هفته قوه قضائیه بهترین فرصت برای  ارائه اقدامات تشکیلات قضایی است

زنجان- ایرنا - رئیس کل‌ دادگستری استان زنجان با تاکید بر اینکه هفته قوه قضائیه بهترین فرصت ارائه عملکرد و اقدامات تشکیلات قضایی برای آگاهی آحاد جامعه است، گفت: در این خصوص، باید استفاده از ظرفیت رسانه ملی و اصحاب مطبوعات، مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی روز شنبه در جلسه شورای معاونین و مدیران حوزه‌های قضایی استان زنجان با قدردانی از اقدامات و تلاش‌های  انجام شده در استان گفت: اجرای برنامه‌ها و سیاستهای قوه قضاییه در همه حوزه‌های قضایی، با قوت و جدیت انجام می‌شود که این امر مرهون پیگیری و همراهی مدیران  است.  

وی یادآورشد: در برخی بخش‌ها با عقب ماندگی‌هایی مواجه هستیم که با همت مضاعف مدیران برطرف می‌شود.  

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به فرا رسیدن هفته قوه قضاییه و ابلاغ برنامه‌های این هفته، به همه حوزه‌های قضایی استان، افزود: ستاد بزرگداشت هفته قوه‌ قضاییه در همه حوزه‌ها در اسرع وقت تشکیل شده و برنامه‌ریزی با محوریت تقویم ستاد مرکزی، در دستور کار قرار گرفته است که همه اقدامات و برنامه‌های روزانه هم به صورت گزارش، عکس و فیلم به دبیرخانه این ستاد، ارسال ‌می‌شود.

وی کاهش ورودی پرونده‌ها و توجه به امر سازش در دعاوی را 2 مقوله مهم برشمرد و گفت: استفاده از ظرفیت ریش‌سفیدان، معتمدین، صاحبان‌منبر و علما، برای ایجاد صلح و سازش و ترویج این امر بسیار اثرگذار است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی با اشاره به اینکه دور اول سفرها به حوزه‌های قضایی، در مرحله پایانی قرار دارد افزود: در دور اول سرکشی میدانی به حوزه‌های قضایی، نتایج و توفیقات بسیار خوبی حاصل شده و برنامه‌ریزی برای دور دوم سفرها نیز، در فصل آینده، در دستور کار قرار دارد .

در ابتدای جلسه معاونین دادگستری استان و مدیران حوزه های قضایی گزارشی از اقدامات و عملکرد مجموعه تحت امر خود ارائه کردند .

گفتنی است به‌منظور ارج نهادن به مقام والای قضاء و قضاوت و نیز تکریم از مقام شامخ شهید مظلوم آیت ‌الله دکتر بهشتی اوّلین مسئول دستگاه قضایی جمهوری اسلامی که در هفتم تیرماه 1360 بر اثر انفجار بمب در محل دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی، به شهادت شهید رسید، بنا به پیشنهاد قوه قضائیه ، مبنی بر نامگذاری هفته اوّل تیرماه به عنوان هفته قوه قضائیه، این پیشنهاد در تاریخ 27/4/1373 در شورای فرهنگی عمومی مطرح و به تصویب رسید.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha