۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۱:۰۶
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 84363248
۰ نفر

برچسب‌ها

تعطیلی مدارس و دانشگاه‌های افغانستان در پی موج سوم کرونا

کابل - ایرنا - وزارت بهداشت افغانستان هشدار داد که چهار هفته آینده اوج گسترش موج سوم ویروس کرونا در کشور است و به این دلیل تمام مدارس، دانشگاه‌ها، مراکز تجمع عمومی تعطیل خواهد بود.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت افغانستان در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از امروز شنبه ۲۲ خرداد ماه تمام دانشگاه‌ها، مدارس، سالن‌های عروسی، مراکز تفریحی و ورزشی برای دو هفته دیگر بصورت کامل تعطیل می باشد.

این وزارت دو هفته پیش به دلیل گسترش بیماری کرونا مدارس و دانشگاه‌ها در بیش از نیمی از این کشور را تعطیل اعلام کرده بود و امروز این تعطیلی را سراسری کرد.

«وحید مجروح» سرپرست وزارت بهداشت افغانستان در یک کنفرانس مطبوعاتی خواستار همکاری مردم و حمایت از بخش بهداشتی این کشور در راستای مبارزه با کرونا شد.

مجروح، از برخورد نادرست شهروندان کشور با پزشکان که شب و روز برای نجات جان بیماران کرونایی تلاش می‌کنند انتقاد کرده و تصریح کرد که آنها به دلیل رفتار نادرست مردم در مراکز بهداشتی مصونیت ندارند.

وی گفت: هرچند مراکز بهداشتی نسبت به موج اول و دوم آن از تجهیزات و آمادگی بهتری برخوردار است اما هشدار داد که اگر مردم به پروتکل های بهداشتی توجه نکرده و به بی توجهی ها ادامه دهند، وضعیت مانند هند و کشورهای دیگر خواهد شد.

براساس گزارش وزارت بهداشت افغانستان در روزهای گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا که در مراکز بهداشتی ثبت شده اند، نزدیک به یکهزارو ۹۰۰ نفر و تعداد تلفات نیز از ۵۰ نفر عبور کرده است.

این در حالی است که تعداد زیادی از بیماران به بیمارستانها مراجعه نمی کنند و شمار دیگری هم در منازل خود جان می دهند و به همین دلیل ارائه رقم دقیق مرگ و میر و مبتلایان به بیماری کرونا در افغانستان ناممکن است.

بیمارستانهای کرونایی در این کشور نیز مملو از بیمار است و کمبود اکسیژن در سراسر این کشور وضعیت را وخیم ساخته و وزارت بهداشت افغانستان بتازگی از کشورهای همسایه خواستار همکاری برای ارسال اکسیژن شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha