ترور یک خانواده مسلمان در کانادا؛ هزاران نفر به خیابان‌ها آمدند

تهران- ایرنا- خبرگزاری رویترز با اشاره به ترور هفته گذشته یک خانواده مسلمان در انتاریو کانادا از تظاهرات هزاران نفری در این استان و ادای احترام به جامعه مسلمان کانادا خبر داد.

به گزرش روز شنبه ایرنا به نقل از این خبرگزاری ، روز جمعه (دیروز) هزاران نفر در حمایت از یک خانواده مسلمان کانادایی که یکشنبه گذشته توسط راننده کامیونی هدف حمله تروریستی قرار گرفته و کشته شدند به خیابان ها آمدند.

چهار قربانی این حادثه تروریستی هنگامی که برای یک پیاده روی عصرگاهی در نزدیکی خانه خود بیرون بودند، توسط «ناتانیل ولتمن» ۲۰ ساله کشته شدند.

رویترز در ادامه نوشت: این تظاهرات از شهر لندن در جنوب غربی انتاریو و محل کشته شدن این خانواده به مسافت ۷ کیلومتر (۴.۴ مایل) تا یک مسجد یعنی جایی که پلیس ولتمن را دستگیر کرد به طول انجامید.  

جمعی از تظاهرکنندگان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آنها نوشته شده بود: "نفرت اینجا جایی ندارد". رویدادهایی مشابه در شهرهای دیگر انتاریو، پرجمعیت ترین استان کانادا برگزار شد.

«عبدالله الجراد» دانشجوی ۱۹ ساله شرکت کننده در این راهپیمایی گفت: «بهترین قسمت این تظاهرات فقط شمار افراد شرکت کننده نبود، بلکه گوناگونی نژادی بود که از هر جامعه لندن گرد هم آمدند».

این حمله خشم سراسری را در  کانادا برانگیخت و همزمان سیاستمداران از همه احزاب آن را محکوم کرده و خواستار اقدام برای جلوگیری از جرایم نفرت پراکن و اسلام هراسی شدند.

ولتمن روز پنجشنبه در دادگاه حضور کوتاهی داشت و روز دوشنبه باردیگر دادگاهی برای وی تشکیل می شود. وی با چهار اتهام قتل درجه اول و تلاش برای قتل نفر پنجم روبرو است.  از این خانواده پنج نفری یک پسر ۹ ساله زنده مانده است.

«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا این قتل ها را "حمله تروریستی" خوانده و وعده سرکوب گروه های راست افراطی و نفرت پراکن را داده است.

پیش از تظاهرات دیروز،  چهارشنبه هفته گذشته هم هزاران نفر از مردم انتاریو کانادا در مقابل مسجدی در جنوب این پرجمعیت ترین استان کانادا برای ادای احترام به این خانواده مسلمان گردهم آمدند و با جامعه مسلمان این کشور اعلام همبستگی کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha