۷۷۹ شعبه اخذ رای برای انتخابات در استان سمنان پیش‌بینی شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: ۷۷۹ شعبه اخذ رای در بیست و هشتم خرداد برای حضور پرشور مردم پای صندوق های رای در استان پیش‌بینی شده است.

سید عباس دانایی روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا ابراز داشت: از مجموع ۷۷۹ شعبه اخذ رای پیش‌بینی شده برای استان سمنان، ۴۸۳ شعبه اخذ رای شهری و ۲۹۶ شعبه اخذ رای روستایی است.

وی ادامه داد: از مجموع شعبه‌های پیش‌بینی شده برای اخذ رای در استان سمنان، ۶۴۶ شعبه ثابت و ۱۳۳ شعبه سیار است.

دبیر ستاد انتخابات استان سمنان بیان کرد: تنها در شهر سمنان انتخابات شورای اسلامی شهر به صورت تمام الکترونیک برگزار می‌شود.

وی اضافه کرد: ۱۵۲ شعبه اخذ رای برای شهر سمنان در نظر گرفته شده که از این تعداد ۱۳۹ شعبه شهری آماده اخذ رای مردم برای شورای اسلامی شهر به صورت تمام الکترونیک است.

دانایی اظهار داشت: ۱۴ هزار و ۲۰۰ نفر در رده‌های مختلف اجرایی شامل هیات‌های اجرایی و بازرسی، ستاد انتخابات، نمایندگان فرماندار، نیروی انتظامی، اعضا شعبه‌ها، کاربران، رانندگان و نیروهای خدماتی برای برگزاری انتخابات سالم در شهرستان سمنان مشارکت می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: حضور ۷۷۹ رابط پزشکی در شعبه‌های اخذ رای استان سمنان با هدف نظارت بر اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی به منظور پیشگیری از شیوع کرونا و مراقبت از سلامت رای دهندگان پیش‌بینی شده است.

مدیرکل دفتر سیاسی، انتخابات و تقسیمات کشوری و دبیر ستاد انتخابات استان سمنان گفت: حضور حماسی مردم در صحنه  انتخابات ناامیدی دشمنان را رقم می‌زند و نقشه های شوم آنان را خنثی می سازد  بر این اساس انتظار می‌رود آحاد جامعه همچون گذشته با مشارکت حداکثری در انتخابات در تعیین سرنوشت کشور خود سهیم باشند و سیلی محکم بر دشمنان بزنند.

سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در ۲۸ خرداد برگزار می شود.

میزان مشارکت مردم استان سمنان در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ۸۰.۴ درصد و در پنجمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا ۷۵.۴ درصد بود.

میزان مشارکت مردم استان در ۳۶ دوره برگزاری انتخابات، به جز انتخابات میان‌دوره‌ای، ۷۲.۵ درصد بود.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha