عمل جراحی مفصل زانو برای نخستین بار در شاهین‌دژ انجام شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: نخستین عمل جراحی مفصل زانو در بیمارستان شهید راثی با همت کادر پزشکی گروه ارتوپدی این شهرستان با موفقیت انجام شد.

امین قلندرزاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این عمل جراحی بر روی بیمار ۹۳ ساله‌ای که دچار شگستگی در ناحیه زانو شده بود، انجام شد.

وی با بیان اینکه این عمل حدود سه ساعت به طول انجامید، ادامه داد: این جراحی سنگین به همت و دانش بالای همکاران کادر درمانی و گروه ارتوپدی بیمارستان شاهین‌دژ انجام شد که موفقیت آمیز بود و با تهیه تجهیزات لازم، امکان این جراحی در این شهرستان فراهم شد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شاهین‌دژ گفت: مهمترین هدف تعویض زانو از بین بردن دردی است که در اثر سایدگی، آرتروز و رماتیسم یا تخریب سطح مفصلی ایجاد می‌شود و به دست آرودن دامنه حرکتی مطلوب در سطح مفصل زانو و اصلاح تغییر شکل ایجاد شده در زانو از دیگر نتایج آن است.

قلندرزاده اضافه کرد: وقتی غضروف مفصل زانو به هر علتی تخریب شود، حرکت مفصل زانو دردناک شده و مفصل دچار خشکی و محدودیت حرکتی می‌گردد؛ مهمترین عامل جهت تصمیم‌گیری در خصوص این جراحی، شدت درد بیمار و ناتوانی در انجام امور روزمره زندگی است.

وی اظهار داشت: قبل از این بیمارانی که نیاز به عمل جراحی این گونه موارد داشتند باید به مرکز استان یا سایر شهرهای دیگر کشور مراجعه می‌کردند.

شهرستان شاهین‌دژ با بیش از ۹۵ هزار نفر جمعیت در جنوب استان آذربایجان‌غربی قرار دارد و بیمارستان شهید راثی با ۸۶ تخت فعال تنها بیمارستان این شهرستان است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha