بیش از ۶ هزار تفاهم‌نامه کاهش مصرف برق با مشترکان کردستان منعقد شد

سنندج - ایرنا - مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان گفت: امسال ۶ هزار و ۵۸۴ تفاهم‌نامه همکاری برای کاهش مصرف برق، با مشترکان بخش‌های کشاورزی، صنعتی، سی‌ان‌جی، ادارات و بانک‌های استان منعقد شد.

کوهسار رسولی‌تبار روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بیشترین تفاهم‌نامه همکاری منعقد شده با شرکت توزیع برق استان، مربوط به بخش کشاورزی با پنج هزار و ۸۷۴ مورد و دیماند مصرفی ۶۴ مگاوات است.

وی با بیان اینکه با بخش صنعت نیز ۳۵۹ تفاهم نامه همکاری با دیماند مصرفی ۴۰ مگاوات منعقد شده است، افزود: تعداد تفاهم‌نامه‌های مربوط به سی‌ان‌جی‌ها ۱۵۴ مورد، بانک‌ها ۱۱۸ و ادارات(مولدهای خودتامین) نیز ۷۹ مورد است.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق کردستان یادآور شد: در مجموع برای کاهش ۶۳ مگاوات مصرف برق و مدیریت بار، با مشترکان بخش کشاورزی، صنایع، ادارات و سی‌ان‌جی‌ها تفاهم نامه منعقد شده است.

رسولی‌تبار به اشاره به اینکه مصرف برق مشترکان در ۲ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۲۵ درصد افزایش دارد، گفت: براساس آخرین اطلاعات بدست آمده، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته گذشته اوج مصرف روزانه برق در استان ۴۱۸ مگاوات و شبانه ۴۵۴ مگاوات بود.

وی میزان سهمیه مصرف برق استان را در حال حاضر ۳۸۰ مگاوات اعلام کرد و اظهار داشت: برای مدیریت بار، به ناچار باید ۱۳۸ مگاوات خاموشی برق اعمال شود، بنابراین ضروری است مشترکان مصرف بهینه برق را به ویژه در ساعات اوج بار(۱۲ تا ۱۷ و ۲۰ تا ۲۴) مد نظر داشته باشند.

در حال حاضر ۶۸۳ هزار مشترک در بخش‌های مختلف اداری، خانگی، تجاری، صنعتی و کشاورزی از خدمات شرکت برق کردستان بهره‌مند است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha