۲۲ خرداد ۱۴۰۰،‏ ۱۰:۵۱
کد خبرنگار: 1465
کد خبر: 84363244
۰ نفر

برچسب‌ها

نماینده مهریز: مشکلات طرح اقدام ملی مسکن پیگیری می‌شود

یزد- ایرنا- نماینده حوزه انتخابیه مهریز در مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلات طرح اقدام ملی مسکن با همکاری مسوولان و در راستای خدمت به مردم و جوانان پیگیری می‌شود.

به گزارش ایرنا، محمدرضا صباغیان بافقی روز شنبه در کارگروه توسعه شهرستان با اشاره به اینکه یکی از اقدام‌های خوبی که برای جوانان توسط دولت در دست است طرح اقدام ملی مسکن می‌باشد افزود: کم کردن هزینه واگذاری  واحدها و ارتقای کیفیت ساخت و ساز آنها جزو مطالبات متقاضیان است .

وی ادامه داد: باید با همکاری مسوولان به دنبال ساخت مناسب این واحدها با کمترین هزینه و واگذاری آنها به افراد دارای شرایط در زمان کوتاه بود که در این خصوص تاکنون توسط دست‌اندرکاران اقدام شده و به خاطر اهمیت موضوع باید بیش از قبل پیگیری شود.

این نماینده مجلس اظهار کرد: هر فعالیتی که برای رفاه حال جوانان و نیازمندان  جامعه به خصوص در بخش ایجاد تولید و اشتغال و همچنین خانه دار شدن و ازدواج جوانان صورت گیرد توسط نمایندگان با همکاری دولت و سایر بخش‌ها پیگیری و  اقدام به عمل می‌آید .

صباغیان بافقی گفت: بررسی مشکلات دامداران و تامین نهاده‌های دامی جزو مطالباتی است که در شهرستان وجود دارد و تاکنون در منطقه توسط مسوولان پیگیری شده و باید برای رفع کمبودها و حل مشکلات یک اقدام عملی صورت گیرد که موضوع  مهمی است .

در این کارگروه فرماندار مهریز و تعدادی از مدیران به طرح دیدیگاه‌ها و بیان مشکلات مرتبط پرداختند که توسط نماینده قول پیگیری داده شد.

میزان سهمیه مردم و جوانان مهریز در طرح اقدام ملی مسکن ۵۰۰ واحد است.

در مهریز بیش از هزار و ۲۰۰ نفر در این طرح ملی ثبت‌نام کردند و از این تعداد ۶۷۰ خانوار حائز شرایط لازم هستند.

مهریز در ۳۰ کیلومتری شهر یزد قرار دارد.

متقاضیان ثبت نام در طرح اقدام ملی و افراد تحت تکفل باید فاقد زمین مسکونی یا واحد مسکونی از  اول فروردین ماه ۸۴ به بعد باشند و پس از انقلاب از امکانات نهادهای عمومی غیردولتی مربوط به تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه‌ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی استفاده نکرده باشند و  به عبارتی فرم ‹‹ج›› آنها در استعلام از سامانه مربوطه سبز باشد.

شرط دیگر متأهل یا سرپرست خانوار بودن است. البته زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن می‌توانند در این طرح نام‌نویسی کنند و حداقل پنج سال افراد سابقه سکونت در شهر مورد تقاضا را نیز داشته باشند.

 سابقه سکونت در شهر جدید مورد تقاضا یا در شهر مادر حداقل پنج سال خواهد بود.

نداشتن منع قانونی برای دریافت تسهیلات بانکی نظیر چک برگشتی، تسهیلات معوقه و غیره، توانایی تأمین هزینه ساخت مسکن مازاد بر تسهیلات بانکی، امکان سپرده‌گذاری حداقل ۳۰ درصد هزینه ساخت مازاد بر تسهیلات بانکی از جمله دیگر شروط است.

  

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha