مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان آغاز شد

تهران- ایرنا- مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش، سخنرانی مذهبی از کانال هیات مذهبی دانش آموزان، اجرای مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان، برگزاری جلسات مجازی گفتمان دینی با محوریت سیره امام رضا(ع)، عفاف و حجاب را از برنامه های این وزارتخانه در دهه مبارک کرامت عنوان کرد.

به گزارش روز شنبه روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش، محمدرضا مسیب زاده در  خصوص برنامه های اداره کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در ایام مبارک دهه کرامت اظهار داشت: برنامه های ایام پربرکت دهه کرامت ۱۴۰۰ این وزارتخانه با شعار «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت علیهم السلام» از امروز - شنبه ۲۲  خرداد - آغاز شد.

وی با بیان این که مراسم بزرگداشت دهه مبارک کرامت همه ساله یکم تا یازدهم ذی القعده برگزار می شود، افزود: امسال نیز این دهه پر برکت کرامت از روز شنبه مورخ ۲۲ خردادماه  همزمان با میلاد حضرت  فاطمه معصومه سلام الله علیها آغاز  شد و در  روز  سه شنبه اول تیر ماه  همزمان با ولادت حضرت امام  علی بن موسی الرضا علیه السلام پایان  می یابد.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: بر اساس تصمیم گیری و همفکری که در  ستاد بزرگداشت دهه کرامت شکل گرفته است شعار محوری  دهه کرامت امسال  «خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت علیهم السلام» تعیین شده است.

مسیب زاده خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس تصمیم گیری صورت گرفته برای تمامی روز های دهه کرامت یک شعار تعیین شده است.

وی یادآور شد: امسال نیز مانند سال‌های گذشته برنامه های متنوعی را برای دهه کرامت در نظر گرفته ایم که عبارتند از برگزاری کارگاه امام شناسی در بستر شبکه شاد، پخش زنده ویژه برنامه دختر آفتاب، ویژه ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها از شهر قم، پخش زنده ویژه برنامه شمس الشموس ویژه ولادت امام رضا علیه السلام از آستان قدس رضوی در شبکه شاد و پخش زنده محافل قرآنی ویژه ایام دهه کرامت از سراسر کشو راز برنامه های مهم  این وزارتخانه در این ایام است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: پخش زنده مراسم مولودی خوانی، سخنرانی مذهبی از کانال هیئت مذهبی دانش آموزان، اجرای مرحله استانی مسابقات قرآن، عترت و نماز فرهنگیان، برگزاری جلسات مجازی گفتمان دینی با محوریت سیره عملی و اخلاقی امام رضا(علیه السلام)، عفاف و حجاب و...، اجرای همخوانی های ولایی با مشارکت دارالقرآن های سراسر کشور، تهیه و تولید محتوای الکترونیکی جهت معرفی بقاع متبرکه، تهیه و تولید محتواهای الکترونیکی پیرامون دهه کرامت توسط دانش آموزان، فرهنگیان و اولیاء و انتشار در کانال های مختلف شبکه شاد از دیگر برنامه های این اداره کل در ایام مبارک دهه کرامت است.

به گزارش ایرنا، دهه کرامت  همزمان با ولادت حضرت معصومه(س)  در اول ذی‌القعده آغاز می شود و با ولادت برادر آن حضرت، امام رضا(ع)  در ۱۱ ذی‌القعده پایان می‌یابد.

در تقویم جمهوری اسلامی ایران، روزهای یکم  ذی‌القعده به عنوان روز دختر،  پنجم ذی‌القعده روز تجلیل از امامزادگان و بقاع متبرک،  ششم ذی‌القعده روز بزرگداشت احمد بن موسی بن جعفر(ع) معروف به شاهچراغ ومهم  ذی القعده روز عفاف و حجاب نامگذاری شده است.

مسیب زاده در بخش دیگری از سخنان خود گفت:  پس از شیوع بیماری کرونا در دنیا و محدودیت های که برای فعالیت های حضوری ایجاد شد، زیست بوم جدیدی در دنیا شکل گرفت و ایان هم از این موضوع مستثنی نبود و ما  هم در اداره کل قرآن، عترت و نماز معاونت پرورشی و فرهنگی  وزارت آموزش و پرورش اقدامات ارزشمندی را با توجه به این شرایط جدید رقم زدیم که  مهم ترین این  اقدامات  عبارتند از تشکیل قرارگاه مجازی فعالیت های قرآن، عترت و نماز و جذب و ساماندهی فرهنگیان فعال فضای مجازی در ۱۷ پایگاه تخصصی در بستر شبکه شاد و همچنین ایجاد کانال مناسبت های ولایی و کانال هیات مذهبی دانش آموزان با هدف بزرگداشت ایام ولادت و شهادت اهل بیت علیهم السلام و ایام الله در بستر شبکه شاد که اقدام بسیار ارزشمندی است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد کانال مصباح الهدی با هدف آشنایی دانش آموزان، فرهنگیان و اولیاء با سیره عملی و اخلاقی چهارده معصوم علیهم السلام در بستر شبکه شاد به منظور خدمت کریمانه، گره گشایی به رسم اهل بیت (علیهم اسلام) از دیگر اقدامات وزارت آموزش و پرورش است.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: اجرای ویژه برنامه «به تو از دور سلام» به صورت هفتگی از حرم مطهر رضوی و همچنین ثبت نام و اجرای برنامه زیارت نیابتی از دیگر برنامه های اداره کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش در زیست بوم جدید است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار دانشگاه و آموزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha