وضعیت رعایت پروتکل ها در ستادهای انتخاباتی ایلام رصد می شود

ایلام - ایرنا - معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی ایلام گفت: کارشناسان مرکز بهداشت طبق چک لیست در ستادهای انتخاباتی حضور پیدا کرده و وضعیت رعایت پروتکل ها را رصد و بررسی می کنند.

به گزارش ایرنا، جمیل صادقی فر روز شنبه در نشست ستاد کرونا استان ایلام از افرادیکه دارای علائم کرونا هستند، خواست: در ستادهای انتخاباتی و جمع مردم حاضر نشوند.

وی افزود: افرادیکه دارای بیماری خاص و بیماری زمینه ای هستند، سعی کنند از طریق فضای مجازی پیگیر انتخابات بوده و در تجمعات حاضر نشوند زیرا این افراد مستعد ابتلا به کرونا بوده و سلامت آنان بیش از بقیه به خطر می افتد.

معاون دانشگاه علوم پزشکی ایلام از اعضای مرکزی ستادهای انتخاباتی استان خواست تا در ستاد خود با انتخاب افرادی با مشخصات و نسبت به رعایت فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک و حفظ سلامتی توجه داشته باشند.

صادقی فر تاکید کرد: به برگزاری تجمعات در فضای باز با رعایت پروتکل و زدن ماسک تاکید شده که باید در ستادهای انتخاباتی این مسایل به خوبی رصد و رعایت شود.

وی از کاندیدها خواست بیشتر از طریق صدا و سیما و فضای مجازی برای تبلیغات خود استفاده و و نظارت ها به صورت مکرر انجام گیرد تا خطری متوجه سلامت مردم نشود.

وی وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در استان را در پایانه ها حدود ۶۶ درصد اعلام کرد و گفت: بیشترین میزان رعایت پروتکل ها در ادارات با ۸۷ درصد بوده است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی میزان تزریق واکسن کرونا در استان ایلام را ۲۶ هزار نفر اعلام کرد و گفت: گروه های سنی ۷۰ سال واکسن زده و در انتظار اجرای مرحله دوم واکسیناسیون هستیم.

وی در پاسخ به سوال آیا مرگ در اثر تزریق به واکسن کرونا در ایلام اعلام شده نیز گفت: تاکنون هیچ مورد فوتی در استان ناشی از واکسن کرونا نداشته ایم.

صادقی فر افزود: از نظر تعداد پایگاه های تزریق واکسن در کشور در ردیف ۱۶ و تعداد تیم ها با وجود ۵۰ تیم وضعیت مطلوبی داریم.

وی ادامه داد: با توجه به نگرانی ابتلا به کرونا از سمت جنوب استان باید هوشیاری زیادی داشته باشیم و بخصوص در این یک هفته تبلیغات انتخاباتی نسبت به سلامت مردم با رعایت خاص پروتکل ها دقت کنیم.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha