حضور ۵ فیلم ایرانی در جشنواره شرقی ژنو

تهران- ایرنا- شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم شرقی ژنو در کشور سوئیس میزبان چند فیلم کوتاه و بلند ایرانی خواهد بود.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، شانزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم شرقی ژنو از تاریخ ۲۱ الی ۲۷ ژوئن (۳۱ خرداد تا ۶ تیر) در شهر ژنو برگزار می شود.

جنایت بی دقت به کارگردانی شهرام مکری و تهیه کنندگی نگار اسکندرفر، پس از نمایش در این جشنواره، توسط کمپانی تریگون فیلم، در کشور سوییس به نمایش عمومی گذاشته خواهد شد.

فیلم مستند همراه با باد به کارگردانی مهدی شادی زاده و تهیه کنندگی علیرضا شادی زاده نیز در اولین حضور در کشور سوییس در بخش مسابقه این دوره فستیوال بین المللی فیلم شرقی ژنو شرکت دارد.

مستند همراه با باد در باره ابعاد مختلف خلاقیت های هنری زنده یاد عباس کیارستمی است و هم اکنون مرکز فرهنگ و هنر ژرژ پمپیدو در پاریس و در قالب نمایشگاه بزرگ و مرور آثار آثار عباس کیارستمی، آن را به نمایش گذاشته است.

همچنین فیلم کوتاه نهان به کارگردانی محمد هرمزی و «Yocheved» از سحر خوش چشمان در بخش رقابتی فیلم های کوتاه، دو فیلم کوتاه امتحان به کارکردانی سونیا حداد و تُف به کارگردانی آرمین رحیمیان و عماد امامی نیا هم در بخش جایزه تماشاگران این رویداد سینمایی به نمایش گذاشته خواهند شد. 

سرخط اخبار فرهنگ

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha