی شدن برنامه ها در این بخش، تلاش بیش از پیش داشته باشیم.

وی افزود: در پایان از کلیه همکارانم که با حفظ ارزش های دینی، وجدان کاری، انضباط اداری و مهارت و تخصص خود، ما را در پیمودن این مسیر یاری کرده اند؛ تشکر و قدردانی می کنم و از درگاه ایزد منان عزت و سلامت، تداوم حضور مؤثر همه عزیزان را در جهت دستیابی به اهداف عالیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران مسئلت دارم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار اقتصاد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha