چند طرح در دانشگاه کردستان بهره‌برداری شد

سنندج - ایرنا - با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزیر علوم، تحقیقات و فناوری چند طرح رفاهی، خوابگاهی و آموزشی در دانشگاه کردستان به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، این طرح ها شامل خوابگاه پسرانه سنندج با زیربنای سه هزار و ۳۷۵ مترمربع و سرمایه‌گذاری ۹۴ میلیارد و ۶۷ میلیون ریال از محل اعتبارات ملی، خوابگاه دخترانه ۱۵ خرداد سنندج با زیربنای پنج هزار مترمربع و هزینه کرد ۲۰۰ میلیون ریال از محل اعتبارات بنیاد پانزده خرداد، قرائت‌خانه و سلف سرویس بین خوابگاهی خواهران با زیربنای ۶۹۹ مترمربع با عملکرد ریالی پنج میلیارد و ۸۹۴ میلیون ریال از منابع اختصاصی و ۲۰ میلیارد ریال از اعتبارات متمرکز ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بود.

زمین روباز وزرشی محوطه خوابگاه‌های خواهران به مساحت یک هزار و ۲۵۰ مترمربع با ۵۱ درصد پیشرفت فیزیکی و  عملکرد ریالی یک‌ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از منابع متمرکز ستاد وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و هفت میلیارد و ۴۳۵ میلیون ریال از اعتبارات عمومی از جمله طرحهایی بود که محمدتقی نظرپور از آن بازدید کرد.

 برای تکمیل این پروژه و اجزای فاز دوم آن که شامل خرید کفپوش پلی یورتان و اجرای پیست دوچرخه سواری به دور زمین است ۳۰ میلیارد ریال پیش بینی شده است.

اجرای خط انتقال آب برای آبیاری فضای سبز دانشگاه که از سال ۱۳۹۷ از محل اعتبارات متمرکز وزارتخانه با عنوان مدیریت سبز شروع شده است و ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، دیگر طرحی بود که معاون وزیر علوم از آن بازدید کرد.

 سال خاتمه پروژه ۱۴۰۱ است و عملکرد ریالی پروژه از منابع متمرکز مبلغ ۱۹ میلیارد و ۸۹۲ میلیون ریال بوده و پیش بینی اعتبار مورد نیاز سالهای بعد برای تکمیل پروژه و اجرای فاز دوم آن که ادامه اجرای خط انتقال تا محل پایانه سد قشلاق است، ۹۵ میلیارد و ۹۳۵ میلیون ریال است.

چند طرح در دانشگاه کردستان بهره‌برداری شد

دانشکده صنعت و معدن قروه با زیربنای هشت هزار و ۶۶۲ مترمربع از سال ۱۳۹۱ از محل اعتبارات ملی آغاز شده و هم‌اکنون با ۹۸ درصد پیشرفت فیزیکی آماده بهره‌برداری در روزهای آینده است.

بر اساس اعلام دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم، تا پایان سال ۱۳۹۹ از محل منابع ملی مبلغ ۱۹۰ میلیارد ریال به این پروژه اعتبار تخصیص یافته است.

محمدتقی نظرپور ضمن بازدید از بخش‌های مختلف این دانشکده از فعالیت‌های انجام شده قدردانی و تاکید کرد: رفع اشکالات موجود، به ویژه محوطه‌سازی، تاسیسات زیربنایی و تجهیز این طرح تسریع شود.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم همچنین اظهار امیدواری کرد: با پیگیری از سازمان برنامه و بودجه کشور و تامین اعتبار مورد نیاز باقیمانده، به زودی شاهد افتتاح این پروژه باشیم.

چند طرح در دانشگاه کردستان بهره‌برداری شد

رییس دانشگاه کردستان هم در مراسم بهره برداری از این طرح ها اظهار داشت: ۵۳ هزار مترمربع فضای آموزشی، کمک آموزشی، ورزشی و فرهنگی در دانشگاه کردستان در دست اجراست که از جمله می‌توان به سه ساختمان خوابگاه دانشجویی، سه دانشکده در قروه، سقز و اقتصاد و مدیریت در پردیس دانشگاه کردستان اشاره کرد.

رحمت صادقی با بیان اینکه سال گذشته  ۳۵۰ میلیارد ریال برای این طرح ها هزینه شده است، افزود: امسال از محل اعتبارات تملک دارایی‌هایی سرمایه ای ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار به  دانشگاه اختصاص یافته که امیدواریم وزرات علوم، تحقیقات و فناوری هم ۶۰ میلیارد ریال برای اتمام طرحهای عمرانی اختصاص دهد.

وی با اشاره به اشتغال به تحصیل بیش از ۱۲ هزار دانشجو در تنها دانشگاه دولتی استان، اضافه کرد: از این تعداد پنج درصد را دانشجویان خارجی تشکیل می دهد و دورنمای ما این است که این تعداد به نسبت جمعیت استان به ۱۴ هزار نفر برسد تا به سرانه دانشجویی کشور برسیم.

رییس دانشگاه کردستان تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه را ۴۰۰ نفر اعلام و تاکید کرد: به ازای هر ۲۰ دانشجو یک عضو هیات علمی لازم است که دانشگاه کردستان در حال حاضر ۲۰۰ نفر عضو هیات علمی کم دارد.

افتتاح زمین ورزشی روباز و سلف سرویس مجتمع خوابگاهی فرشتگان در شهر سنندج، افتتاح محوطه دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان، بازدید خوابگاه ۱۵ خرداد و خوابگاه پسران، بازدید از پروژه آزمایشگاه مرکزی و انبار مرکزی دانشگاه کردستان، بازدید از پروژه انتقال آب و در پایان جلسه با هیات رییسه دانشگاه کردستان از جمله برنامه‌های سفر معاون اداری، مالی و مدیریت منابع و مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت علوم به دانشگاه کردستان است.

دانشگاه کردستان در سال ۱۳۵۳ کار خود را با عنوان دانش‌سرای عالی سنندج وابسته به دانشگاه تربیت معلم تهران آغاز کرد و در ادامه به عنوان یکی از پردیس‌های دانشگاه رازی کرمانشاه درآمد و در سال ۱۳۷۰ وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران، این مرکز آموزش عالی را با عنوان «دانشگاه کردستان» به رسمیت شناخت.

این دانشگاه هم اکنون هشت دانشکده شامل زبان و ادبیات، علوم انسانی و اجتماعی،  علوم پایه، کشاورزی، منابع طبیعی، مهندسی، هنر و معماری، علوم‌ پایه و فنی - مهندسی بیجار است و در حال حاضر ۱۲ هزار دانشجو در ۵۶ رشته کارشناسی،  ۱۱۴ رشته کارشناسی ارشد و ۳۰ رشته دکترا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha