کثرت جمعیت در سفر رئیسی به اهواز مانع اجرای پروتکل‌های بهداشتی شد

اهواز - ایرنا -  روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز ضمن ارائه توضیحاتی درباره حاشیه های دیدار مردمی آیت‌الله رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، اعلام کرد: کثرت جمعیت مانع از اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی شده است.

به گزارش ایرنا روابط عمومی فرمانداری شهرستان اهواز گفته است: با عنایت به نامه این فرمانداری پیرامون حواشی مراسم دیدار مردمی سید ابراهیم رییسی با مردم در اهواز، از آنجایی‌که بیم آن می‌رود که نامه مورد سواستفاده برخی از افراد یا جناح‌ها له یا علیه کاندیداها قرارگیرد، توضیحاتی برای تنویر افکارعمومی ارائه می‌شود.

بر اساس توضیحات روابط عمومی این فرمانداری، مراسم دیدار مردمی با همکاری مدیریت ستاد انتخابات رییسی و دستگاه‌های اجرایی و نهادهای امنیتی، نظامی و انتظامی با آرامش و نظم قابل توجه برگزار شد.

در ادامه آمده است: مسوولین ستاد انتخاباتی این نامزد ضمن شرکت فعالانه در جلسات هماهنگی شهرستان و استان تلاش مضاعف کردند که پروتکل‌های بهداشتی در طول برگزاری مراسم رعایت شود، اما کثرت جمعیت مانع از اجرای کامل پروتکل‌های بهداشتی شد و بر همین اساس تذکراتی به ستاد انتخاباتی آیت‌الله رییسی به پیشنهاد ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا استان داده شد.

این بیانیه می‌افزاید: این ستاد انتخاباتی با همکاری عوامل بهداشت مستقر در ورزشگاه اقدام به توزیع ماسک بین مدعوین کردند، اما متاسفانه عده‌ای از شرکت کنندگان این امر مهم را رعایت نکردند.

این بیانیه در ادامه با اشاره به زمان پیش بینی شده برای حضور این نامزد انتخابات برای دیداربا مردم، اضافه کرده است: مراسم با تاخیر قابل توجهی برگزار شد و باعث شد که با زمان ممنوعیت تردد تلاقی پیدا کند  و این امر و دیگر موارد فوق الذکر باعث اعتراض و پیگیری مسوولان ستاد مدیریت و کنترل بیماری کرونا استان و ملی شد.

در ادامه آمده است: ضمنا انتشار نامه دارای طبقه بندی محرمانه در فضای مجازی جرم تلقی می‌شود با عامل یا عاملانی که اقدام به انتشار نامه فرمانداری کرده و قصد سوءاستفاده از تذکرات قانونی داده شده له یا علیه هرکدام از کاندیداها را دارند برخورد قاطع خواهد شد.

بر اساس این گزارش، دیدار مردمی سید ابراهیم رییسی نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، روز چهارشنبه ۱۹ خرداد در ورزشگاه تختی اهواز برگزار شد. ازدحام جمعیت در شرایط کرونا در این برنامه انتخاباتی با واکنش افکار عمومی مواجه شده و انتقادات بسیاری به همراه داشت.

پیش از این نیز دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در واکنش به انتقادات توضیحاتی ارائه کرده بود.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر وروستا ۲۸ خرداد ماه برگزارمی شود.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha