رفع موانع ۷ طرح تولیدی در چهارمحال و بختیاری تصویب شد

شهرکرد- ایرنا- راهکارهای رفع موانع هفت طرح تولیدی روز شنبه ۲۲ خرداد در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان چهارمحال و بختیاری بررسی و تصویب شد تا مطابق ضوابط و مقررات برای رفع این موانع، از راهکار همکاری بین دستگاه‌های استفاده شود.

به گزارش ایرنا، این طرح‌ها با مشکلاتی نظیر بدهی بانکی، رعایت حریم راه، مخالفت برخی دستگاه‌ها در اعطای مجوز بهره‌برداری و تداخل طرح‌ها روبرو بودند که در این نشست مقرر شد با برگزاری جلسات کارشناسی مسائل و مشکلات موجود در کوتاه‌ترین زمان برطرف شود.

معاون امور اقتصادی استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری با عنوان سال تولید، پشتیبانی‌ها، مانع‌زدایی‌ها نامگذاری شده است، تلاش برای رفع موانع تولید در استان دوچندان شده است و از ابتدای سال تاکنون هر هفته جلساتی برای رسیدگی به این موضوع برگزار می‌شود.

الله‌کرم نصیری با اشاره به اهمیت مقوله تولید در پیشرفت و توسعه مناطق، تصریح کرد: در سال‌های اخیر تلاش شد تا با بازگشت به چرخه تولید واحدهای غیرفعال و یا رفع موانع و چالش‌های پیش‌روی فعالیت واحدها بتوان علاوه‌بر رفع موانع تولید، در راستای کمک به رونق اشتغالزایی بخش قابل توجهی از نیروی کار استان نیز گام‌های مهمی برداشته شده است.

وی در ادامه به طرح‌های مطرح شده در این نشست اشاره کرد و گفت: مشکل این طرح‌های مهم که بیشتر در بخش کشاورزی و دامپروری هستند طبق ضوابط و قوانین برطرف می‌شود.

به گزارش ایرنا، فعالان بخش خصوصی و تولیدکنندگان نیز با بیان چالش‌ها و موانع حوزه فعالیت خود از اهتمام مسئولان در رفع این مشکلات قدردانی کردند.

سال گذشته ۶۸ نشست کمیته‌های تخصصی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در استان برگزار شد که۴۹.۵ درصد مصوبات این نشست‌ها در سال ۱۳۹۹ اجرایی شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha