فرماندار اردستان: دشمن دنبال نگه‌داشتن مردم در سیاه‌چاله ناامیدی است

کاشان - ایرنا - فرماندار اردستان گفت: دشمن به دنبال نگه‌داشتن مردم در سیاه چاله ناامیدی و انصراف از انتخابات است و همه تلاش خود را برای رسیدن به این هدف به کار می‌گیرد.

حمیدرضا تاملی روز شنبه در نشست نامزدهای ششمین دوره انتخابات شوراهای شهرهای اردستان، زواره و مهاباد با مسوولان برگزاری انتخابات در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: دشمن تلاش کرده ما را در یک سیاه چاله ناامیدی قرار دهد، اما مردم باید بدانند برای اصلاح امور راه راهی جز برگزاری انتخابات نداریم.

وی ادامه داد: حضور مردم در انتخابات نقشه و هدف دشمنان قسم خورده ایران که همه تلاش خود را معطوف منصرف کردن مردم از رفتن به پای صندوق رای کرده‌اند، خنثی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه دشمن از هر ترفتد و راهکاری برای کمرنگ کردن حضور مردم در انتخابات استفاده می‌کند، تصریح کرد: در روزهای اخیر کلیپی در یکی از شبکه‌های خارجی پخش شد که یک عضو منافقین خطاب به مردم‌ ایران اعلام می‌کند که شما پای صندوق رای نروید به آتش کشیدن خیابان‌ها با ما؛ این موضوع هدف و نقشه دشمنان را که به آشوب کشیدن کشور است مشخص می‌کند.

فرماندار اردستان خاطر نشان کرد: در شرایط کنونی تحلیل واقعی و درست از مسایل کشور بازیچه برخی قدرت‌طلبان در عرصه انتخابات قرار گرفته در زمین دشمن بازی می‌کنند، در حالی که بسیاری از این مشکلات وابسته به مسایلی است که‌ از خارج بر کشور تحمیل شده است.

وی اضافه کرد: اطمینان داریم مردم مومن و متعهد ایران و شهرستان اردستان با حضور پرشور خود در پای صندوق های رای نقشه دشمنان را خنثی می‌کنند و کمبودها و مشکلات موجود موجب حضور نیافتن پای صندوق‌ها نخواهد شد.

۳۹ نفر نامزد انتخابات شورا شهر در اردستان

تاملی اظهار داشت: از مجموع ۵۴ نفر متقاضی شرکت در انتخابات سه شهر اردستان، ۳۹ نفر در ۲۸ خرداد به رقابت می‌پردازند که در اردستان ۱۴ نفر، زواره ۱۰ نفر و در مهاباد ۱۵ نفر نامزد ورود به شورای شهر هستند.

فرماندار اردستان: دشمن دنبال نگه‌داشتن مردم در سیاه‌چاله ناامیدی است

فرماندار اردستان با اشاره به لزوم حضور حداکثری مردم  پای صندوق های رای گفت: در وهله نخست باید موضوع حضور حداکثری در انتخابات دنبال شود و در مرحله دوم اصلح‌گزینی در دستور کار همه باشد.

وی ادامه داد: حضور همه‌ پای صندوق رای ضروری است و اکنون که بین نامزدها از جناح‌های مختلف حضور دارند، مردم باسلیقه های متفاوت می‌توانند نامزد مورد حمایت خود واصلح را انتخاب کنند.

تاملی با اشاره به تبلیغات نامزدهای رییس‌جمهوری افزود: با تاسف برخی نامزدها طوری مسایل و مشکلات کشور را مطرح می کنند که‌ گوی سبقت را از دشمنان ربوده‌اند، در حالی که بسیاری از این کمبودها و گرفتاری ها بر گرفته از فشار های مختلف دشمنان خارجی است که مانع توسعه، پیشرفت، راحتی و آسایش مردم شده است.

وی اظهارداشت: نزدیک به ۲هزار نفر درشهرستان کار اجرای انتخابات را بر عهده خواهند داشت و توصیه می کنیم به همه‌اصل بی طرفی در برگزاری انتخابات را چیزی که اقشار مختلف جامعه از دست‌اندرکاران برگزاری انتخابات انتظار دارند، ما نباید طوری عمل کنیم که‌ بی جهت نردبان ترقی دیگران شده، جهنم مفتی برای خودمان بخریم.

فرماندار اردستان به مقوله امنیت اشاره و تاکید کرد: امنیت موضوع مهمی است که خون های زیادی برای آن داده شده در شهرستان به جد این مسئله دنبال خواهد شد و امیدواریم این جو سلامت و رفایت خوبی که تاکنون وجود داشته بعد از فرایند انتخابات نیز همچنان رعایت شود و برای پیشبرد اهداف شهرستان نیازمند تعامل، همکاری و همفکری همه هستیم‌.

تاملی گفت: توصیه می کنیم نامزدها قول های غیر قابل اجرا ندهند و وعده های آن ها در راستای اختیارات شورا و شهرداری باشد و بدانند واقعیت کمبود اعتبارات مانع از بر آورده شدن بسیاری از ایده ها در گذشته شده اکنون نیز این‌مشکل در دستگاهها و شهرداری ها وجود دارد.

وی، رعایت قوانین انتخابات را ضروری دانست و تصریح کرد: امروز بحث کرونا بسیار مهم است که در تبلیغات انتخابات بایدرعایت شده از تجمع در ستاد ها و مکان های تبلیغاتی جلوگیری شود و حق سلامت مردم‌ مدنظر باشد.

فرماندار اردستان تاثیر فضای مجازی را بعنوان یک تهدید و یا یک فرصت بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: این فضا بستر پر نفوذی بر خانواده‌هاست و باید مواظب بود مشکل‌ساز نشود و بعد انتخابات کار را مشکل‌تر نکند.

تاملی گفت: اصحاب رسانه و مدیران کانال‌ها موضوع را مدیریت کنند که مشکل‌ساز نشود و بدانند دستگاه قضایی و امنیتی موضوع را رصد می کنند.

وی افزود: به دنبال ایجاد شرایط انتخاباتی با نشاط و حداکثری هستیم و همه باید آستانه صبر و تحمل خودرا بالا ببرند و اجازه دهند مسوولان پیگیر موضوع‌ها باشند و اقدام شخصی صورت نگیرد.

فرماندار اردستان اظهار داشت: برخی‌ها قصد دارند با اقدام‌های نامناسب از جمله تطمیع، توزیع برخی اقلام و با دادن وعده‌هایی که به شخصیت افراد توهین می‌شود از مردم رای بگیرند که‌ امیداوریم عملکرد مردم مایه سربلندی و عظمت کشور و اردستان شود و انتخابات ۲۸ خرداد مانند انتخابات گذشته زمینه‌ساز اقتدار و سربلندی نظام باشد.

تاملی، توجه به احکام دینی و توسعه یافتگی را جزو اعمالی دانست که از سوی حکمرانان اجرا می‌شود و در راس همه رهبر فرزانه انقلاب اسلامی از انتخابات به عنوان یک‌پدیده یاد کردند که دشمنان خارجی و عوامل فریب خورده داخلی بدنبال به غربت بردن آن هستند.

لزوم تبلیغات صحیح نامزدها

امام جمعه اردستان نیز در این نشست با تبریک ولادت حضرت معصومه (س)، امام رضا(ع)، هفته کرامت و روز دختر با قدردانی از نامزدها به خاطر حضور در صحنه انتخابات گفت: امروز نامزدها با ورود شجاعانه به میدان، علم انتخابات را برافراشته و بالا نگه داشتند.

حجت الاسلام‌ حسن دهشیری افزود: اکنون‌ زمان‌ رقابت با دوستان برای انتخاب شدن و فردا باید رقابت برای خدمت به مردم باشد، اما باید طوری حرف زده و عمل شود که‌ پس از انتخابات بتوانید به روی هم نگاه کنید و به مردم با تبلیغات صحیح فرصت انتخاب بدهید.

وی بابیان اینکه اگر مناظره هم باشد خوب است تاکید کرد: در صحبت ها تاکید داشته باشید انتخاب رییس جمهوری اصلح همراه باحضور حد اکثری در برنامه همه افراد باشد.

امام جمعه اردستان با بیان اینکه فرصت زود از دست می‌رود، ادامه داد: نامزدها به گونه‌ای عمل کنند که‌ یادگار خوبی برجای بگذارند و هر فردی انتخاب شد با تشکیل اتاق فکر و اندیشه در اجرای برنامه‌ها تصمیم خوب و موثر بگیرد و با مسوولان ارتباط و تعامل داشته باشد تا امور به خوبی پیش رود.

فرماندار اردستان: دشمن دنبال نگه‌داشتن مردم در سیاه‌چاله ناامیدی است

دهشیری خطاب به نامردهای انتخابات شورای شهر تصریح کرد: عضویت در شورا مسوولیت بزرگ است هرچند برای شهری کوچک تصمیم‌گیری می‌کنید تعیبن شهردار از اختیارات شماست کسی را انتخاب کنید که توانایی اداره شهر را داشته، متعهد و امانتدار و باسابقه درخشان باشد.

امنیت انتخابات در گرو همکاری مردم

همچنین فرمانده منطقه انتظامی اردستان گفت: وظیفه نیروی انتظامی و سپاه پاسداران در زمان انتخابات حفظ امنیت است که در این راه نیاز به همکاری همه داریم.

سرهنگ غلامرضا هاشمی زاده افزود: یکی از چالش ها در انتخابات گذشته در شهرستان حضور هواداران نامزدها در اطراف صندوق‌های رای بوده که‌ امیداوریم در این دوره تکرار نشده نامزدها از راه‌اندازی کارناوالها، تبلیغ سوء، توهین بر علیه دیگر رقیبان در جامعه، در رسانه‌ها و فضای مجازی خوداری کنند.

وی، حضور حداکثری پای صندوق های رای را خواست همه دست اندرکاران انتخابات دانست و اضافه کرد: انتقال مسایل و موضوعات در رابطه به تخلفات احتمالی نامزد ها و طرفداران آن ها به ستاد انتخابات، ورود نکردن شخصی به این مسایل، مراعات دستورالعمل بهداشتی در ستادها، جلوگیری از ورود افراد مساله‌دار در ستادها، پرهیز از بروز تنش در شهر، عمل به قانون انتخابات در زمان تبلیغات و تلاش برای ایرانی سربلند خواست برگزارکنندگان از نامزدهاست.

علیرضا کربلایی دادستان عمومی و انقلاب اردستان نیز با تبیین مجموعه قوانین مربوط به انتخابات گفت: نامزدها مراقب باشند در زمان تبلیغات از قانون تخطی نکنند و بدانند تخلفات رسیدگی و با متخلف طبق قانون برخورد خواهد شد.

سیزدهمین دوره انتخابات رییس جمهوری و ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و میاندوره ای پنجمین دوره خبرگان رهبری و یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ برگزار می‌شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha