آمادگی ایرانیان مقیم پاکستان برای شرکت در انتخابات ۲۸ خرداد

اسلام‌آباد - ایرنا - همزمان با نزدیک شدن به زمان برگزاری سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در ۲۸ خرداد ، ایرانیان مقیم در شهرهای مختلف پاکستان نیز خود را برای مشارکت هرچه پرشورتر در این دوره از انتخابات آماده کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد و سرکنسولگری‌های کشورمان در مراکز چهار ایالات پاکستان طی روزهای اخیر با صدور اطلاعیه هایی آمادگی خود را برای شرکت پرشور در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری آاعلام کردند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در اسلام‌آباد، ریاست هیات اجرایی انتخابات در پایتخت پاکستان را برعهده خواهد داشت.

«سید محمدعلی حسینی» سفیر کشورمان، ضرورت هرچه باشکوه‌تر برگزار شدن انتخابات ریاست جمهوری ایران از سوی هموطنان مقیم اسلام‌آباد و سایر شهرهای پاکستان را مورد تاکید قرار داد.

صندوق اخذ رای در اسلام‌آباد، در سفارت جمهوری اسلامی ایران مستقر خواهد شد. ایرانیان مقیم پایتخت پاکستان واجد شرایط رای دادن در این دوره از انتخابات هستند. حداقل سن برای رای دادن، ۱۸ سال تمام اعلام شده و ایرانیانی که شناسنامه یا کارت ملی همراه ندارند، می‌توانند برای رای دادن از گذرنامه معتبر استفاده کنند.

همزمان با استقرار یک صندوق اخذ رای در اسلام‌آباد، چهار صندوق دیگر نیز در شهرهای پیشاور، کراچی، کویته و لاهور به عنوان مراکز ایالات چهارگانه پاکستان که سرکنسولگری‌های کشورمان در آن قرار دارد، مستقر خواهد شد.

شهرهای کراچی و لاهور نسبت به سایر شهرهای پاکستان، بیشترین جمعیت ایرانیان مقیم را در خود جای داده‌اند که بیشتر آن‌ها، دانشجویان و یا فعالات اقتصادی وتجاری هستند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری ایران ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ همزمان با انتخابات ششمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا و میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری برگزار خواهد شد.

در این دوره انتخابات سعید جلیلی، محسن رضایی میرقائد، سید ابراهیم رئیس الساداتی مشهور به رییسی، علیرضا زاکانی، سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی، محسن مهرعلی زاده و عبدالناصر همتی به رقابت می‌پردازند.

در انتخابات ۱۴۰۰، ۵۹ میلیون و ۳۱۰ هزار و ۳۰۷ نفر واجد شرایط رای دادن هستند که از این تعداد ۱ میلیون ۳۹۲ هزار و ۱۴۸ نفر رای اولی هستند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha