۸۴۹ هزار قمی واجد شرایط شرکت در انتخابات هستند

قم-ایرنا- معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری قم گفت: در استان قم ۸۴۹ هزار تن واجد شرایط رای دادن در انتخابات پیش رو هستند که از این بین ۲۰ هزار و ۷۱ تن رای اولی می باشند.

بیژن سلیمانپور روز شنبه در جلسه ستاد انتخابات در سالن کرامت استانداری قم، بیان کرد: از آذر ماه سال ۹۹ فرآیندهای ابتدایی انتخابات در استان قم وارد فاز عملیاتی شده است.

وی اظهار داشت: تجربه، کارآمدی و تعامل از نقاط قوت و مهم برگزاری انتخابات پرشور و بدون حاشیه در سطح این استان است.

سلیمانپور یادآور شد: آمادگی کامل و صد در صدی برای برگزاری انتخابات پیش رو در این استان وجود دارد و تمام تعرفه های انتخاباتی نیز از روزهای گذشته وارد قم شده است.

به گفته وی، توجه به اقتضائات جدید در انتخابات با توجه به برگزاری الکترونیکی ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در سطح مطلوبی دنبال شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای ایجاد بستر مشارکت حداکثری، کمیته اطلاع رسانی استان با کارهای نوین و جهادی آثار متنوع و تاثیرگذاری تولید کرده و در سطح معابر و عرصه های تبلیغات شهری نصب شده است.

سلیمانپور اظهار داشت: در طول ۴۲ سال گذشته دستاوردهای بزرگی در کشور بدست آمده که هیچ انسان منصفی نمی تواند آن را انکار کند که اوج این دستاوردها در طول ۸ سال جنگ اقتصادی دشمن به منصه ظهور رسید.

معاون استاندار قم گفت: در طول دوران دولت تدبیر و امید برغم جنگ اقتصادی دشمن، پروژه های مهمی به بهره برداری رسیده و کالاهای اساسی مردم به خوبی مدیریت شد.

وی تصریح کرد: وجود برخی مشکلات و مطالبات نباید مانع از عدم حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای شود و باید شرایط کشور بدرستی برای مردم تفهیم شود.

سلیمانپور یادآور شد: انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا دراین استان بصورت نیمه الکترونیکی برگزار خواهد شد و تاکنون تمام مانورهای آزمایشی در این خصوص با موفقیت انجام گرفته و در برگزاری انتخابات الکترونیک شرایط پایدار و مطئمنی در این استان وجود دارد.

به باور وی، امنیت پایدار و بی نظیر استان قم در طول سالهای اخیر از دستاوردهای مهم دولت و مسئولان استانی است و با برنامه ریزی و هوشیاری کامل تاکنون هیچ مورد امنیتی و نگران کننده ای در این استان بوجود نیامده است.

وی اظهار داشت: در طول ۲.۵ سال گذشته بسیاری از توطئه های خطرناک امنیتی با هوشیاری و دلسوزی مسئولان در نطفه خفه شده و هم اکنون استان قم امن ترین استان کشور است.

معاون استاندار قم ادامه داد: کشور در اوج جنگ اقتصادی دشمن در مجموع بصورت مطلوبی مدیریت می شود اما در مناظرات اخیر ریاست جمهوری هرگز اشاره ای به این دستاورد مهم دولت در شرایط سخت تحریمی نشد.

به گفته وی، ۳ هزار تن از عوامل نیروی انتظامی و ۲ هزار تن از عوامل اطلاعاتی و امنیتی، سلامت و امنیت انتخابات در این استان را بصورت میدانی رصد و مدیریت خواهند کرد.

وی همچنین گفت: تعداد افراد رد صلاحیت شده در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در این استان بسیار اندک بوده است.

سلیمانپور اظهار داشت: آیت الله مهدی نیکویی و آیت الله سید محمد سعیدی دو نماینده مردم استان قم برای تصاحب کرسی مجلس خبرگان رهبری هستند و از فردا تبلیغات این دو نفر طبق ضوابط و قوانین مربوطه آغاز می شود.

وی بیان کرد: امسال بیش از ۲۲ هزار تَن عوامل اجرایی، نظارتی، بازرسی و امنیتی در برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ در شهرستان قم مشارکت دارند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری هم‌زمان با ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا و دومین انتخابات میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بیست و هشتم خردادماه برگزار می‌شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha