۲۰۰ مقاله به دبیرخانه همایش آموزش مطالعات اجتماعی در یزد واصل شد

یزد- ایرنا - دبیر علمی دومین همایش ملی آموزش مطالعات اجتماعی گفت: ۲۰۰ مقاله به دبیرخانه این گردهمایی در یزد واصل شد که ا زاین تعداد هشت مورد از سوی هیات داوران به عنوان اثر برتر انتخاب و ارایه می شود.

سید علیرضا افشانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه همایش یادشده  ۲۴ خرداد ماه جاری به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه فرهنگیان یزد برگزار می شود، افزود:  آسیب شناسی چالش ها و مشکلات آموزش مطالعات اجتماعی در دوره های مختلف تحصیلی، راهبردهای تدریس مؤثر در آموزش ،طراحی آموزشی، ارزشیابی در آموزش ، طراحی واحد یادگیری در آموزش مطالعات اجتماعی از جمله محورهای این همایش است. 

وی به کار گیری فناوری اطلاعات و ارتباطات ، نقش کارورزی و کارآموزی در رشد حرفه­ ای ، کج فهمی های رایج در آموزش ، نقش پژوهش های معلم محور (اقدام پژوهی، درس پژوهی و روایت پژوهی) در توسعه حرفه­ ای معلمان ، الگوهای جهانی برای آموزش ، الگوهای تدوین برنامه درسی  آموزش  با استفاده از سایر محیط­ های یادگیری ، اختلالات یادگیری در آموزش ، بررسی چالش های تدریس آموزش در فضای مجازی، تحلیل و بررسی محتوای درسی را از دیگر محورهای آموزش مطالعات اجتماعی این گردهمایی ذکر کرد. 

افشانی ادامه داد: هشت مقاله برتر در ۲ بخش جداگانه در همایش ارایه می شود و در ۲ صفحه(پنل) از سوی  داوران جمع بندی و پوستر مقاله های پذیرفته شده نیز در فضای مجازی منتشر می شود.

وی خاطرنشان کرد :مقاله های  برتر در فصلنامه پژوهش در آموزش مطالعات اجتماعی به چاپ می رسد و هدف از برگزاری این همایش ایجاد فرصت برای تولید و اشتراک گذاری دانش در آموزش مطالعات اجتماعی، زمینه سازی برای جلب توجه جامعه علمی به ضرورت تولید و اشاعه دانش آموزش مطالعات اجتماعی است. 

وی تصریح کرد:ایجاد فرصت برای رشد و بالندگی حرفه ای مدرسان و اعضای هیأت علمی، معلمان و دانشجو معلمان در زمینه آموزش مطالعات اجتماعی و ارتقای علمی، افزایش انگیزه و القای ایده های جدید به افراد را از دیگر اهداف همایش برشمرد. 

دبیر علمی همایش ملی آموزش مطالعات اجتماعی در یزد گفت:این همایش از طریق آدرس https://www.aparat.com/yazd.cfu در صفحه آپارات، https://vc.cfu.ac.ir:۴۴۳/rt۹p۹w۴۱m۶xh در سامانه یادگیری الکترونیکی دانشگاه فرهنگیان و https://www.instagram.com/yazd_cfu در صفحه مجازی پخش می شود.

وی یادآور شد : همایش یاد شده با همکاری دانشگاه فرهنگیان یزد و دیگر مراکز آموزش عالی استان یزد برگزار می شود. 

هم اکنون حدود ۷۰ هزار دانشجو در ۶۷ مرکز آموزش عالی و دانشگاه های استان یزد در حال تحصیل هستند. 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha