هر گونه تجمع انتخاباتی در فضای بسته ممنوع است 

بجنورد- ایرنا- رییس ستاد انتخابات خراسان شمالی گفت: برگزاری هر گونه تجمع انتخاباتی در فضای بسته و راه اندازی کارناوال های تبلیغاتی در این دوره از به دلیل همه گیری کرونا ممنوع است.

به گزارش خبرنگار ایرنا احمد برادران روز شنبه در ستاد استانی مقابله با کرونا افزود: دغدغه و نگرانی ما در خصوص سلامت مردم در ستادهای انتخاباتی است و تمام متصدیان ستادها اعم از شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و ریاست جمهوری موظف به رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی هستند.

وی افزود: برگزاری هرگونه تجمع انتخاباتی نامزدهای شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری و ریاست جمهوری  در فضای باز نیز منوط به داشتن پیوست سلامت مورد تایید دانشگاه علوم پزشکی استان و دانشکده پزشکی اسفراین است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان شمالی گفت : اگرچه مشارکت حداکثری مردم در انتخابات رویکرد اصلی ستاد انتخابات و دولت دوازدهم است، ولی در تمام این مراحل باید پروتکل های بهداشتی و تامین سلامت شهروندان در اولویت قرار گیرد.
برادران خاطرنشان کرد : براساس مصوبه ستاد استانی مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی و فرمانداری ها موظف به نظارت بر رعایت پروتکل ها و دستورالعمل های بهداشتی ستاد های انتخاباتی هستند و با متخلفان نیز برخورد می شود.

وی افزود: گاهی اوقات شنیده می‌شود در فضاهای بسته جلساتی در رابطه با انتخابات برگزار می‌شود که به پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی توجه نشده که این موضوع نگرانی ما را زیاد می‌کند.

رییس ستاد انتخابات استان خراسان شمالی گفت : با توجه به قانون و مصوبات ستاد کرونا با افراد متخلف در مرحله اول تذکر زبانی و در صورت عدم توجه برخورد قضایی خواهد شد.
در استان خراسان شمالی برای حدود دو هزار و 500 کرسی نمایندگی مردم در شوراهای اسلامی شهر، روستا و عشایری افزون بر پنج هزار و 300 داوطلب در حال رقابت هستند که چهار هزار و 321 نامزد انتخابات شوراهای اسلامی شهرها و مابقی روستایی و عشایری هستند.
براساس آمار رسمی، استان خراسان شمالی از اسفندماه ۹۸ وارد همه گیری ویروس کرونا شد و از فرودین ماه سال جاری نیز با روند افزایشی آمار بیماران کووید ۱۹ در بیمارستان ها وارد فاز چهارم این بیماری شد، به طوری که هم اکنون حدود ۵۰ درصد از تخت های بیمارستانی ویژه بیماران کووید ۱۹ در اشغال این بیماران قرار دارد و از ابتدای شروع ویروس کرونا  تاکنون بیش از یکهزار و ۲۰۰ بیمار کووید ۱۹ در بیمارستان های این استان جان خود را از دست دادند.

علاوه بر آن براساس آخرین ارزیابی سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت و درمان که ۱۳ خردادماه سال جاری منتشر شد از هشت شهرستان این استان چهار شهرستان بجنورد؛ شیروان، مانه و سلقمان و اسفراین در وضعیت نارنجی و چهار شهرستان راز و جرگلان، فاروج، گرمه و جاجرم در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

انتخابات سیزدهمین دوره رییس جمهوری و  ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا همزمان ۲۸ خردادماه ۱۴۰۰ در استان خراسان شمالی نیز برگزار می شود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha