مسجدی: سفارت ایران در عراق برای انتخابات ریاست جمهوری آماده است
عکس، آرشیوی است

بغداد-ایرنا- "ایرج مسجدی" سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد با اعلام آمادگی این سفارتخانه برای هرچه باشکوهتر برگزار شدن سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران در عراق، از ایرانیان مقیم این کشور خواست، همچون گذشته حضوری باشکوه در این انتخابات داشته باشند.

سفیر جمهوی اسلامی ایران در عراق امروز (شنبه) در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: با هماهنگی های به عمل آمده در این زمینه در محل سفارت ایران در بغداد و ۵ سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهرهای کربلا، نجف، بصره، اربیل و سلیمانیه، صندوق های رای برای مشارکت ایرانیان مقیم عراق با چندین شعبه اخذ رای جهت تسهیل و شرکت هر چه بیشتر رای دهندگان ایرانی مقیم عراق در این رویداد مهم در نظر گرفته شده است.

مسجدی امروز همچنین در جلسه ای که به منظور هماهنگی بیشتر برای برگزاری باشکوه سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در محل سفارت ایران در بغداد برگزار شده بود، تصریح کرد: در این جلسه، اعضای ستاد اجرایی، نظارت و نیز مسئولین برگزاری انتخابات و صندوق ها مشخص شدند.

روز جمعه ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ همزمان با برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در شهرها و روستاهای ایران، سفارت و کنسولگری های ایران در عراق نیز آماده میزبانی ایرانیان مقیم و تسهیل مشارکت آنان برای این رویداد مردمسالارانه دینی خواهد بود.

همزمان با انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری ایران، انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایر، دومین انتخابات میان دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و نخستین انتخابات میاندوره‌ای یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در ایران برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha