اعضای بدن سومین ایثارگر استان اردبیل به بیماران نیازمند اهدا شد

اردبیل - ایرنا - اعضای بدن سوگند وظیفه ۶ ساله از اردبیل که دچار مرگ مغزی شده بود روز جمعه با رضایت خانواده وی به بیماران نیازمند اهدا شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، زنده‌یاد وظیفه به دنبال سردرد در بیمارستان فاطمی اردبیل بستری شده بود ولی بعد از اقدامات اولیه درمانی و به تشخیص پزشک معالج جهت ادامه درمان به بیمارستان فیروزگر تهران اعزام شده و با تشخیص خونریزی مغزی و بروز تشنج و افت هوشیاری، دچار علائم مرگ مغزی شد.

بنا به این گزارش، با بروز علایم مرگ مغزی و پس از تشخیص و تایید متخصصان واحد فراهم‌آوری اعضا و نسوج پیوندی و با رضایت خانواده، اعضای این کودک خردسال در بیمارستان سینای تهران اهدا شد و با هدیه اعضای سالم، به چندین بیمار منتظر در لیست پیوند، زندگی دوباره بخشید.

مرحوم وظیفه سومین ایثارگری به شمار می‌رود که در سال جاری در استان اردبیل اعضای بدنش پس از مرگ مغزی به بیماران نیازمند اهدا شده است.

استان اردبیل در سه سال گذشته رتبه نخست شناسایی بیماران مرگ مغزی و اهدای عضو در کشور را به دست آورده و فرهنگ اهدای عضو جان‌باختگان در این استان به شکل ملموسی در حال رشد است.

به علت پیشتازی استان اردبیل در اهدای عضو بیماران مرگ مغزی، بخش نگهداری و مراقبت از بیماران مرگ مغزی در محل ساختمان تازه‌تاسیس ترومای شهر اردبیل راه‌اندازی شده است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha