«منش» پاتوقی برای ایده‌پروری جوانان کرمانشاهی

کرمانشاه - ایرنا - بسیاری از شرکت‌ها و کسب و کارهای مطرح دنیا در ابتدا یک ایده و طرح ساده بوده که با پیگیری، تلاش و حمایت‌های لازم توانسته مسیر رشد و شکوفایی خود را طی کند و منش (مرکز نوآوری و شکوفایی) که امروز به صورت رسمی افتتاح شد به دنبال خلق و پشتیبانی از ایده جوانان کرمانشاهی است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرکز «منش» که روز شنبه با حضور رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه و معاون جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان افتتاح شد، برای صاحبان ایده، متقاضیان ایجاد و توسعه کسب و کار و علاقه‌مندان به همکاری در تیم‌های استارت‌آپی، برنامه‌های ویژه‌ای دارد.

مرکز «منش» پاتوقی برای ایده‌پروری جوانان کرمانشاهی

جوانان کرمانشاهی صاحب ایده و حتی بدون ایده می‌توانند با حضور در این مرکز از اختصاص فضای کار اشتراکی، مشاوره‌های تخصصی، شرکت در دوره‌ها، کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی، تامین مالی و جذب سرمایه‌گذار و همچنین از خدمات تجاری‌سازی ایده و توسعه محصول بهره‌مند شوند.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه در این مراسم با اشاره به اینکه در این مرکز افراد در سه فاز ترویج، نوآوری و شتابدهی توانمند شده و تحت حمایت قرار می‌گیرند، افزود: منش مرکزی برای فعالیت افرادی است که به فعالیت‌های نوآورانه در حوزه کسب و کار علاقه دارند و تاکنون ۸۰ نفر ثبت‌نام و ۴۰ نفر با این مرکز ارتباط دارند.

«سیامک آزادی» افزود : با توجه به سه مرحله ترویج، نوآوری و شتابدهی که در این مرکز تعریف شده، تمام افراد علاقمند چه آنها که صاحب ایده هستند و چه آنها که ایده‌ای برای کار ندارند، می‌توانند در این مرکز پذیرش شوند و آنهایی که صاحب ایده هستند در این مرکز، در مسیر ثبات و تجاری سازی ایده‌هایشان قرار می‌گیرند.

وی با اشاره به اینکه افرادی هم که ایده ندارند در این مسیرِ توانمندسازی، صاحبِ ایده شده و یا نهایتا جذب تیم هایی می‌شوند که ایده‌پردازی می‌کنند و در پیشبرد کارهای آنها مشارکت خواهند کرد ادامه داد: توانمندسازی در مراکز «منش» در ۲ فاز انجام می‌شود، یکی بحث ایجاد مهارت های کسب و کار است که تمام افراد با هر رشته تحصیلی می‌توانند در آن حضور داشته باشند و دیگری آموزش ها و مشاوره های تخصصی در حوزه کسب و کارهای نوآورانه است که با توجه به رشته تخصصی افراد به آنها ارائه می شود.

آزادی همه خدمات ارائه شده در مرکز منش را رایگان عنوان کرد و افزود: در این مراکز عمدتا افراد ۱۸ تا ۳۵ سال پذیرش می شوند اما در مجموع محدودیت سنی چندانی وجود ندارد و تمام افرادی که خلاق و صاحب ایده و علاقمند به حوزه نوآوری باشند در این مرکز پذیرش می شوند.

رییس پارک علم و فناوری کرمانشاه گفت: عمده افرادی که در مرکز پذیرش می شوند دانش آموختگان دانشگاهی هستند که هنوز نتوانسته اند جذب بازار کار شوند، اما در عین حال دانشجویان علاقمند به حوزه کسب و کارهای نوآورانه هم می‌توانند در این مرکز پذیرش شوند.

مرکز «منش» پاتوقی برای ایده‌پروری جوانان کرمانشاهی

معاون جوانان اداره‌کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه هم در این مراسم راه‌اندازی مرکز منش را حاصل توافق وزارت ورزش و جوانان با جهاد دانشگاهی دانست و اظهار داشت: در این مرکز که در سه فاز طراحی شده همه جوانانی که طرح و ایده‌ای دارند می‌توانند از خدمات آن استفاده کنند.

«محمد حسین‌زاده» اظهار داشت: جوانان می‌توانند ایده‌های نوآورانه خود را در این مرکز پرورش داده و با کمک پارک علم و فناوری در مسیر توسعه و تجاری‌سازی آن گام بردارند تا هرچه سریعتر به نتیجه دلخواه خود برسند.

وی گفت: در این تفاهم‌نامه؛ اساتید، مکان و تجهیزات را جهاد دانشگاهی فراهم می‌کند و اعتبارات و حمایت‌های لازم از طرح را اداره‌کل ورزش و جوانان بر عهده دارد.

از جمعیت ۲ میلیون نفری استان کرمانشاه بیش از ۵۸۰هزار نفر در رده سنی جوانی هستند.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha